Urzędnicy ds. zdrowia w Kolumbii Brytyjskiej przedstawią aktualne informacje na temat reakcji prowincji na COVID-19

Urzędnicy ds. zdrowia Kolumbii Brytyjskiej przedstawią w czwartek aktualizację odpowiedzi prowincji na COVID-19.

Urzędnik ds. zdrowia hrabstwa Bonnie Henry i sekretarz zdrowia Adrian Dix mają zwrócić się do mediów i opinii publicznej o godzinie 12:00 czasu PT.

Aktualizacja następuje po środowym ogłoszeniu 536 nowych przypadków COVID-19 – największej liczby nowych przypadków od prawie trzech miesięcy.

W pisemnym oświadczeniu prowincjonalny wydział zdrowia poinformował, że obecnie w Kolumbii Brytyjskiej jest 3585 aktywnych przypadków osób zarażonych nowym koronawirusem, najwięcej od 25 maja.

W ciągu ostatnich pięciu tygodni w BC odnotowano 1000-procentowy wzrost przypadków. Indoor Health District odpowiada obecnie za około połowę nowych codziennych przypadków COVID-19 w hrabstwie, ale liczba ta rośnie również w pozostałej części hrabstwa.

Większość pacjentów to osoby w wieku od 20 do 40 lat, które nie były szczepione lub miały tylko jeden zastrzyk.

Kolumbijczycy Brytyjscy w wieku 12 lat i starsi, którzy nie zostali jeszcze zaszczepieni, mogą zarejestrować się na trzy sposoby:

Ludzie mogą być również szczepieni w przychodniach rozsianych po całym hrabstwie.

Starając się ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, prowincja skróciła czas między pierwszą a drugą dawką szczepionki dla mieszkańców Kolumbii Brytyjskiej.

Henry ogłosił w poniedziałek, że ludzie zostaną zaproszeni do przyjęcia drugiej dawki 28 dni po pierwszej dawce, zamiast wcześniejszego czasu oczekiwania 49 dni.

READ  Roger Stone, sojusznik Trumpa, wkrótce ostrzega byłego prezydenta przed zarzutami oszustwa

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top