Uparta 10-osobowa Kanada pokonuje Kostarykę po swojej pierwszej porażce w eliminacjach do Mistrzostw Świata

Kandydaci na zwycięstwo w eliminacjach do Mistrzostw Świata zostali zawieszeni w czwartek po przegranej 1:0 z Kostaryką, w której Kanadyjczycy zmierzyli się prawie w dwóch trzecich meczu.

Ale przyszłość pozostaje jasna, a Kanada (7-1-4, 25 punktów) chce teraz przypieczętować transakcję w niedzielę w Toronto z 62. rozstawionym Jamajką (1-6-5, osiem punktów) na BMO Field, gdzie wszystkie są sprzedawane na zewnątrz. Remis wysłałby ich do Kataru 2022. W najbliższą środę zakończą kwalifikacje na drodze do Panamy nr 63 (5-4-3, 18 punktów).

„Nie zaglądamy przez ramię. [Our] Trener Kanady, John Herdman, powiedział: „Przeznaczenie jest w naszych rękach. Mamy tutaj jakość, mamy ducha, by iść i wygrywać w każdym tego słowa znaczeniu. Możemy kontrolować nasze przeznaczenie. … Zadbamy o biznes w ten weekend. A jeśli nie zostanie tam załatwiony, zajmiemy się tym w Panamie. Dotrzemy do Kataru.

Była to pierwsza porażka Kanady z 33. miejsca w 18 meczach kwalifikacyjnych (13-1-4) w ciągu trzech rund, kończąca serię sześciu wygranych. Kanadyjczycy utrzymali prowadzenie w 8-osobowym finale z trzypunktową przewagą nad Meksykiem i Stanami Zjednoczonymi (oba 6-2-4, 22 punkty).

„Słuchaj, to jest piłka nożna” – powiedział Herdman. „Poszliśmy na 17 meczów, w których mieliśmy ze sobą bogów futbolu. Nie było ich dzisiaj z nami. A to sprawiło, że byliśmy głodni, aby wrócić do domu i zabrać to, czego potrzebowaliśmy”.

Oglądaj | Kanadyjska drużyna short handed przegrywa pierwszy mecz kwalifikacyjny z Kostaryką:

10 mężczyzn Kanada przegrywa z Kostaryką i traci szansę na awans do Mistrzostw Świata

Celso Borges zapewnił Kostaryce zwycięstwo 1:0 nad Kanadą w kwalifikacjach CONCACAF. Kolejna szansa Kanady na zdobycie miejsca w Katarze będzie w niedzielę przeciwko Jamajce. 1:39

Przez cały wieczór było mnóstwo dramatów, ponieważ 10-osobowy skład Kanady walczył zaciekle w drugiej połowie, Kostarykanie utrzymali swoje i przyszły inne wyniki.

„Nie byłoby dzisiejszej nocy”, powiedział Herdman. „To gwiazda robić to w domu”.

Honduras zremisował 1:1 z Panamą, co oznacza, że ​​remis z Kanadą przyniósłby kwalifikacje. Kanadyjczycy mogliby zarezerwować bilet do Kataru, gdyby Meksyk pokonał Stany Zjednoczone. Ale zakończyło się remisem 0:0 w Mexico City.

Nawet jeśli Kanada przegra dwa pozostałe mecze, a Kostaryka wygra (5-3-4, 19 punktów) w ostatnich dwóch meczach, Kanadyjczycy i tak zajmą trzecie miejsce – i zakwalifikują się – chyba że Kostaryka odpadnie z 11 golami.

„Będziemy żyć i uczyć się” — powiedział Herdman. „Uzyskaliśmy kilka wyników, ale dzisiaj skromnie z wynikiem. Właśnie tego potrzebujemy. To część procesu uczenia się. Wracamy do Kanady, zamierzamy się przegrupować. Będziemy mieli dla nas 30 000 wiwatów. z tym talentem, pasją i chęcią po meczu tak, będziemy gotowi.” „.

READ  Matt Brown: Justin Gaethje „walczy o trochę więcej” niż Dustin Poirier w rewanżu na UFC 291

Oglądaj | Chris Jones z CBC omawia znaczenie kwalifikacji do Mistrzostw Świata w Kanadzie:

Co to znaczy dla Kanady, jeśli kwalifikuje się do Kataru 2022?

Chris Jones z CBC jest na boisku w Kostaryce, aby przygotować scenę przed kluczowym meczem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata. 6:26

Weteran, Celso Borges, poprowadził Kostarykę z numerem 42 w doliczonym czasie gry w pierwszej połowie po tym, jak Kanada, walcząca o obronę przed stałymi fragmentami, nie zdołała wykonać rzutu wolnego. Bramkarz Milan Burjan rzucił piłkę szeroko, ale trafiła do Gersona Torresa z Kostaryki, a następnie po trzech podaniach trafił do siatki, gdy Borges wspiął się nad Stephena Ostachio i trafił dośrodkowaniem Torresa.

