Uwierzytelnianie cyfrowe to interesująca przestrzeń dla innowacji

Hakerzy rzadko się włamują, zamiast tego po prostu się logują, co jest stereotypem wśród mistrzów bezpieczeństwa komputerowego. Hakerzy mogą wykorzystywać i wykorzystują luki w kodzie programu, gdzie błędy popełnione przez oryginalnych autorów są następnie manipulowane, aby umożliwić niezamierzony dostęp.

Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows, Mac, Android lub iPhone, bez wątpienia będziesz regularnie otrzymywać powiadomienia, że ​​Twoje urządzenie musi zostać zaktualizowane do najnowszej wersji oprogramowania hosta, aby naprawić nowo wykryte luki.

Ale jeśli haker może odkryć lub wydedukować poświadczenia hasła do konta, oczywiście znacznie łatwiej jest zalogować się za pomocą tych danych, a tym samym uzyskać do nich dostęp.

Hasła były niezbędne do ochrony dostępu online do naszej poczty e-mail, koszyków zakupów online, prenumeraty gazet, kont bankowych i nie tylko. Zdecydowanie odradzamy używanie tego samego hasła do różnych usług, nigdy nie skracając go ani nie ułatwiając odgadnięcia. Powinniśmy zawsze je regularnie zmieniać, zawsze używać losowych kombinacji cyfr, liter i znaków interpunkcyjnych, a także zachować ich prywatność.

Krótko mówiąc, jest to niesamowicie niewygodne, ale najwyraźniej wstydliwa konieczność naszego cyfrowego życia.

Pomoc w zapamiętywaniu haseł zapewniają skarbce cyfrowe i menedżerowie haseł, którzy mogą zarządzać Twoim portfelem haseł. Mogą synchronizować hasła na różnych urządzeniach, które możesz posiadać, i zwykle oferują skanowanie ciemnej sieci w poszukiwaniu zhakowanych kont.

Jednak branża kierowana przez Google, Microsoft, Apple i inne firmy szybko wkracza w świat „bez haseł”, w którym można całkowicie uniknąć haseł. Bardziej oczywiste alternatywy opierają się na danych biometrycznych, takich jak skanowanie twarzy lub odcisku palca.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top