Ulga, trochę gniewu, gdy Calgary Flames ogłasza obowiązkową politykę szczepień

Treść artykułu

Wiadomość o Sandy Makisak nadeszła z kilkudniowym opóźnieniem.

Reklamy

Treść artykułu

Wieloletnia fanka Flames anulowała swój roczny pakiet biletów, gdy właściciele Calgary Flames ogłosili, że fani będą Wymagane przedstawienie dowodu szczepienia uczestniczyć w meczach.

Mac Isaacs zaskoczony. Kilka dni temu rozmawiałem z przedstawicielem obsługi klienta, aby zapytać o środki dotyczące COVID-19, które będą obowiązywać w nadchodzącym sezonie.

„Powiedzieli, że postępują zgodnie z wytycznymi AHS i hrabstwami – co oznacza, że ​​nie ma żadnych zasad, wszyscy są za darmo, więc anulowałem moje bilety” – powiedział MacIsaac, który wydaje prawie 2000 dolarów rocznie na bilety.

„Moim zdaniem, jeśli zamierzasz wziąć udział w takim wydarzeniu z 20 000 osób, wszyscy powinni zostać zaszczepieni”.

MacIsaac powiedziała, że ​​była zadowolona i zdenerwowana, gdy Flames zmienił kurs tydzień później, ogłaszając, że wszyscy fani i pracownicy uczestniczący w wydarzeniach i koncertach na Saddledome i McMahon Stadium muszą być w pełni zaszczepieni. Powiedziała, że ​​wysłała e-mail do obsługi klienta w sprawie odzyskania biletów.

Calgary Sports and Entertainment Corp. (CSEC) i Edmonton’s Oilers Entertainment Group dołączyły w tym tygodniu do rosnących szeregów północnoamerykańskich profesjonalnych organizacji sportowych, aby ogłosić obowiązkową politykę szczepień dla fanów.

Reklamy

Treść artykułu

Fani sportu w Calgary w dużej mierze przyjęli tę wiadomość, ale pojawiło się ziarno niepokoju dla innych, którzy obawiają się rozprzestrzeniania się mandatów na szczepionki.

READ  Ceny akcji „memów” mogą nie odzwierciedlać popytu – szef NYSE

Wściekły właściciel firmy z Calgary powiedział, że nie odnowi biletów na sezon Flames w tym roku, który kosztuje około 24 000 $ rocznie. Mężczyzna – który odmówił identyfikacji z obawy przed negatywną reakcją na jego pracę – powiedział, że nie jest antyszczepionkowcem, ale nie jest przekonany o bezpieczeństwie szczepionek COVID-19.

„Teraz jestem traktowany w ten sposób” – napisał w liście do Postmedia. “Nie tylko anulowałem bilet, nigdy więcej nie pójdę na mecz (nawet jeśli mi pozwolą). Nie kupię kolejnej koszulki ani w żaden sposób nie wydam ani grosza na CSEC. Będę nadal transmitować mecze (…) nie mogą odebrać mi tego sportu, ale już nigdy nie będę w ich kącie”.

Reklamy

Treść artykułu

Garrett Ampherson, posiadacz pięcioletniego biletu sezonowego w Stampeders i Roughnecks, powiedział, że anulował swoje bilety z powodu polityki. Powiedział, że szanuje decyzję establishmentu, ale powiedział, że nie weźmie udziału w igrzyskach.

„Kocham Stampeders. Kocham nieznajomych… To wielka strata dla mnie, że nie mogę chodzić na mecze, ale zamierzam iść do przodu” – powiedział Ampherson.

“Nie chodzi o szczepienia, chodzi o udowodnienie szczepień, które mi przeszkadzają. Ponieważ to naprawdę nie ich sprawa”.

Wielu fanów, którzy sprzeciwiali się polityce, rozmawiając z Postmedia, wahało się między gniewem na płomienie a obawą, że więcej firm i organizacji może przyjąć podobne mandaty.

