Utrzymując pod kontrolą podatki kryptograficzne, polska firma Cryptoni zbiera 500 000 euro, Wielka Brytania patrzy na ekspansję rynkową

Utrzymując pod kontrolą podatki kryptograficzne, polska firma Cryptoni zbiera 500 000 euro, Wielka Brytania patrzy na ekspansję rynkową

Łódź-Założona/Londyn-HQ’d Domniemany Zebrała 500 000 EUR w rundzie finansowania wstępnego. Startup zapewnia platformę automatyzacji podatków kryptograficznych dla osób fizycznych, handlowców i specjalistów podatkowych, a także dąży do ekspansji rynkowej w Wielkiej Brytanii, największym rynku kryptograficznym w Europie z ponad 4,2 milionami użytkowników, poprzez wstępne finansowanie.

Wraz z ekspansją rynkową Cryptiony planuje poszerzyć swój zespół programistów, wprowadzić nowe funkcje oraz zaoferować nowe integracje wymiany i blockchain.

Runda pre-seedowa Cryptiony była prowadzona przez nowojorską firmę ff Venture Capital, przy udziale Pointer.Capital i anioła biznesu zajmującego się web3, Marcina Venusa.

Kryptowaluty i podatki. Jeśli kiedykolwiek kupowałeś, handlowałeś lub trzymałeś, jesteś prawnie zobowiązany do zgłaszania i płacenia podatków od tych 1 i 0. Mimo to handlowcy kryptograficzni mogą wyprzedzać konkurencję (pod pewnymi względami pomijamy FTX w tej dyskusji. Na razie). Technicznie rzecz biorąc, księgowi, z którymi oni/my/ty się angażują, często są nieco w tyle. Sprowadza się to do wymogów raportowania tych strat/zysków(?).

Ponieważ zarówno IRS w USA, jak i HMRC w Wielkiej Brytanii zaczynają rozprawić się z posiadaczami aktywów kryptograficznych, coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z potrzeby rejestrowania zysków, strat i obstawiania kryptowalut (co może skutkować bardzo pracochłonnymi obliczeniami) generują setki punktów danych dla każdego składnika aktywów i wymagają jednej rocznej deklaracji podatkowej). Częściowe płatności są często dokonywane codziennie.

Na przykład w Wielkiej Brytanii transfery są prawnie wymagane do zgłoszenia HMRC, gdy łączne zasoby danej osoby osiągną relatywnie 3000 GBP, a przeniesienie jednego rodzaju aktywów kryptograficznych na inny, a nawet towary, będzie wiązało się z zobowiązaniami podatkowymi.

Dla rezydentów UE UE zaproponowała nowe przepisy wymagające od wszystkich dostawców usług związanych z zasobami cyfrowymi zgłaszania transakcji z udziałem klientów będących rezydentami grupy.

Obecnie sprawozdawczość może działać na korzyść podatników. Ponieważ wartość większości kryptoaktywów tak bardzo spadła od końca 2021 r., wielu kupujących może ponieść straty, które, jeśli zostaną rozpoznane i zadeklarowane, mogłyby zrekompensować przyszły podatek od zysków kapitałowych.

READ  Polska bliska kupna PKP Energica od CVC Capital Partners - lidera partii rządzącej

Cryptiony wkracza i pomaga utrzymać wszystko w porządku. Oferując rachunkowość podatkową kryptowalut, która jest łatwa, szybka i przystępna cenowo dla początkujących, ale skaluje się w górę, aby wspierać profesjonalnych handlowców i księgowych.

Łącząc się bezpośrednio z giełdami za pośrednictwem interfejsów API i pozyskując odpowiednie dane, platforma może automatycznie generować pełny raport zobowiązań podatkowych, aby zachować zgodność ze złożonymi przepisami podatkowymi, takimi jak przepisy dotyczące selekcji akcji obowiązujące w Wielkiej Brytanii.

„Jeśli kryptowaluty były kiedykolwiek częścią oddzielnego wszechświata, to już nie są. Organy podatkowe traktują zyski handlowe jak każdy inny zysk kapitałowy i podnoszą świadomość ryzyka związanego z nieprzestrzeganiem przepisów przez podatników” – komentuje współzałożyciel i prezes Bartosz Milczarek. „To już ogromny rynek, a w miarę jak web3 stanie się głównym nurtem, będzie jeszcze większy . Wielka Brytania jest obecnie naszą najważniejszą szansą, a nowe finansowanie wstępne pomaga nam to otworzyć dzięki modelowi cenowemu, który trudno zignorować.

Obraz wiodący: Anna Miserska

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *