USA nie pogrążają się w recesji, kolejny „niezwykle duży” wzrost we wrześniu, a następnie spowolnienie – prezes Fed Powell

(Kitco News) Według prezesa Rezerwy Federalnej, Jerome’a ​​Powella, Stany Zjednoczone nie znajdują się obecnie w recesji. Oznacza to, że we wrześniu może nastąpić kolejna „niezwykle duża” podwyżka stóp, po której nastąpi spowolnienie zacieśniania.

Powell zorganizował konferencję prasową po tym, jak amerykański bank centralny po raz drugi z rzędu podniósł stopy procentowe o 75 punktów bazowych.

„Obecny obraz jest wyraźnie widoczny – rynek pracy jest bardzo napięty, inflacja jest bardzo wysoka” – powiedział w środę dziennikarzom Powell. „Właściwe byłoby ciągłe zwiększanie zakresu docelowego”.

Prezes Fed zauważył, że niektóre ostatnie wskaźniki wydatków i produkcji ulegają regresowi, podczas gdy wzrost i wydatki konsumentów również spowalniają. Ale gospodarka USA nie jest jeszcze w recesji ze względu na siłę rynku pracy.

„Nie sądzę, aby Stany Zjednoczone są obecnie w recesji. Jest wiele obszarów gospodarki, które mają się bardzo dobrze. Chciałbym zwrócić uwagę na bardzo silny rynek pracy.” [It is] To prawda, że ​​wzrost zwalnia… [But generally]i PKB [are] Został znacznie poprawiony. Odnosząc się do nadchodzącego pierwszego czytania w czwartek raportu o PKB za drugi kwartał, Powell powiedział, że pierwsze raporty o PKB należy podchodzić z ostrożnością.

Biorąc to wszystko pod uwagę, „niezwykle duży wzrost” może być odpowiedni na wrześniowym posiedzeniu. Powell dodał, że wszystko będzie zależało od danych zagregowanych, w tym dwóch dodatkowych raportów o inflacji i danych o zatrudnieniu, które zostaną opublikowane przed kolejnym posiedzeniem.

„W nadchodzących miesiącach będziemy szukać przekonujących dowodów na to, że inflacja wzrośnie do 2%” – powiedział. „Zdecydowaliśmy, że 75 punktów bazowych to odpowiednia wielkość w świetle danych. Nie zawahalibyśmy się podjąć większego kroku, jeśli komisja uzna, że ​​jest to właściwe. Tak nie było na tym spotkaniu”.

READ  Firmy NB zastanawiają się, jak iść naprzód po usunięciu ograniczeń pandemicznych

Powell potwierdził, że polityka monetarna USA jest obecnie neutralna, co oznacza, że ​​Rezerwa Federalna może wkrótce zacząć zwalniać tempo podwyżek stóp.

„Teraz, gdy jesteśmy na płocie, gdy proces jest w toku, w pewnym momencie będzie właściwe spowolnienie. Nie podjęliśmy decyzji, kiedy ten punkt jest, ale ma sens, że ma to sens. ładując z przodu te bardzo duże podwyżki cen. A teraz jesteśmy coraz bliżej. Więcej niż potrzebujemy”.

Również gospodarka nie odczuła pełnych efektów podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną. Wybiegając w przyszłość, Powell chce podejmować decyzje na kolejnych spotkaniach i trzymać się z daleka od dostarczania jasnych wskazówek dotyczących dokładnej wielkości nadchodzących podwyżek cen.

„Uważamy, że konieczne jest spowolnienie wzrostu. Wzrost spowolni w tym roku. Musimy zobaczyć okres wzrostu poniżej potencjału. [There’s a] Możliwe złagodzenie warunków na rynku pracy.

Pozostaje niebezpieczeństwo, że zrobimy zbyt mało i pozwolimy utrzymać inflację. „Ważne jest, abyśmy się tym teraz zajęli i załatwili sprawę” – powiedział Powell.

Powell dał jasno do zrozumienia, że ​​Fed nie osądza definicji recesji. Zaznaczają jednak, że będą bacznie obserwować dane o PKB za drugi kwartał, które zostaną opublikowane w czwartek. „[Generally,] Recesja to powszechny kryzys w wielu branżach, który trwa dłużej niż dwa miesiące”.

W odpowiedzi na komentarze Powella złoto skoczyło do dziennych maksimów, z Kontrakty terminowe na złoto na sierpień Cena wyniosła 1,732,80 USD, co oznacza wzrost o 0,88% w ciągu dnia.

READ  Wielka Brytania wyda tysiące tymczasowych wiz kierowcom ciężarówek, aby złagodzić problemy w łańcuchu dostaw

24-godzinny złoty wykres [Kitco Inc.]


Zastrzeżenie: Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora i mogą nie odzwierciedlać poglądów Kitco Metals Inc. Autor dołożył wszelkich starań, aby zapewnić dokładność podanych informacji; Jednak Kitco Metals Inc. nie może. Autor nie gwarantuje też tej dokładności. Ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest nakłanianiem do przeprowadzania jakiejkolwiek wymiany towarów, papierów wartościowych lub innych instrumentów finansowych. Kitco Metals Inc. nie akceptuje Autor tego artykułu będzie odpowiedzialny za straty i/lub szkody powstałe w wyniku korzystania z tej publikacji.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top