Twitter to bałagan, więc byli pracownicy tworzą Spill jako alternatywę TechCrunch

Twitter to bałagan, więc byli pracownicy tworzą Spill jako alternatywę TechCrunch

Alfonzo „The Fones” Terrell i Davis Brown spotkali się jako mentorzy pierwszego dnia pracy na Twitterze. Nie wiedzieli, że już po kilku latach budują własną platformę społecznościową.

powiedział Terrell, który pełnił funkcję globalnego szefa platformy społecznościowej i redakcji do zeszłego miesiąca, kiedy był jednym z nich Tysiące pracowników zostało zwolnionych O przejęciu Elona Muska. Brown był menedżerem produktu na Twitterze, pracując nad uczeniem maszynowym, ale opuścił Twittera w 2020 roku, aby założyć Twittera miroksastartup klasy A, który ułatwia firmom budowanie własnych potoków danych.

Dzisiaj Terrell i Brown ogłaszają zapisy na listę oczekujących Przeciek, którą opisują jako „platformę konwersacyjną w czasie rzeczywistym, która stawia kulturę na pierwszym miejscu”. Oczekują, że platforma zostanie uruchomiona za około sześć do ośmiu tygodni.

Jako czarnoskórzy innowatorzy i technolodzy pracujący w mediach społecznościowych, Terrell i Brown obserwowali czarne kobiety, osoby LGBTQ i inne osoby z różnych społeczności. Nowe kierunki energetyczne Na platformach takich jak Twitter i TikTok można to tylko zignorować. Tak samo robią czarni założyciele Niesłusznie odrzucony w kapitał inwestycyjnyczarny Twórcy treści Oni mieli Praca skradziona i Zarabiaj mniej umów z markami białych twórców, wynika z badań.

„Myślę, że to naprawdę problem z platformą”, powiedział Terrell TechCrunch. „Nawet zanim opuściłem Twittera, przez ostatnie kilka miesięcy rozmawiałem tylko z czarnoskórymi twórcami, rozmawiałem z czarnymi twórcami treści queer i mówię:„ Jak zarabiasz pieniądze, czy istnieje jakakolwiek platforma to cię wspiera? Zainteresowany pomysłem Spill? „

Dlatego dla założycieli było ważne, aby Spill od samego początku wbudował funkcje zarabiania dla twórców. Spill użyje technologii blockchain do wykresu rozprzestrzeniania się postów i wynagradzania twórców za nimi, ale Terrell celowo odmawia wywołania Spill Web 3.

„To nie jest sprawa Web 3” – powiedział Terrell TechCrunch. „Ale korzystanie z łańcucha bloków jest zarówno dla twórców treści, jak i tworzenia dla nas modelu automatycznego ich kompensowania. Jeśli mają powszechny wyciek, a my na nim zarabiamy, jest to naprawdę wydajne.” Spill nie zdecydował jeszcze, jak będzie wyglądał udział w przychodach ani jaka metoda zostanie wykorzystana do śledzenia, w jaki sposób publikacje zwiększają przychody z reklam, ale Terrell twierdzi, że twórcy „absolutnie otrzymają prawdziwe pieniądze” w dolarach amerykańskich, a nie w kryptowalucie. Technologia Blockchain to coś, co żyje pod maską w stosie technologii, a nie coś, czym użytkownicy będą bombardowani.

READ  1973 Challenger 340 Six Pack – 2 właścicieli, jeden od nikogo, duch przeszłości z oryginalnym silnikiem V8

Podobnie jak Twitter, Spill będzie miał kanał informacyjny na żywo, w którym użytkownicy będą mogli publikować „wycieki” (krok wyżej mastodont’s „trąbkaNazywa się je „nalewane” od wyrażenia „nalewana herbata”, a Terrell powiedział, że zwykle mają kształt filiżanki do herbaty. Nawet ich witryna zawiera Kermit popija herbatę mem (który, nawiasem mówiąc, został opublikowany na Czarny Twitter). Spill tworzy również funkcję o nazwie „Tea Party”, w której użytkownicy mogą organizować wydarzenia online i IRL, a następnie zdobywać nagrody w aplikacji, które można wykorzystać na przykład na promowanie swoich postów. Użytkownicy nadal mogą kupować wzmocnione posty, ale Terrell mówi: „Jeśli je utworzysz i zmiażdżysz w Spill, damy ci te rzeczy”.

Brown, który pełni funkcję dyrektora ds. technologii Spill, zwiększa zaangażowanie firmy w honorowanie produkcji kulturalnej w strukturze platformy.

„To prawdopodobnie pierwszy, od podstaw, duży model modyfikacji treści językowych za pomocą sztucznej inteligencji, który został już zbudowany przez ludzi z kultury” – powiedział Brown TechCrunch.

Istnieje dobrze ugruntowana historia uprzedzenia rasowe Wśród algorytmów wykrywania mowy nienawiści stosowanych przez większość platform społecznościowych – jedno badanie wykazało, że tweety napisane przez Afroamerykanów były 1,5 razy bardziej narażone na oznaczenie jako obraźliwe lub nienawistne, podczas gdy tweety napisane przy użyciu AAVE (amerykański język w języku angielskim) były 2,2 razy bardziej prawdopodobne. Sztuczna inteligencja nie jest w stanie zrozumieć kontekstu kulturowego, w którym używana jest dana mowa, zwłaszcza jeśli twórcami sztucznej inteligencji są ludzie, którzy nie rozumieją — ani nie próbują zrozumieć — niuansów językowych kultur innych niż ich własna. Ale jeśli ktokolwiek może to zmienić, może to być Brown.

„Będziemy bardziej rozważni i dokładniej określać, jakie rzeczy będą uważane za obraźliwe, ponieważ to znowu nasze życiowe doświadczenie lub wyuczone doświadczenie” – powiedział. „Bardziej dokładne byłoby uchwycenie tego rodzaju rzeczy, które umniejszałyby platformę i które nie zapewniałyby bezpiecznej przestrzeni dla naszych użytkowników i twórców treści”.

READ  Po 5 latach Apple przywraca wskaźnik procentowy baterii na iPhonie. Dlaczego miałoby to uczynić twoje życie o wiele lepszym?

Spill buduje z małym zespołem — mniej niż 10 osób i trzech doradców, w tym Dantley Davis, były szef działu projektowania Twittera. Zmierz się z innymi hałaśliwymi konkurentami Twittera, takimi jak Hive Problemy z bezpieczeństwem Podczas tworzenia tego rodzaju produktów bez silnego zespołu. Ale założyciele Spill są przekonani, że nie wpadną w tę samą pułapkę.

„Macie tu Johna McClaina i McGuire’a!” powiedział Brown. „Firma Phonz, jeśli chodzi o treść i stronę społecznościową, prowadziła jedne z największych i odnoszących największe sukcesy kampanii na świecie”. Na Twitterze wygrał Team Terrell Nagroda Webby’ego Aby uzyskać najlepszą ogólną obecność w mediach społecznościowych, a wcześniej kierował marketingiem w mediach społecznościowych w HBO. „Następnie masz mnie, który dosłownie prowadził jedne z największych usług w skali internetowej, prawdopodobnie od czasu pojawienia się i rozprzestrzeniania przetwarzania w chmurze. To nie jest nasze pierwsze rodeo.”

Kolejka wycieku jest Żyj terazgdzie użytkownicy mogą zarezerwować swój uchwyt i otrzymywać aktualizacje przed uruchomieniem platformy.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *