Ustawa o prawach do głosowania w USA: Biden wspiera zmiany w zakresie blokowania

ATLANTA – Uderzając pięścią w afirmację, prezydent USA Joe Biden we wtorek wezwał senatorów do „przeciwstawienia się tłumieniu wyborców”, wzywając ich do zmiany zasad Senatu w celu uchwalenia przepisów dotyczących praw wyborczych, które uniemożliwiają Republikanom dyskutowanie i głosowanie.

Biden powiedział tłumowi w Atlancie, że przez kilka miesięcy prowadził ciche rozmowy z senatorami na temat dwóch ustaw – brak postępu, który doprowadził do jego krytyki ze strony aktywistów z jego partii.

„Mam dość bycia cicho!” Płakał. „Nie poddam się, nie zachwieję się”.

Obecne przepisy wymagają 60 głosów, aby wprowadzić większość ustawodawstwa – limit, którego demokraci z Senatu nie mogą osiągnąć samodzielnie, ponieważ mają tylko 50-50 większość z wiceprezydent Kamalą Harris, aby zerwać więzi. Republikanie jednogłośnie sprzeciwiają się prawu do głosowania.

Nie wszyscy Demokraci są skłonni zmienić zasady zakłócania porządku. Konserwatywny senator z Zachodniej Wirginii, Joe Manchin, rzucił we wtorek zimną krew na ten pomysł, mówiąc, że uważa, że ​​wszelkie zmiany powinny zostać wprowadzone przy szerokiej aprobacie Republikanów.

I nawet jeśli Demokraci usuną przeszkody w uchwalaniu praw do głosowania, może być za późno, aby zająć się powszechnymi ograniczeniami głosowania przyjętymi w 19 stanach po przegranej byłego prezydenta Donalda Trumpa w 2020 roku i jego kłamstwach – popieranych przez wielu w Partii Republikańskiej – że wybory kradzież w wyniku oszustwa wyborczego.

– To dotyczy nas wszystkich – upierał się. „Celem byłego prezydenta i jego sojuszników jest zdyskwalifikowanie każdego, kto zagłosuje przeciwko niemu, tak po prostu”.

Biden spędził dziesięciolecia w Senacie i wypowiadał się o tym, jak bardzo zmienił się na gorsze, nazywając go „skorupą jego dawnego ja. Nie czuję się dobrze, mówiąc to jako założyciel”. Mówił o epoce nie tak dawno temu, kiedy kwestia prawa głosu nie była tak stronnicza.

READ  Trudeau wykorzystuje nękane epidemią łańcuchy dostaw na arenie wolnego handlu z ASEAN

Zauważył, że współpracuje z niesławnymi prawodawcami w Senacie z segregacjonizmem w celu uchwalenia przepisów i podpisania ich przez republikańskich prezydentów. Ale teraz narzędzie do wyłączania jest szeroko stosowane, aby zapobiec nawet dyskusji na temat niektórych przepisów.

Wraz z przywódcą większości w Senacie, Chuckiem Schumerem, DNY, wyznaczającym dzień Martina Luthera Kinga Jr. w przyszły poniedziałek jako termin uchwalenia ustawodawstwa dotyczącego głosowania lub rozważenia przeglądu zasad związanych z urządzeniem antyzakłóceniowym Izby, oczekuje się, że Biden przywoła wspomnienia o zamieszkach w amerykańskim Kapitolu przed upływem roku, gdy bardziej agresywnie przyłączył się do wysiłków na rzecz praw wyborczych.

„Następne kilka dni, kiedy te ustawy zostaną przegłosowane, będą punktem zwrotnym dla tego narodu” – powiedział Biden swoim słuchaczom.

Czy wybieramy demokrację nad tyranię, światło nad cieniem i sprawiedliwość nad niesprawiedliwością? Wiem na czym stoję. Nie poddam się. ogłoszony. Będę bronić twojego prawa do głosowania i naszej demokracji przed wszystkimi wrogami zagranicznymi, tak i wewnętrznymi! Pytanie brzmi więc, na czym stanie instytucja Senatu USA? „

We wtorek Biden oddał również hołd dawnym walkom o prawa obywatelskie – odwiedzając historyczny kościół baptystów Ebenezer w Atlancie, gdzie z ambony stał nieżyjący już wielebny Martin Luther King Jr. Stał cicho, gdy Martin Luther King III składał wieniec na zewnątrz w krypcie króla i jego żony Coretta Scott King. W swoim poruszającym przemówieniu na terenie Morehouse College i Clark Atlanta University odniósł się do walk o prawa obywatelskie z lat 60. XX wieku.