Kanadyjczycy zostali zredukowani do 10 mężczyzn, gdy pomocnik Marc Anthony Kay został wyrzucony z boiska w 34. minucie za drugą żółtą kartkę.

Kaye została ostrzeżona w 15. minucie za wyzwanie Ronalda Mataretty i trafienie w dolną część nogi gwiazdy FC Cincinnati. Honduraski sędzia Said Martinez podszedł do ekranu przy boisku, aby przejrzeć grę, ale zdecydował się zatrzymać żółtą kartkę.

Oglądaj | Canada Kai został wyrzucony z boiska w pierwszej połowie po dwóch żółtych kartkach:

Kanadyjczyk Kai został wyrzucony z boiska w pierwszej połowie po otrzymaniu dwóch żółtych kartek

Kanadyjska drużyna piłki nożnej mężczyzn spadła do dziesięciu w meczu z Kostaryką po tym, jak Marc Anthony Kay otrzymał żółte kartki w 15. i 34. minucie. 1:55

Ale pomocnik Colorado Rapids odszedł po 19 minutach po konfrontacji z Johanem Venegasem, który zmiażdżył go kilka sekund wcześniej bez kary. Kai, zdenerwowany wcześniejszym wyzwaniem, złapał Venegasa za ramię, gdy obaj przeszli przez Kostarykę, gdy teatralnie upadł na ziemię. To dostało drugi żółty kolor.

„Chłopiec jest zdruzgotany. Całkowicie zdruzgotany” — powiedział Herdman. Kai zostanie zawieszony na niedzielny mecz.

Pokaż dominującą drugą połowę

Pomimo straty i spadków Kanadyjczycy przybyli z wielkim celem na rozpoczęcie drugiej połowy i kilka razy byli blisko.

„Następnie [ejection] „Odpowiedź była niesamowita”, powiedział Herdman. „Chociaż ci goście zrobili dziś swój kraj z dumą, straciliśmy tylko ten ostatni wysiłek, ten cel. I myślę, że zrobili wszystko, aby go zdobyć”.

W 73. minucie gol Tajona Buchanana trafił w poprzeczkę Kostaryki, po tym jak bramkarz Keylor Navas zatrzymał niski strzał Richiego Larii. Potężny strzał Larrii z dystansu w 83. minucie ponownie zmusił Navasa do ratunku.

Jonathan David trafił w słupek bramki w 88. minucie piłką, która wyszła z jego ciała. Rzut wolny Eustaquio w doliczonym czasie gry uderzył w ścianę.

READ  Po odwołaniu zawieszenie na sześć meczów Davida Birona zostało podtrzymane

Kanadyjczycy osiągnęli lepsze wyniki niż Kostaryka 18-11, choć gospodarze prowadzili 4:3 celnymi strzałami. Kanada miała 67,9% udziałów, mimo że była mężczyzną.

Kanada była niespodzianką w kwalifikacjach, awansując w rankingach FIFA. A z takimi graczami jak Kapitan Atiba Hutchinson, Alfonso Davies (obecnie wyleczony z choroby), Kyle Larrain, David, Eustachio i Borjan, zrobili to w świetnym stylu.

Oglądaj | Kanada celuje w swój pierwszy występ w Pucharze Świata od 1986 roku:

Kanada niedługo zakwalifikuje się do Mistrzostw Świata

Kanadyjska męska drużyna piłkarska jest o jedno zwycięstwo przed udaniem się na mistrzostwa świata po raz pierwszy od 1986 roku. W czwartek zmierzy się z Kostaryką, meczem, który fani i analitycy powinni uważnie obserwować. 2:01

Kanada pokonała rywala 50:6, odnotowując 11 czystych kont w kwalifikacjach przed czwartkiem.

W drugim meczu w czwartek Salwador zremisował 1:1 z Jamajką.

W czwartek minęła czwarta rocznica pierwszego meczu sędziego Herdmanna, który pokonał Nową Zelandię 1:0 w Murcji w Hiszpanii przed zaledwie 75 osobami. Jego rekord przewagi mężczyzn przed czwartkiem wynosił 28-6-4, przy czym Stany Zjednoczone przegrały (dwukrotnie), Meksyk (dwukrotnie), Haiti i Islandię.

W czwartek Kanadyjczycy zdobyli przewagę w finale ośmiu drużyn, cztery punkty przewagi nad 12. rozstawionym Meksykiem i 13. rozstawionym ze Stanami Zjednoczonymi.

Nr 62 Panama zajęła czwarte miejsce, a Kostaryka 42 na piątym.

