Udział gracza nie był obowiązkowy w śledztwie dotyczącym napaści na tle seksualnym w Hockey Canada

Od redakcji: Poniższa historia dotyczy wykorzystywania seksualnego i może być niepokojąca dla niektórych czytelników.

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, potrzebuje wsparcia, mieszkańcy Kanady mogą znaleźć centra kryzysowe, linie i usługi kryzysowe w poszczególnych prowincjach. tutaj. Dla czytelników w Ameryce można znaleźć listę zasobów i referencji dla ocalałych i ich bliskich tutaj.

OTTAWA – Kanadyjscy urzędnicy Hockey zeznali przed Komitetem Dziedzictwa w poniedziałek, że żaden z graczy w drużynie World Junior Team 2018, zaangażowany w rzekomą napaść seksualną na kobietę przez ośmiu graczy CHL, nie był zmuszany przez organizację. lub firma prawnicza będąca stroną trzecią, Henein Hutchison LLP, która prowadzi dochodzenie w sprawie na wniosek Hockey Canada, do udziału w dochodzeniu.

Komisja dowiedziała się również, że Hockey Canada zajmowała się ostatnio innymi zarzutami o napaść i miała jeden lub dwa takie raporty rocznie przez ostatnie pięć do sześciu lat.

„Powiem ci, że jeden przypadek (napaść) w ciągu ostatnich pięciu do sześciu lat – nie jeden lub dwa co roku, tylko jeden w ciągu ostatnich pięciu do sześciu lat – to za dużo” – powiedział Scott Smith, prezes Canadian Hockey Club . „Dlatego dążymy do zmiany kultury w tej grze”.

Anthony Housefather, liberał poseł reprezentujący montrealską jazdę w Mont-Royal, uważał, że słabe wysiłki Kanady w hokeju na rzecz identyfikacji ośmiu graczy – nazwanych John Doss 1-8 w oświadczeniu prokuratury – były „niepokojące” i dodatkowo rozczarowały, że nie podjęto żadnych działań. Odkąd Hockey Canada dowiedział się o incydencie w 2018 roku.

– Zwłaszcza, że ​​kiedy ich o to zapytałem, zawarli ugodę w imieniu sprawców i zapłacili ugodę w imieniu tych ośmiu niezidentyfikowanych graczy – powiedział po spotkaniu Hausfeather dla Sportsnet. „Było tylko 19 graczy. Tak naprawdę nie zrobili więcej, aby dowiedzieć się, który z ośmiu, którzy musieli załatwić sprawę, którzy prawdopodobnie są sprawcami przestępstwa i być może nadal grają w hokeja NHL. To dla mnie zaskakujące ”.

READ  Kanadyjczyk Nathan Rourke rzucił rekordowe 436 jardów, Lwy zdominowały Argos

Odchodzący Hockey Canada CEO, Tom Rainey, stwierdził podczas pierwszej części przesłuchania, że ​​w śledztwo było zaangażowanych od czterech do sześciu graczy, co skłoniło posłów do zadawania konkretnych pytań, ale prezydent Hockey Canada, Scott Smith, poprawił później tę liczbę, aby powiedzieć, że bardziej trafne jest powiedzenie . Od czterech do sześciu graczy nie brało udziału w dochodzeniu.

Komisja dowiedziała się również, że firma Hockey Canada zawiesiła śledztwo w sprawie incydentu we wrześniu 2020 r., półtora roku po tym, jak dowiedziała się, że londyńskie służby policyjne nie prowadzą już śledztwa, a także o chęci nieuczestniczenia w śledztwie przez powoda.

Rainey i Smith wielokrotnie mówili o „podróży” organizacji w celu poprawy kultury hokeja w kraju, ale Ojciec Domu i inni członkowie komitetu wielokrotnie prosili o podjęcie konkretnych kroków w tym kierunku.