Wiceprezydent Kamala Harris przemawiała we wtorek do Bidena, ostrzegając, że zalew przepisów utrudniających głosowanie oznacza „ryzyko przyzwyczajenia się do tych przepisów i ryzyko dostosowania się do tych przepisów tak, jakby były normalne”.

„Nie ma nic naturalnego w prawie, które kryminalizuje dystrybucję wody lub żywności wśród ludzi podlegających długiemu prawu głosowania” – powiedziała radośnie.

READ  Eric Trump „podłączył” personel kampanii Trumpa w Białym Domu w noc wyborczą

Niektórzy zwolennicy praw wyborczych zbojkotowali przemówienie Bidena. Stacy Abrams, kandydatka Demokratów na gubernatora Gruzji, znana z niestrudzonej pracy nad prawem do głosowania, pominęła wydarzenie. Tymczasem Biały Dom rozesłał niezwykle długą listę uczestników przemówienia. Aides powiedział, że Abrams miał problemy, ale nie wyjaśnił dalej, chociaż napisała na Twitterze, wspierając prezydenta.

Biden powiedział przed swoją podróżą, że obaj mieli błąd w harmonogramie, ale rozmawiali i byli „na tej samej stronie”.

Zapytany, co ryzykuje politycznie, gdy nie ma wystarczającej liczby głosów, aby zmienić zasady, powiedział: „Ryzykuję, że nie powiem tego, w co wierzę. To właśnie ryzykuję. To jeden z tych decydujących momentów. Ludzie będą oceniani na podstawie tego, gdzie byli przed i po głosowaniu. Historia nas osądzi.

Zwolennicy praw wyborczych w Gruzji i w całym kraju są coraz bardziej zaniepokojeni tym, co może wydarzyć się w 2022 roku i później. Postrzegają zmiany w wielu stanach jako bardziej subtelną formę restrykcji wyborczych, takich jak testy umiejętności czytania i pisania i podatki od głosowania, używane niegdyś do pozbawienia praw wyborczych czarnych, kluczowego okręgu wyborczego Demokratów.

Republikanie, którzy stanęli po stronie dezinformacji wyborczej Trumpa, osobno promują wysiłki mające na celu wpłynięcie na przyszłe wybory poprzez mianowanie sympatycznych przywódców na lokalne stanowiska wyborcze i wspieranie niektórych z tych, którzy rok temu uczestniczyli w zamieszkach na Kapitolu Stanów Zjednoczonych, na urząd wyborczy.

„Wszystko, co może się wydarzyć i będzie nadal rzucać jasne światło na pilną potrzebę tej kwestii, jest ważne” – powiedział demokratyczny senator Raphael Warnock z Gruzji, starszy pastor w Ebenezer Baptist i który przeszedł do historii jako pierwszy wybrany czarny senator Gruzji.

W centrum tego wszystkiego znajduje się Gruzja, jedno z kluczowych stanów, które będzie polem bitwy w wyborach w 2020 r. Po policzeniu i ponownym przeliczeniu głosów Trump powiedział najwyższemu urzędnikowi wyborczemu stanu, że chciałby, aby urzędnik „znalazł” wystarczającą liczbę głosów, aby unieważnić jego stratę. Jednak głosy państwa trafiły do ​​Bidena, a oba jego mandaty w Senacie trafiły również do Demokratów.

READ  Muhammad Syed został oskarżony o trzecie z czterech morderstw muzułmanów, które wstrząsnęły Albuquerque

W zeszłym roku republikański gubernator zatwierdził gruntowne przeredagowanie przepisów wyborczych, które między innymi dają stanowej komisji wyborczej nowe uprawnienia do ingerowania w powiatowe biura wyborcze oraz usuwania i zastępowania lokalnych urzędników wyborczych. Doprowadziło to do obaw, że kontrolowane przez Republikanów zgromadzenie stanowe może mieć większy wpływ na zarządzanie wyborami, w tym poświadczanie wyników okręgów.

Demokraci z Kongresu napisali prawo wyborcze, które doprowadziłoby do największej reformy amerykańskich wyborów w tym pokoleniu, usuwając przeszkody w głosowaniu w imię bezpieczeństwa wyborczego, zmniejszając wpływ wielkich pieniędzy w polityce i ograniczając wpływy partyzanckie na wycofujących się członków Kongresu. powiaty.

Pakiet stworzyłby krajowe standardy wyborcze, które miałyby pierwszeństwo przed ustawami GOP na poziomie stanowym. Przywróciłoby to również Departamentowi Sprawiedliwości możliwość monitorowania prawa wyborczego w stanach, w których występowała dyskryminacja.

——

Amy zgłosiła się z Atlanty. Korespondentka kongresu Associated Press, Lisa Mascaro, przyczyniła się do powstania tego raportu.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top