Tylko 9 międzynarodowych lotów tygodniowo z Chandigarh i 33 z Amritsar: The Tribune India


Serwis informacyjny Tribune

Nowe Delhi, 19 grudnia

Dziś w Rajya Sabha minister lotnictwa cywilnego Jyotiraditya Scindia podkreślił, że Pendżab będzie „kluczowym elementem” planu ekspansji indyjskich linii lotniczych i powiedział, że Amritsar i Chandigarh obsługują 42 loty tygodniowo na całym świecie. Obejmuje to 33 dla Amritsar i dziewięć dla Chandigarh.

Odrzucając insynuacje niektórych członków, że międzynarodowe połączenia lotnicze z Amritsar i Chandigarh są niewielkie, Scindia powiedział: „W umowach dotyczących usług lotniczych zapewniamy połączenie tylko sześciu pociągom (w ramach polityki otwartego nieba)”.

Chandigarh ma międzynarodowe połączenia lotnicze z tylko dwoma miejscami docelowymi – Dubajem i Szardżą – w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ma dziewięć ruchów drogowych tygodniowo, pomimo częstych żądań większej liczby lotów, ponieważ duża liczba pasażerów pochodzi z UT, Pendżabu i Haryany. Himachal ma loty międzynarodowe z Delhi. Wśród siedmiu krajów, które mają połączenia lotnicze z Amritsarem, są Malezja, Wielka Brytania, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Singapur, Gruzja, Katar i Włochy.

Tymczasem główny sekretarz (lotnictwo cywilne), Pendżab Rahul Bhandari powiedział, że stan zwiększył zapotrzebowanie na regularne loty międzynarodowe z Chandigarh i Amritsar z hubem.

Te dwa miasta nie są objęte Polityką Otwartego Przestworzy, co utrudnia międzynarodowym liniom lotniczym rozpoczęcie lotów stąd. Chcemy uruchomić bezpośrednie loty do Kanady i innych europejskich destynacji.

Chociaż indyjskie linie lotnicze mogą rozpoczynać loty z tych dwóch miast, Ministerstwo Lotnictwa Cywilnego poinformowało nas, że linie lotnicze nie widzą komercyjnej opłacalności operowania stąd. Ale kwestia ta była wielokrotnie omawiana i jesteśmy pewni, że loty wkrótce się rozpoczną.

Biura podróży z Trójmiasta stwierdziły, że ponad 65% pasażerów na lotnisku w Delhi pochodziło z regionu. Sumit Gandhi z Sai Tours and Travel w Mohali powiedział: „Jeśli jedno miejsce docelowe w Europie, na przykład Niemcy, jest stąd połączone, otworzy to rynek na Stany Zjednoczone, Kanadę i inne kraje. Biura podróży w Pendżabie wzywają do tego przez długi czas.”

READ  Republikanie niedługo stracą Teksas - więc zmieniają zasady | Teksas

Vaneet Sharma z Sheetal Travels powiedział: „Chandigarh jest w zasięgu wielu mieszkańców północnych Indii. Co zaskakujące, loty międzynarodowe latają tylko do dwóch miejsc. Dla dużej liczby pasażerów z regionu będzie wygodniej lecieć stąd niż z Delhi” ”.

#Gyutiraditia cindia

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top