Scotiabank Saddledome, siedziba Calgary Flames, jest sfotografowany 23 sierpnia 2021 r. The Flames ogłosił, że fani będą musieli zostać w pełni zaszczepieni przeciwko COVID-19, aby uczestniczyć w meczach.
Scotiabank Saddledome, siedziba Calgary Flames, jest sfotografowany 23 sierpnia 2021 r. The Flames ogłosił, że fani będą musieli zostać w pełni zaszczepieni przeciwko COVID-19, aby uczestniczyć w meczach. Gavin Young / Postmedia

Inny były posiadacz biletu okresowego, który poprosił o zachowanie anonimowości w obawie przed odwetem pracodawcy, powiedział, że nie dostał szczepionki, ponieważ nie lubił ochrony producentów szczepionek przed odpowiedzialnością za niepożądane reakcje.

READ  Trudeau mówi, że Kanada nie będzie się spieszyć z ponownym otwarciem granicy ze Stanami Zjednoczonymi

Reklamy

Treść artykułu

Powiedział, że obawia się rozprzestrzeniania się nakazów szczepień i że ludzie, którzy nie zostali zaszczepieni, są „odcięci od społeczeństwa”.

“(To) utrata podstawowej swobody poruszania się lub swobody robienia podstawowych rzeczy. Ponieważ będzie to tylko efekt kuli śnieżnej, nagle nie możesz przejść do gry Flames, a potem co? Loblaws nie pozwala do ich sklepów?

Ale kilku fanów, którzy rozmawiali z Postmedia, powiedziało, że mandat na szczepionki jest konieczny, aby ponownie przejść przez drzwi.

Posiadacz biletu sezonowego Jeff Townsend powiedział, że jest zachwycony ogłoszeniem z płomieni.

„To ogromna ulga ze względu na zmienną delta” – powiedział Townsend. „Mam troje dzieci (w wieku 4, 6 i 9 lat, których nie można zaszczepić. Kiedy wracamy tutaj do szkoły, martwię się tym. Coraz bardziej się tym przejmuję, gdy czytam więcej o sytuacji w USA, więcej dzieci na oddziałach Intensywnej Terapii”.

Reklamy

Treść artykułu

Townsend powiedział, że jeśli czwarta fala Alberty nadal wymyka się spod kontroli, może nie czuć się komfortowo, chodząc na mecze lub koncerty w Saddledome.

„Ale zdecydowanie nie czuję się komfortowo, jeśli chodzi o całkowitą wolność, bez szczepień i bez masek, to na pewno”.

Nie jest jasne, jaki będzie finansowy wpływ decyzji o komercyjnym wykorzystywaniu seksualnym dzieci. Recepcja Flamesa odmówiła w środę odpowiedzi na pytania dotyczące reakcji fanów na tę politykę.

Podczas gdy wydaje się, że CSEC straciło kilku posiadaczy biletów okresowych, fani tacy jak Craig Skauge twierdzą, że nie kupują argumentu, że polityka zaszkodzi wynikom finansowym.

READ  Ontario zgłasza 715 nowych przypadków COVID-19 i 6 zgonów

„Gdyby Flames miał sezon na połowę swoich możliwości, to dlatego, że zajęli ostatnie miejsce w swojej lidze, a nie dlatego, że prosili ludzi o przyjście na mecz” – powiedział Skogei, którego rodzina otrzymała bilety sezonowe. Od około 30 lat.

„Całkowicie rozumiem, skąd pochodzą. Mają największy prywatny kryty obiekt w mieście, a biorąc pod uwagę ostatnie półtora roku, nie sądzę, aby ktokolwiek mógł ich winić za tak ostrożne podejście do sezonu”.

[email protected]
Świergot: Umieść tweeta

    Reklamy

uwagi

Postmedia zobowiązuje się do utrzymywania żywego i obywatelskiego forum do dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się opiniami na temat naszych artykułów. Moderowanie komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się w Witrynie. Prosimy, aby Twoje komentarze były trafne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — otrzymasz teraz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja wątku komentarzy, który obserwujesz, lub jeśli jest to użytkownik obserwujący komentarz. odwiedziliśmy Wytyczne dla społeczności Aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat ustawiania pliku E-mail Ustawienia.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top