Trzy najlepsze drużyny awansują do Kataru, podczas gdy drużyna zajmująca czwarte miejsce zmierzy się z Oceanią w międzykontynentalnym meczu playoff, aby zobaczyć, kto do nich dołączy.

Już zakwalifikowani w 32-drużynowych Mistrzostwach Świata są gospodarze Katar, Argentyna, Belgia, Brazylia, Chorwacja, Dania, Ekwador, Anglia, Francja, Niemcy, Iran, Japonia, Holandia, Arabia Saudyjska, Serbia, Korea Południowa, Hiszpania i Szwajcaria. i Urugwaj.

Oglądaj | Eddie Mendes z CRC Futbol przedstawia Kanada kontra Kostaryka:

Szansa Kanady na zdobycie pozycji Kataru 2022 w Kostaryce

Kanadyjska drużyna piłki nożnej mężczyzn jest bliska zdobycia Pucharu Świata dopiero po raz drugi w historii programu. Wygrana lub remis w odpowiednich okolicznościach w Kostaryce w czwartek przypieczętuje transakcję. Eddie Mendes dołącza do CRC Futbol, ​​aby omówić nadchodzący mecz, ponieważ Kostaryka stara się o czwarte miejsce w eliminacjach do Mistrzostw Świata. 5:48

Z zawieszonych obrońców Donnella Henry’ego, zawieszonego Sama Adekogby’ego i kontuzji Stephena Vitorii, 39-letni Herdman Hutchinsona zaczął jako środkowy obrońca. Jedenasty mecz, w którym początkowo grał, wyszedł z wynikiem 414, a Hutchinson zwiększył swój rekord kanadyjskich mężczyzn do 93.

Gracze wysadzili piosenkę „O Canada” fajerwerkami, które eksplodowały nad 35-tysięcznym stadionem Nacional i zalały połowę hymnu narodowego.

READ  Hamilton powiedział sąsiadom stadionu, że nie ma pośpiechu na parkowanie podczas Gray Cup. Ale impreza trwa dalej

Fizyczni Kanadyjczycy zrezygnowali z serii rzutów wolnych na początku, a Kostaryka miała kilka rzutów wolnych, które padły – gol.

Kanadyjczycy nie byli tak odporni w pierwszej połowie, jak w poprzednich meczach, ale zaczęli szukać rytmu, gdy w połowie kontynuowano z Larią, aby znaleźć miejsce po lewej stronie. Herdman przerzucił się na metodę 3-5-2, a następnie musiał ponownie wyrównać, gdy Kaye wyszła.

Larren zbliżył się do bramki w 37. minucie, kiedy Eustaquio z rzutu rożnego padł mu pod nogi przed bramkę, ale Calvo zrobił wystarczająco dużo, by zablokować strzał. Z drugiej strony Borjan grał z ogniem, gdy próbował usunąć Anthony’ego Contrerasa z bramki. Na szczęście dla Kanady poszło szeroko.

Navas, który gra w PSG, musiał być ostry w 29. minucie, podnosząc nogę do strzału Buchanana z bliskiej odległości.

Burgan zatrzymał Joela Campbella w 53. minucie po tym, jak kostarykański napastnik został sam, a Hutchinson próbował go ścigać. Dwie minuty później pozornie niebezpieczny strzał Davida został zablokowany przez jednego z obrońców.

Rzut rożny Ostaccio był niecelny w 64. minucie.

19-letni pomocnik Montrealu Ismail Kone zadebiutował w Kanadzie z ławki w 79. minucie.

Davis zabrał się do Twittera, aby wyrazić swoje poparcie przed meczem.

„Powodzenia dla moich kolegów z drużyny dzisiaj. Zajmijmy się sprawami w tym tygodniu i twórzmy historię. Mam nadzieję, że będę tam z wami. Chodźmy!!” powiedział szybki kierowca Bayernu Monachium, który wraca z zapalenia mięśnia sercowego po walce z COVID-19.

„Powodzenia dzisiaj, chłopaki! Ogromna szansa, cały kraj jest za wami” – napisała na Twitterze kapitan Kanady, Christine Sinclair, która grała w pięciu finałach Mistrzostw Świata.

Kanada wzięła udział w siedmiu z ośmiu turniejów Pucharu Świata Kobiet, tracąc jedynie inaugurację w 1991 roku. Kobiety zajęły czwarte miejsce w turnieju w Stanach Zjednoczonych w 2003 roku.

Kanadyjczycy pokonali Kostarykę 1:0, gdy obie drużyny spotkały się w listopadowych eliminacjach w Edmonton 2:0, kiedy spotkały się w lipcu ubiegłego roku w ćwierćfinale Złotego Pucharu w Arlington w Teksasie.

Kanadyjczycy mają teraz 7-8-9 cały czas przeciwko Kostaryce, w tym 2-3-2 w meczach na kostarykańskiej ziemi.