Ustawa do głosowania upada, demokraci nie mogą zmienić straganu – wiadomości ze świata

Ustawodawstwo głosowania, które według Demokratów i przywódców praw obywatelskich jest kluczowe dla ochrony demokracji, upadło, gdy dwóch senatorów odmówiło przyłączenia się do ich partii w zmianie zasad Senatu, aby przezwyciężyć republikański zastój po gorącej i emocjonalnej debacie.

Wynik w środę wieczorem był bolesną porażką prezydenta Joe Bidena i jego partii, jako burzliwe podejście w pierwszym roku jego urzędowania.

Pomimo dnia kontrowersji i wnikliwych kazań, które często przypominały wcześniejszą epokę, kiedy w Senacie propagowano obstrukcjonizm przez przeciwników ustawodawstwa dotyczącego praw obywatelskich, Demokraci nie byli w stanie przekonać wytrwałych senatorów Kirsten Sinema z Arizony i Joe Manchina z Wirginii Zachodniej do zmiany Senatu. działań w sprawie tego projektu ustawy i pozwolić, by zwykła większość go przeforsowała.

„Jestem głęboko rozczarowany” – powiedział Biden w oświadczeniu po głosowaniu.

Jednak prezydent powiedział, że „nie odstrasza” i obiecał „zbadać każdy środek i użyć każdego dostępnego nam narzędzia w obronie demokracji”.

Zwolennicy praw wyborczych ostrzegają, że stany pod dowództwem republikanów w całym kraju uchwalają prawa, które utrudniają głosowanie czarnym Amerykanom i innym, poprzez standaryzację lokali wyborczych, wymagając pewnych rodzajów identyfikacji i nakazując inne zmiany.

Wiceprezydent Kamala Harris krótko przewodniczyła Senatowi i była w stanie w razie potrzeby przełamać remis 50-50 Senatu, ale odeszła przed ostatecznym głosowaniem. Zmiana zasady 52-48 została odrzucona, a Mansion and Cinema dołączyły do ​​republikanów w opozycji.

Nocne głosowanie położyło na razie kres ustawom, które były najwyższym priorytetem dla Demokratów, odkąd partia przejęła kontrolę nad Kongresem i Białym Domem.

„To moment moralny” – powiedział senator Raphael Warnock.

Ustawa Demokratów, Wolność głosowania: ustawa Johna R. Lewisa, uczyniłaby dzień wyborów świętem narodowym, zapewniłaby dostęp do wczesnego głosowania i kart do głosowania pocztą – które stały się szczególnie powszechne podczas pandemii COVID-19 – i umożliwiłaby Departamentowi Sprawiedliwości do interweniowania w państwach, które mają historię ingerencji wyborców, między innymi. Przeszedłem do domu.

READ  Boris Johnson zaprzecza, że ​​został ostrzeżony, że „BYOB” było potencjalnym naruszeniem zasad Covid-19

Zarówno Manchin, jak i Cinemaa twierdzą, że popierają ustawę, ale Demokratom zabrakło 60 głosów potrzebnych do przeforsowania ustawy, aby zablokować Republikanów. Nie udało jej się prowadzić 51-49 w głosowaniu na w dużej mierze partyzancką linię. Przywódca większości w Senacie, Chuck Schumer ze stanu Nowy Jork, oddał proceduralny głos przeciwko tej ustawie, aby projekt mógł zostać później rozpatrzony.

Następnie Schumer poruszył w tej ustawie zmianę zasad „nowoczesnych zakłóceń”. Wymagałoby to od senatorów stania przy swoich biurkach i wyczerpania debaty przed głosowaniem większościowym, zamiast obecnej praktyki polegającej na tym, że senatorowie mogą po prostu zgłaszać swoje zastrzeżenia na osobności.

Ale to również się nie udało, ponieważ Manchin i Cinema nie byli przygotowani do zmiany senackich zasad głosowania na linię partyjną przez samych Demokratów.

Emocje były widoczne podczas omawiania tego słowa.

Kiedy senator Dick Durbin z Illinois zapytał przywódcę republikańskiego Senatu Mitcha McConnella z Kentucky, czy poświęciłby chwilę, by zapytać, McConnell wyszedł z pokoju, odmawiając odpowiedzi.

Durbin powiedział, że zapytałby McConnella: „Czy on naprawdę uważa, że ​​nie ma dowodów na tłumienie wyborców?”

Republikanin nr 2, senator John Thune z Południowej Dakoty, w pewnym momencie powiedział: „Nie jestem rasistą”.

McConnell, który podczas prezydentury Donalda Trumpa przewodził swojej partii w zniesieniu minimum 60 głosów dla kandydatów do Sądu Najwyższego, ostrzegał przed ponownym zmienianiem przepisów.

McConnell wyśmiewał „pseudo-histerię” Demokratów z powodu nowych stanowych przepisów dotyczących głosowania, nazywając oczekujący projekt ustawą federalną przejęciem systemów wyborczych. Oskarżył Demokratów w płomiennym przemówieniu i powiedział, że odejście od reguł stoisk „złamałoby Senat”.

Manchin narysował salę pełną senatorów na swoje przemówienie, gdzie zorganizował konferencję prasową prezydenta i opowiedział się za zakłóceniami. Powiedział, że przejście do Senatu, w którym rządzi większość, tylko zwiększy „dysfunkcjonalność, która rozdziera ten naród”.

READ  Biały Dom odrzuca wezwanie Trumpa do „zakończenia” konstytucji | Wiadomości Donalda Trumpa

Kilku czarnych członków Kongresu przeszło przez Kapitol, aby wziąć udział w obradach. Chcemy, aby Senat działał dziś przychylnie. „Jeśli tak się nie stanie, nie poddamy się”, powiedział przedstawiciel Jim Claiborne, DS.C, najwyższy rangą czarny członek Kongresu.

Manchin otworzył drzwi do bardziej szczegółowego zestawu zmian w prawie wyborczym, w tym ustawy o liczeniu wyborów, która została przetestowana podczas Rebelii Kapitolińskiej 6 stycznia 2021 roku. Powiedział, że pracują nad tym senatorowie obu partii i mogą mieć poparcie republikanów.

Sinema siedziała na krześle przez większość dzisiejszej dyskusji, w dużej mierze przyklejona do telefonu, ale wstała, by wypowiedzieć się przeciwko zmianie zasad.

Wynik „nie powinien być końcem naszej pracy na rzecz ochrony naszej demokracji” – powiedział Sinema w oświadczeniu. Ostrzegła jednak, że „tych wyzwań nie może rozwiązać jedna strona ani sam Waszyngton”.

Schumer argumentował, że bitwa jeszcze się nie skończyła i kpił z twierdzeń republikanów, że nowe przepisy wyborcze w stanach ostatecznie nie zaszkodzą dostępowi wyborców i frekwencji wyborczej, porównując je do „wielkiego kłamstwa” Trumpa na temat wyborów prezydenckich w 2020 roku.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top