Valancionas zdobył 39 punktów w swojej karierze i ponownie pokonał Pelicans Clippers

LOS ANGELES — Jonas Valanciunas zdobył 29 z 39 najlepszych punktów w swojej karierze w imponującej pierwszej połowie, a New Orleans Pelicans po raz drugi w tym miesiącu pokonali Los Angeles Clippers, 123-104 w poniedziałek wieczorem.

Nowy Orlean prowadził w pierwszej połowie 21 punktami dzięki wyjątkowej akcji Valanciunasa, litewskiego weterana w swoim pierwszym sezonie z Pelikanami. Valención, który ma 180 cm wzrostu, strzelił siedem rzutów za trzy bez pudła w pierwszej połowie, dodając radości swoim kolegom z drużyny, a nawet 10-letniemu weteranowi.

Valancionas, który osiągnął w karierze 3 sekundy tylko w pierwszej połowie, 10 dni wcześniej zanotował w Los Angeles 26-punktowy spadek i 13 zbiórek w wygranym meczu Pelicans 94-81 w Nowym Orleanie. Dodał 15 zbiórek za swoją płodną bramkę w rewanżu.

Paul George zdobył 27 punktów, a Reggie Jackson 19 punktów dla Clippers, którzy przegrali trzy z czterech i sześć z dziewięciu po siedmiu zwycięstwach z rzędu.

Brandon Ingram zdobył 27 punktów na swoim byłym boisku, a Herbert Jones dodał 16 dla Pelicans, którzy odrobili straty po drugiej najgorszej porażce w sezonie z Utah w sobotę, by zakończyć trzymeczową serię dwoma zwycięstwami.

George zamknął przewagę do ośmiu w połowie czwartego meczu, ale Ingram zdobył osiem punktów w kwarcie i prowadził serię 17-8, odsuwając go od Nowego Orleanu.

The Pelicans wygrali trzy z czterech, podwajając łączne zwycięstwa w sezonie w ciągu ostatnich sześciu dni po tym, jak wystartowali 3-16 bez kontuzji Zion Williamson. Ich gwiazda została wypuszczona, aby w pełni powrócić do koszykówki, rozbudzając nadzieje Nowego Orleanu na zmianę sezonu.

Clippers (11-10) wciąż nie mają Kawhi Leonarda w najbliższym czasie i mają trudności z dotrzymaniem kroku konkurencji na Konferencji Zachodniej.

Po chybieniu pierwszych 20 rzutów za 3 punkty w sobotę w Utah, Pelikany oddały 10 z pierwszych 18 rzutów z dystansu w pierwszej połowie, jednocześnie uzyskując 21-punktową przewagę w połowie drugiej kwarty.

READ  Ponomarev wykonuje większość powołań w końcówce meczu, zdobywając gola dla Hurricanes w swoim debiucie w NHL

Wskazówka

Pelicans: Josh Hart zdobył 12 zbiórek i dziewięć asyst, ale tylko cztery punkty w rzutach karnych 1 na 9. … New Orleans zobowiązał się do zaledwie ośmiu spinów.

Clippers: Marcus Morris odpoczął po niedzielnej grze. Amir Kofi zdobył dziewięć punktów, startując w miejsce weterana. …Nicolas Batum przegapił swój piąty mecz z rzędu. Jest członkiem Protokołu BHP NBA.