Twoja choinka może sprawić, że głodne kozy „zatańczą trochę szczęśliwie”

Leslie Zinger z Top Market Meats zbiera choinki na swojej farmie w Ontario od około ośmiu lat. Powiedziała, że ​​kozy, które jedzą drzewa, mogą przynosić korzyści trawienne. (Przesłany przez: Leslie Zenger)

Wraz ze zbliżającymi się świętami i choinkami zaczynającymi zrzucać igły, rolnicy z Ontario zajmują się recyklingiem i recyklingiem choinek.

Mówią, że wiecznie zielone stały się pysznym przysmakiem dla ich zwierząt gospodarskich, kiedy żyły dłużej niż w naszych salonach.

Zarówno Top Market Meats w Ariss, jak i Rodrigues Farm w Ayr dostarczają swoim kozom wiecznie zielone warzywa.

To dobre dla ich układu pokarmowego” – powiedział Leslie Zinger z Top Market Meats. „Kwasowość sosny jest dobrym naturalnym środkiem czyszczącym. To trochę jak ludzie z włóknami”.

Zinger zwykle sadzi około 250 drzew rocznie. Niektórzy chodzą do klatek dla owiec, świń i kurczaków, ale większość z nich zjadają kozy.

Powiedziała, że ​​drzewa są dobrym lekarstwem dla kóz, które obgryzają je do czysta, zjadają igły, gałązki i korę.

Większość drzew trafia do swoich 40 kóz, mówi Zenger.Po skubaniu drzew do czysta, pozostałe drewno jest wykorzystywane do ogrzewania ich stodoły. (Przesłany przez: Leslie Zenger)

„Kozy jedzą wszystko – to prawda” – zaśmiał się Zinger. „Bardzo się podniecają, gdy widzą drzewa. Wykonują wesoły taniec i skaczą”.

W tym roku Zinger powiedziała, że ​​jej farma będzie zbierać drzewa od 1 do 15 stycznia.

Powiedziała, że ​​darowizny przyglądają się po raz ostatni, aby upewnić się, że nie pozostawiono żadnych haczyków ani plastikowych przedmiotów przed przekazaniem ich zwierzętom. Po wygryzieniu drzew pozostałe drewno wykorzystuje się do ogrzewania stodoły.

Rolnik twierdzi, że drzewa zawierają „niezbędne składniki odżywcze”

Sarah Rodriguez ma znacznie mniejszą farmę w Ayr, ale w tym roku przywiozła jeszcze kilka kóz i ma nadzieję, że napłyną również kolejne darowizny drzew.

„Mamy farmę na pół etatu i mamy małe stado kóz, około ośmiu kóz, które hoduję na nabiał i oferuję kozy” – powiedziała, a także kury i ule na farmie.

Rodriguez powiedział, że w ciągu ostatniego roku jej farma pochłonęła kilkanaście drzew, a od drugiego dnia świąt widziała już sporo potknięć. Powiedziała również, że karmi kozy zielenią, aby zachować ich zdrowie w miesiącach zimowych.

„Zapewnia wiele niezbędnych składników odżywczych, których potrzebują zimą, kiedy nie mają wystarczającej ilości pastwiska” – powiedziała.

Rodriguez ma nadzieję, że ludzie będą pamiętać o lokalnych rolnikach, gdy będą pozbywać się swoich choinek.

Sarah Rodriguez prowadzi mniejszą farmę w Ayr i ma nadzieję, że w tym roku zdobędzie więcej choinek, aby zrekompensować dodane kozy. Jej farma wzrosła z pięciu do ośmiu kóz. (Zgłaszane przez: Sarah Rodriguez)

„Zachęcam ludzi do szukania w ich pobliżu lokalnej farmy, która byłaby w stanie je przyjąć, ponieważ wiem, że wielu rolników prosi o to z tego samego powodu, dla którego my” – powiedziała.

Kolekcja drzew Waterloo

Region Waterloo wytwarza kompost z drzew, które zbiera podczas dwutygodniowej zbiórki choinek w styczniu.

Kathleen Barsoum z Waterloo Waste Management powiedziała, że ​​właśnie dlatego ważne jest, aby ludzie usuwali światła, dekoracje i sztalugi przed ich wyrzuceniem. Prosi również ludzi, aby nie zawijali drzew w folię.

Barsoum powiedział, że ludzie powinni również pamiętać, że drzewa o wysokości ponad sześciu stóp (około dwóch metrów) należy przeciąć na pół, aby zmieściły się z tyłu śmieciarki. Powiedziała, że ​​sztuczne drzewka nie są częścią programu zbierania choinek i są zbierane jako ogromny element Dnia Śmieci.

Wszystko, co zostanie zebrane po tym, „niestety zostanie zebrane jako śmieci”, powiedział Barsoum.

Zasugerowałem zatrzymanie drzewa, jeśli masz miejsce, dopóki grupa patio nie zacznie się ponownie.

„Wielu mieszkańców trzyma się swoich drzew, ponieważ używają ich na swoich plecach jako karmników lub gniazd”.

Zbiórka choinek rozpoczyna się 3 stycznia w normalny dzień zbiórki i kończy się 14 stycznia.

READ  Rick Santorum opuszcza CNN po komentarzach rdzennych Amerykanów

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top