Urzędnicy Kolumbii Brytyjskiej twierdzą, że boostery COVID-19 są „dla wszystkich” tej jesieni

Urzędnicy Kolumbii Brytyjskiej twierdzą, że boostery COVID-19 są „dla wszystkich” tej jesieni

Ponieważ naukowcy spodziewają się kolejnej fali COVID-19 tego lata, urzędnicy ds. zdrowia Kolumbii Brytyjskiej po raz kolejny wzywają społeczeństwo do zaszczepienia się – zwłaszcza 1,3 miliona mieszkańców siedzących na niewykorzystanych zaproszeniach.

Niezależna grupa modelująca COVID-19 przewidziała, że ​​podwariant BA.5 Omicron, który uważa się za większość nowych przypadków, będzie napędzać kolejną falę. Szczyt może osiągnąć w sierpniuchociaż nie jest jasne, jaki wpływ będzie to miało na i tak już napięty system opieki zdrowotnej w hrabstwie.

„Oczekuję, że liczba przypadków wzrośnie, liczba hospitalizacji wzrośnie, ale obecnie mam nadzieję, że nie będzie tak źle, jak fala BA.2” – powiedziała The Canadian Press badaczka dr Sarah Otto. zeszły tydzień.

W poniedziałek minister zdrowia Kolumbii Brytyjskiej Adrian Dix powiedział, że planowanie reakcji na pandemię w prowincji koncentruje się obecnie na możliwości „bardzo ciężkiego upadku” i zasugerował, że drugie dopalacze będą kluczowym aspektem strategii rządu.

Dix powiedział podczas konferencji prasowej związanej z rozwojem Nowy szpital w Surrey.

Minister zasugerował, że następny booster będzie przeznaczony dla określonych szczepów COVID-19, podobnych do corocznych szczepionek przeciw grypie, ale zauważył, że obecne szczepionki okazały się skuteczne w zmniejszaniu szans hospitalizacji i ostrej choroby poprzez szereg zmiennych i podzmiennych .

Zapytany, czy rząd mógłby przywrócić którekolwiek z poprzednich ograniczeń związanych z koronawirusem, takich jak mandat na maskę domową, Dix powiedział, że hrabstwo ponownie zastosuje się do rad urzędników zdrowia publicznego.

„Żadna opcja nigdy nie została wykluczona” – dodał, zauważając, że urzędnicy nadal zalecają stosowanie maski w pomieszczeniach.

„Jestem sekretarzem zdrowia, mam dostęp do wielu informacji na temat opieki zdrowotnej; noszę maski w pomieszczeniach publicznych” – powiedział Dix.

Tymczasem minister zauważył, że wciąż jest ponad milion Kolumbijczyków Brytyjskich, którzy z jakiegoś powodu nie odpowiedzieli na ich wezwanie do zaliczki.

READ  Kanada przejmuje wymuszone towary z Chin; Ujgurscy prawodawcy wzywają do dalszych działań

„W tej chwili ważne jest, abyś został wezwany po szczepionkę – czwartą, trzecią, drugą lub pierwszą – aby ją otrzymać” – powiedział.

Liczba przyjęć do szpitali z COVID-19 spada od tygodni, chociaż hrabstwo odnotowało ostatnio wzrost liczby pracowników służby zdrowia marginalizowanych przez chorobę. Dix powiedział, że około 16 400 pracowników służby zdrowia wzięło co najmniej jeden dzień wolny od pracy w tygodniu 20 czerwca, w porównaniu z około 15 000 zarejestrowanych zaledwie kilka tygodni temu.

Najwyższe poziomy zachorowań odnotowuje się na obszarach o wysokim współczynniku przenoszenia, zwłaszcza na obszarach Zdrowia Północy, Zdrowia Śródlądowego i Zdrowia Wysp.

Koordynator ds. polityki i planowania związku pracowników szpitali, Mike Old, powiedział, że pracownicy służby zdrowia stoją w obliczu „alarmującej” sytuacji, jeśli chodzi o COVID-19.

„Widzimy wakaty w opiece zdrowotnej z powodu choroby, której nie widzieliśmy od końca stycznia” – powiedział. „Pracownicy są naprawdę zmęczeni”.

Old powiedział, że ankieta wśród jego członków wykazała, że ​​jedna na cztery osoby twierdzi, że pracodawcy nie obsadzają chorób lub innych wakatów, a co trzecia rozważa porzucenie opieki zdrowotnej w ciągu najbliższych dwóch lat.

„To naprawdę ważne, aby członkowie naszej społeczności zrozumieli, że chroniąc się przed przenoszeniem COVID, chronią również nasz system opieki zdrowotnej” – powiedział. „Nasi pracownicy służby zdrowia potrzebują wszelkiej pomocy, jaką mogą uzyskać”.

Pielęgniarki są również przytłoczone i mają za mało personelu, powiedział Aman Grewal, prezes Stowarzyszenia Pielęgniarek Kolumbii Brytyjskiej, i chociaż hospitalizacji było mniej w porównaniu z przeszłością, nadal są pacjenci z COVID-19, którzy wymagają opieki na wysokim poziomie.

„To nie zniknęło. Dzieje się kolejna fala i może być kolejna fala jesienią.” Widzimy coraz mniej ludzi noszących maski na twarz. I gromadzą się publicznie, jak nigdy dotąd, więc rozprzestrzenianie się dzieje.

READ  MKOl twierdzi, że skontaktował się z NOS, ale stacja telewizyjna zaprzecza

Grewal powiedział, że przy obecnym stanie kadrowym pielęgniarki mogą podejmować się również innych zadań.

„Nie było żadnej przerwy dla naszych pielęgniarek” – powiedziała. „Zmęczą się, zmęczą się, będą narażeni na wirusa, zachorują”.

Oba związki opieki zdrowotnej stwierdziły, że inwestowanie w zatrudnianie i zatrzymywanie pracowników ma kluczowe znaczenie.

Po dwóch latach pandemii publiczna opieka zdrowotna była napięta w całej Kanadzie, a problemy kadrowe opóźniały, a w niektórych przypadkach tymczasowo, leczenie. Pogotowie zamknięte.

Dix powiedział, że BC przygotowuje się do wsparcia „każdej placówki w naszym systemie opieki zdrowotnej”, jednocześnie rekrutując i szkoląc więcej pracowników, aby przygotować się na każdą krzywą związaną z pandemią, która może pojawić się w następnym sezonie chorób układu oddechowego.

„Planujemy, z czym przyjdzie nam się zmierzyć jesienią, ale nie wiemy, z czym przyjdzie nam się zmierzyć jesienią” – powiedział.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *