Uniwersytety w Ontario oferują tydzień hybrydowy, gdy pandemia trwa

Elena Di Luigi, Kanadyjska prasa

Opublikowano piątek, 27 sierpnia 2021 12:38 EST

Ostatnia aktualizacja piątek, 27 sierpnia 2021 14:47 czasu EST

TORONTO – Wiele uniwersytetów w Ontario w przyszłym tygodniu będzie zmierzać w kierunku orientacji.

University of Toronto, York University, McMaster University w Hamilton, Trent University w Peterborough i Lakehead University w Thunder Bay to jedne z tych, które oferują mieszankę wydarzeń wirtualnych i osobistych.

Plan hybrydowy pojawia się, gdy liczba przypadków COVID-19 w Ontario rośnie, a uniwersytety aktualizują politykę szczepień w kampusach, wprowadzając kilka obowiązkowych zastrzyków, aby dotrzeć do kampusu tej jesieni.

„Tydzień powitalny przyjmie w tym roku bardziej hybrydowe podejście, z programowaniem na dużą skalę ułatwionym online, podczas gdy odbędzie się niewielka liczba wydarzeń osobistych, zapewniających zgodność z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi zdrowia publicznego w Ontario” – powiedział McMaster w oświadczeniu.

Uniwersytety twierdzą, że koncentrują się na spotkaniach na świeżym powietrzu, podczas których studenci spotykają się twarzą w twarz, z wydarzeniami takimi jak wieczory filmowe, polowania na padlinożerców w małych grupach, wędrówki, noce z pożarami i piłka nożna.

Lakehead University powiedział, że połączenie zajęć wirtualnych i osobistych pomogłoby pomieścić wielu studentów, w tym tych, którzy zdecydowali się nie przyjeżdżać do kampusu.

„Oferujemy mentoring mieszany z mieszanką programów i zajęć mentorskich online oraz wydarzeń na terenie kampusu, aby zapewnić, że spełnimy wszystkie potrzeby naszych studentów – bez względu na to, gdzie się znajdują” – powiedziała rzeczniczka Jacqueline Boucek.

Trent University poinformował, że latem zorganizował wirtualne sesje orientacyjne, aby studenci mogli połączyć się z każdym z nich w małych grupach. Powiedziała, że ​​wydarzenia osobiste zaplanowane na przyszły miesiąc będą głównie odbywały się na zewnątrz, aby zmniejszyć ryzyko COVID-19.

„Mamy tę zaletę, że posiadamy rozległe zielone przestrzenie zewnętrzne na terenie kampusu, co pozwala studentom bezpiecznie łączyć się i uczestniczyć w wydarzeniach Tygodnia Orientacyjnego” – powiedziała Nonna Robinson, wiceprezes ds. studentów w Trent.

READ  Królewskie Muzeum Kolumbii Brytyjskiej widzi pośpiech, aby jeszcze raz spojrzeć na starożytne miasto przed jego rozbiórką

University of Toronto powiedział, że będzie więcej zajęć osobistych w małych grupach dla tych, którzy mieszkają w rezydencji i którzy już byli w kampusie.

Niektóre uniwersytety zezwalają również studentom drugiego roku na udział w wydarzeniach orientacyjnych na terenie kampusu, ponieważ pandemia doprowadziła do ich utraty w ubiegłym roku. McMaster w Hamilton był jednym z nich.

„Będzie to pierwszy raz, kiedy ci studenci będą na kampusie, ponieważ w zeszłym roku mieli w pełni wirtualne doświadczenie” – powiedziała.

Organizatorzy stwierdzili, że osoby uczestniczące w tygodniu orientacyjnym – lub frosh – będą musiały przestrzegać zasad szczepień na COVID-19 na uniwersytetach, a także sprawdzać wirusy i podawać numery telefonów do śledzenia kontaktów.

Powiedzieli również, że zostanie wprowadzonych wiele środków dotyczących zdrowia publicznego, w tym maskowanie i ograniczenia obecności.

„Wszystkie działania orientacyjne są sprawdzane przez uniwersytet za pomocą kompleksowych planów dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa, które zostaną wprowadzone dla dobra uczestników” – powiedział York University z siedzibą w północnym Toronto.

Na większości uczelni nowy semestr rozpoczyna się w przyszłym miesiącu.

Ten raport został po raz pierwszy opublikowany przez The Canadian Press 26 sierpnia 2021 r.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top