Uber Eats od dzisiaj dostarcza konopie indyjskie w Ontario

Rithika Kryszna, Reuters

Data: 22 listopada 2021 7:22 EST

Ostatnia aktualizacja poniedziałek, 22 listopada 2021 07:22 EST

22 listopada (Reuters) – Uber Technologies Inc pozwoli użytkownikom wejść OntarioLtd. z Kanady, aby złożyć zamówienia na konopie indyjskie w aplikacji Uber Eats, sygnalizując wejście giganta transportu lotniczego do dynamicznie rozwijającego się biznesu, powiedział w poniedziałek rzecznik firmy.

Rzecznik powiedział, że Uber Eats wymieni w poniedziałek firmę Tokyo Smoke zajmującą się sprzedażą marihuany na swoim rynku, po czym klienci będą mogli składać zamówienia w aplikacji Uber Eats, a następnie odebrać je w najbliższym sklepie Tokyo Smoke.

Uber, który już dystrybuuje alkohol za pośrednictwem swojej jednostki Eats, już od jakiegoś czasu przygląda się dynamicznie rozwijającemu się rynku konopi. Dyrektor generalny firmy, Dara Khosrowshahi, powiedział mediom https://cnb.cx/3HL1R5I w kwietniu, że firma rozważy dostarczanie konopi indyjskich, gdy legalne wybrzeże w Stanach Zjednoczonych stanie się jasne.

Po ponad trzech latach od legalizacji rekreacyjnej marihuany przez Kanadę, kraj próbuje naprawić swój słabnący rynek, a nielegalni producenci nadal kontrolują dużą część całkowitej rocznej sprzedaży.

Uber powiedział w poniedziałek, że partnerstwo pomoże kanadyjskim dorosłym kupować bezpieczną i legalną marihuanę, pomagając w walce z nielegalnym podziemnym rynkiem, który nadal stanowi ponad 40% całej sprzedaży marihuany niemedycznej w całym kraju.

Globalny indeks akcji konopi MJ ETF wzrósł o 2%, podczas gdy akcje Ubera wzrosły o 1,2% do 44,78 USD w obrocie przed wprowadzeniem na rynek.

Sprzedaż konopi indyjskich w Kanadzie wyniesie 4 miliardy dolarów w 2021 roku i ma wzrosnąć do 6,7 miliarda dolarów w 2026 roku, według danych firmy badawczej BDS Analytics.

Zapytany o możliwość ekspansji na inne prowincje Kanady lub do Stanów Zjednoczonych, rzecznik Uber powiedział, że „w tej chwili nie ma nic więcej do podzielenia się”.

READ  Akcje szybują w górę, S&P 500 i Nasdaq osiągają nowe maksima

„Będziemy nadal ściśle monitorować przepisy i możliwości, rynek po rynku. W miarę ewolucji przepisów lokalnych i federalnych będziemy badać możliwości u sprzedawców działających w innych regionach” – powiedział Reuterowi rzecznik Ubera.

Nakazy i bardziej rygorystyczne blokady spowodowane pandemią w zeszłym roku pobudziły popyt na produkty związane z konopiami indyjskimi wśród klientów, którzy tkwią w domu z ograniczonymi możliwościami rozrywki.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top