Tysiące maszerowały na rzecz równości LGBT w stolicy Polski

Prawa LGBT stały się centralnym punktem szerszej walki między liberałami, liberałami i religijnymi konserwatystami, którzy podkreślają potrzebę bardziej tolerancyjnego i integracyjnego społeczeństwa, a religijnymi katolikami, którzy potępiają to, co mówią, przede wszystkim próbują podważyć tradycyjne wartości w narodzie katolickim.

W morzu tęczowych flag symbolizujących społeczność LGBT maszerujący zebrali się przed wieżowcem gotyckim pałacem w centrum Warszawy, grając muzykę taneczną DJ ze sceny przed rozpoczęciem parady.

„Marsz Równości to święto osób LGBT i wszystkich tych, którzy muszą walczyć o swoje prawa” – powiedział Sylvester Simokovsky, 22-letni pracownik restauracji.

„Homofobia to duży problem w Polsce… jest wiele osób, które nie potrafią sobie z tym poradzić, zabijają się. Sytuacja osób LGBT w Polsce jest tragiczna, dlatego tu jestem – aby ich wspierać ”.

Zarówno politycy, jak i duchowni zostali oskarżeni o podżeganie do homoseksualizmu w Polsce.

Niektórzy konserwatyści twierdzą, że nie ma nic przeciwko homoseksualistom; Sprzeciwiają się tylko temu, co nazywają „ideologią LGBT”.

Tymczasem nacjonalistyczny rząd premiera Victora Orbana na Węgrzech, w sojuszu z rządzącą Polską partią Prawo i Sprawiedliwość (PIS), wprowadził nowe prawo zakazujące „pokazywania i promowania homoseksualizmu” wśród osób poniżej 18 roku życia.

– Robi się coraz trudniej… ale jednocześnie pojawia się coraz większy opór – powiedziała Marta Borkowska, 37-letnia konsultantka biznesowa, odnosząc się do sytuacji osób LGBT w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zapytany o to, co powiedziałby ludziom, którzy sprzeciwiają się marszowi, odpowiadałem: „Nie boję się”.

READ  BGNG przygotowuje się do wiercenia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top