Umiera 3-letnia Haniya z Kotzko. Opłata dla kuratora

Zawodowy kurator sądowy został oskarżony o niewykonanie obowiązków wynikających z nadzorowania rodziny 3-letniej Haniji z Kotzko. Dziecko zostało pobite na śmierć w lutym. Matka Haniyi i jej wspólnik zostali oskarżeni o torturowanie i zabicie dziewczynki.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Widnicy Thomas O’Reilly powiedział w czwartek, że sąd rejonowy w Widnicy wydał orzeczenie w sprawie zarzutów postawionych kuratorowi zawodowemu nadzorującemu rodzinę 3-letniej Haniyi.

Prokuratura zarzuciła kuratorowi niewypełnianie obowiązków wynikających z nadzoru nad rodziną dziewczynki. „Nie reguluje właściwie środowiska rodzinnego, nie współpracuje ze szkołami czy przedszkolami, nie pozyskuje niezbędnych danych o działalności rodzin od firm i osób bliskich matce Haniyi” – powiedział prawnik Orebuk.

Kurator nie przyznał się do zarzutów. Prokurator zawiesił podejrzanego w pełnieniu obowiązków kuratora i udzielił mu zwolnienia za kaucją. Kobiecie grozi do pięciu lat więzienia.

3-letnia dziewczynka zmarła pod koniec lutego w szpitalu w Kotskowie. Sekcja zwłok wykazała, że ​​doznał poważnych obrażeń brzucha. „Wyniki sekcji nie uwzględniły pierwotnie podanej przez matkę wersji wydarzenia, na którym dziecko zemdlało podczas nalewania zimnej wody” – podała wówczas Kancelaria Prokuratora Generalnego.

Dochodzenie wykazało, że dziewczynka była atakowana przez matkę i jej partnera prawie codziennie. „Podejrzani mocno atakowali plecy i ramiona dziecka i często polewali kobietę lodowatą wodą” – napisano.

Matka i wspólnik Haniyi zostali oskarżeni o znęcanie się i zabicie 3-letniej Haniyi.

READ  „Chcę śpiewać najlepiej jak potrafię na Eurowizji”

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top