„Skoro czuli, że nie mają prawnego prawa zmuszać graczy do uczestniczenia w tych wywiadach, dlaczego nie zmienili umowy w przyszłym roku?” – powiedział ojciec po posiedzeniu komisji. „Dlaczego nie zobowiązali od razu wszystkich przyszłych Team Canada (zawodników) do wzięcia udziału w tego typu wywiadzie? I nadal tego nie zrobili. Nadal nie zmienili procesu, a cztery lata później. To również było niepokojące. ”

Kanadyjski Federalny Komitet Dziedzictwa zaprosił czterech kanadyjskich urzędników do stawienia się w Ottawie na przesłuchanie: prezesa i dyrektora operacyjnego organizacji Hockey Canada Smith, ustępujący dyrektor generalny Rainey, prezes Hockey Canada Dave Andrews i były dyrektor ds. zarządzania ryzykiem Glenn McCurdy.

McCurdy nie przyjechał z powodu śmierci ojca. W spotkaniu uczestniczył również Andrew Winton, kanadyjski adwokat hokejowy.

Komisarz NHL Gary Bettman i zastępca komisarza Bill Daly powiedzieli przed meczem 1 finału Pucharu Stanleya w zeszłym tygodniu, że liga wraz z NHLPA prowadzi dochodzenie w sprawie incydentu.

„Mam nadzieję, jak mówili inni, że to nie NHL znajdzie tu odpowiedź” – powiedział Housefather. „A drużyna hokejowa w Kanadzie byłaby zakłopotana, że ​​NHL była w stanie przeprowadzić właściwe śledztwo… Myślę, że my w tym kraju zasługujemy na to, by Hokejowa Kanada przeprowadziła lepsze śledztwo”.

Rainey jest dyrektorem generalnym Hockey Canada od czasu mianowania go na to stanowisko w 2014 roku. W tym czasie został również mianowany prezesem, ale zrezygnował z tego stanowiska w 2017 roku, pozostając dyrektorem generalnym. 20 kwietnia Rainey ogłosił, że od 1 lipca odchodzi z Hockey Canada, a stanowisko obejmie Smith. Smith został mianowany COO w 2007 roku i przejął rolę Renee jako prezesa, gdy Renee zrezygnowała z tego stanowiska w 2017 roku.

READ  Kanadyjska bramkarz Carrie Price przystępuje do programu pomocy zawodnikom, ponieważ rodzina podkreśla znaczenie zdrowia psychicznego

Rainey powiedział, że jego ustąpienie było planowane od kwietnia 2021 roku.

Kanadyjski Minister Sportu Hon. Pascal Saint Ong na początku tego miesiąca wezwał do przeprowadzenia kontroli kryminalnej Hockey Canada w celu ustalenia, czy w ugodzie wykorzystano pieniądze podatników. Saint Ong i Isabel Mundo, wiceminister administracji kanadyjskiego dziedzictwa, również zeznawali przed komisją.

Hockey Canada wcześniej stwierdził w oświadczeniu i zapewnił przed komisją, że „do ostatniego rozstrzygnięcia pozwu nie wykorzystano żadnych funduszy rządowych”.

Parlament ma rozpocząć letnią przerwę w czwartek. Kolejne posiedzenie Komitetu Dziedzictwa zaplanowane jest na tę sesję w środę.

Według rocznego raportu Hockey Canada za lata 2020-21, pomoc rządowa stanowi sześć procent rocznego finansowania organizacji.

CBC zgłoszono w poniedziałek że Hockey Canada otrzymał 14 milionów dolarów z funduszy federalnych w 2020 i 21 roku.

20 kwietnia kobieta złożyła pozew cywilny przeciwko Hockey Canada, Canadian Hockey League i ośmiu graczom CHL w Sądzie Najwyższym Ontario w Londynie, Ontario. W nim kobieta mówi, że została napastowana seksualnie przez ośmiu graczy CHL – w tym niektórych członków Kanadyjskich Mistrzostw Świata Juniorów 2017-18 – w pokoju hotelowym w Londynie po imprezie hokejowej w Kanadzie w czerwcu 2018 roku. Kobieta zdecydowała się pozostać anonimowa. tożsamości ośmiu graczy – w kolorze są określani jako John Does 1-8.

Sprawa została rozstrzygnięta w maju, a sprawa nie została jeszcze rozpoznana przez sąd. Warunki ugody nie zostały ujawnione.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top