Ulepszone Nintendo planuje zastąpić Switcha wkrótce we wrześniu

(Bloomberg) – Nintendo planuje rozpocząć montaż swojego nowego Switcha już w lipcu i wydać zaktualizowany wariant czteroletniej konsoli do gier we wrześniu lub październiku, powiedziały osoby zaznajomione z tą sprawą.

Nowa konsola, która prawdopodobnie będzie kosztować więcej niż pierwotne 299 USD, może zostać ogłoszona przed konferencją E3, która rozpocznie się 12 czerwca, aby umożliwić wydawcom zaprezentowanie pełnej gamy gier Switch na globalnym wydarzeniu, powiedzieli ludzie, którzy pytali nie być nazywane. Ponieważ plany nie zostały jeszcze opublikowane. Będzie sprzedawany wraz z Switch Lite za 199 USD, a standardowy Switch z czasem zostanie złomowany.

Monterzy rozpoczną wysyłkę nowego modelu – którego marka znana jest tylko nielicznym osobom w firmie z Kioto – na początku lipca, a szczyt produkcji przypada na kwartał październik-grudzień. Dzieje się tak pomimo powszechnego niedoboru półprzewodników, który wpłynął na podaż wszystkiego, od samochodów po telewizory, słuchawki i konsole do gier, w tym sam Switch.

Rzecznik Nintendo odmówił komentarza.

Nintendo powinno konkurować o uwagę graczy z konsolami nowej generacji wprowadzonymi przez Sony Group Corp. i Microsoft Corp. Konsole PlayStation 5 i Xbox Series X zwiększają rozdzielczość wizualną, szybkość i wydajność swoich poprzedników, z których oba były w bardzo ograniczonym stanie od czasu premiery. Odpowiedzią Switch Maker byłoby uaktualnienie swojej głównej konsoli za pomocą Samsung Display Co. 7-calowy OLED i będzie grafiką Nvidia Corp. Szybszy niż umożliwienie wyjścia 4K po zadokowaniu na telewizorze, poinformował wcześniej Bloomberg News.

Co mówi Bloomberg Intelligence

Zmodernizowany przełącznik może mieć wielką wartość w wydłużaniu cyklu życia platformy. Zarówno Sony, jak i Microsoft odniosły sukces w uaktualnieniach w połowie cyklu, co jest sposobem na napędzanie wzrostu z usług na żywo, a ponieważ staje się to większym motorem napędowym dla Nintendo, korzystne byłoby nie dzielenie bazy użytkowników na różne platformy.

READ  Kuo wątpi w plotki o obniżeniu popytu na chipy TSMC iPhone 14

– Matthew Countryman, analityk

Czytaj więcej: Nintendo korzysta z najszybszych chipów Nvidii w nowym modelu Switcha z 2021 roku

Droższe komponenty i zwiększone koszty pracy w Chinach prawdopodobnie spowodują wzrost ceny nowego Switcha z 299 dolarów, w które konsola była od czasu jej premiery w marcu 2017 roku. Chociaż ostateczna cena detaliczna nie jest jeszcze znana, dostawcy spodziewają się swoich przychodów. na jednostkę biznesową z Nintendo w celu rozszerzenia.

Akcje Nintendo rosły przez sześć kolejnych dni przed czwartkiem, zbliżając je do rekordowych poziomów w obliczu wyraźnych oczekiwań wraz ze zbliżającą się zapowiedzią nowych urządzeń.

Dostawcy są przekonani, że sprostają wymaganiom Nintendo pomimo ciągłego niedoboru chipów. Jej linie produktów są lepiej przygotowane do zmiany potencjalnych komponentów, a części używane przez Nintendo podlegają mniejszej konkurencji niż te w mocniejszych konsolach konkurentów.

Jednak zdolność firmy do zaspokojenia popytu konsumenckiego nie będzie gwarantowana, ponieważ brak zintegrowanych obwodów wyświetlacza i chipsetów Bluetooth spowodował, że obecny przełącznik kilkakrotnie zatrzymywał produkcję i uruchamiał się. Szef Nintendo, Shuntaro Furukawa, powiedział na konferencji prasowej dotyczącej zysku na początku tego miesiąca, że ​​popyt na Switcha jest nadal wysoki i że firma nie była w stanie wyprodukować tylu jednostek, ile chciała.

© 2021 Bloomberg LP

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top