Urzędnik powiedział, że ukraiński strajk uderzył w siedzibę Grupy Wagnera w obwodzie ługańskim

Wysoki rangą urzędnik we wschodniej Ukrainie powiedział w niedzielę, że siły ukraińskie zaatakowały hotel, w którym stacjonowali członkowie rosyjskiej prywatnej grupy wojskowej Wagner, zabijając kilku z nich.

Reutersowi nie udało się zweryfikować autentyczności relacji w wywiadzie telewizyjnym przeprowadzonym przez Serhija Gaidaja, gubernatora okupowanego przez Rosję obwodu ługańskiego.

Gaidai powiedział w wywiadzie dla ukraińskiej telewizji, że siły rozpoczęły w sobotę strajk w hotelu w miejscowości Kadyjewka, na zachód od głównego węzła Ługańska w regionie. Zdjęcia opublikowane na kanałach Telegramu przedstawiały budynek w dużej mierze obrócony w gruzy.

„Mieli tam mały pop, czyli dokładnie tam, gdzie znajduje się kwatera główna Wagnera”.

Nie udało się uzyskać komentarza rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

Jedi nie podał liczby ofiar, ale powiedział, że ci, którzy przeżyli, mieli do czynienia z niewystarczającą opieką medyczną.

„Jestem pewien, że co najmniej 50 procent tych, którym uda się przeżyć, umrze, zanim otrzymają pomoc medyczną” – powiedział. „To dlatego, że nawet w naszym obwodzie ługańskim kradli sprzęt”.

Niektóre ukraińskie media cytowały lokalnych urzędników, którzy powiedzieli, że hotel był zamknięty od jakiegoś czasu.

Grupa Wagnera jest prywatnym kontrahentem wojskowym, blisko związanym z Kremlem. Wiadomo, że jego siły walczą w niektórych częściach Ukrainy, a także zostały rozmieszczone w wielu krajach afrykańskich.

Gaidai wcześniej informował o atakach sił ukraińskich na inne cele w obwodzie ługańskim, w tym na kwaterę główną Wagnera w miejscowości Popasna w sierpniu.

READ  Biden przybył do Europy, a jego prezydentura w domu wisi na włosku

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top