– Używa mojego imienia dla własnego dobra.

Gwiazda Los Angeles Lakers, LeBron James, powiedział, że „nie wkładałby energii w” tenisówki, które napastniczka Boston Celtics, Anice Kanter, nosiła podczas meczu w piątek wieczorem.

Kanter w czwartek zamieścił na Twitterze żądanie, by James nie sprzeciwiał się Nike i jego domniemanemu wykorzystywaniu pracy przymusowej podczas produkcji butów w Chinach.

„Nie daję wielu ludziom mojej energii”, powiedział James reporterom po meczu. „Zdecydowanie nie jest kimś, komu dałbym energię. Próbuje użyć mojego imienia, by stworzyć dla siebie szansę”. „Na pewno nie komentowałbym tego zbytnio, jeśli w ogóle, i tam bym to umieścił.

„Zawsze miał słowo lub dwa do powiedzenia w moim kierunku, a jako mężczyźni, naprawdę, jeśli miałbyś z kimś problem, naprawdę byś z nim porozmawiał. I miał dziś szansę. Widziałem go w drzwiach i on szedł tuż obok mnie.

Kanter skrytykował Chiny w mediach społecznościowych, mówiąc, że przywódca tego kraju, Xi Jinping, był „brutalnym dyktatorem” z powodu represyjnej polityki jego rządu w Tybecie, co doprowadziło do całkowitego wycofania meczów Celtics z chińskich transmisji internetowych.

Urodzony w Turcji Kanter był zagorzałym krytykiem prezydenta kraju Recepa Tayyipa Erdogana do tego stopnia, że ​​tureccy prokuratorzy zażądali jego aresztowania i odebrania mu tureckiego paszportu.

W 2019 r. ówczesny generał Houston Rockets, Daryl Morey, napisał na Twitterze swoje poparcie dla protestujących na rzecz demokracji w Hongkongu, wywołując coś, co może oznaczać zaciemnienie sieci Tencent i państwowej telewizji CCTV dla ligi w najbardziej zaludnionym kraju na świecie .

READ  Brady ustanowił rekord metra dla Patriotów wśród okrzyków i wiwatów

Gry zostały ostatecznie przywrócone do składu Tencent, ale nie CCTV, z wyjątkiem dwóch meczów podczas finałów NBA w 2020 roku. Tencent nie wznowił transmisji meczów dla Philadelphia 76ers, nowego zespołu Moreya.

National Basketball Association (NBA) oszacowała, że ​​napięte relacje z Chińczykami i utrata praw do transmisji spowodowały, że liga straciła około 400 milionów dolarów przychodów w samym tylko sezonie 2019-20.

W tej historii wykorzystano informacje z The Associated Press i Reuters.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top