Twitter mówi, że Musk „przywołuje” wymówkę, by uciec od przejęcia | Wiadomości z USA

Twitter odrzucił twierdzenia Elona Muska w sądzie, że miał uzasadnione powody, by wycofać się z wartej 44 miliardy dolarów umowy zakupu platformy mediów społecznościowych, co jest najnowszym osiągnięciem w dramatycznej rozgrywce prawnej.

W pliku opublikowanym w czwartek, Świergot Opisał argumenty Muska za porzuceniem transakcji jako „historię, wymyśloną na nowo w celu uniknięcia porozumienia o fuzji, którego Musk już nie przyciąga, gdy giełda traci na wartości, a wraz z nią jego ogromna osobista fortuna”.

Świergot Złóż pozew przeciwko Muskowi W zeszłym miesiącu zmusił go do sfinalizowania transakcji, a akta firmy w czwartek są odpowiedzią na Musk Specjalne roszczenie wzajemnektóry złożył pod pieczęcią w zeszłym tygodniu i który ma zostać opublikowany w piątek.

Obecny impas rozpoczął się po tym, jak Musk stwierdził, że Twitter nie chce zająć się problemem botów spamowych na platformie, podając to jako powód, dla którego zrezygnował z umowy. Firma zajmująca się mediami społecznościowymi twierdziła, że ​​konta spamowe stanowią mniej niż 5% z ponad 200 milionów użytkowników, ale Musk twierdził, że liczba jest wyższa i oskarżył Twittera o ukrywanie informacji o problemie. Tymczasem Twitter oskarżył Muska o „odwołanie się” do sprawy, aby uniknąć porozumienia bez kary.

„Roszczenia wzajemne to przygotowana na proces sądowy bajka, która jest sprzeczna z dowodami i uzasadnieniem” – mówi odpowiedź Twittera, zgodnie z dokumentami prawnymi uzyskanymi przez Reuters. Musk wymyśla oświadczenia, których Twitter nigdy nie złożył, a następnie próbuje selektywnie wykorzystać obszerne poufne dane dostarczone mu przez Twittera, aby wywołać naruszenie tych rzekomych oświadczeń.

Jednocześnie w odpowiedzi Musk oskarżył Twittera o złamanie ich umowy poprzez „stalking” jego próśb o informacje. Twitter temu zaprzecza i twierdzi, że informacje zostały dostarczone na żądanie.

Prawnicy Muska chcieli w środę złożyć publiczną wersję swojej odpowiedzi i pozwów wzajemnych w sądzie w Delaware. Jednak prawnicy Twittera skarżyli się, że potrzebują więcej czasu na przejrzenie i prawdopodobnie zredagowanie zapieczętowanych plików Muska, mówiąc, że odnoszą się „szeroko” do wewnętrznych informacji Twittera i danych przekazanych Muskowi.

Musk, najbogatszy człowiek na świecie, zgodził się w kwietniu kupić Twittera i uczynić go prywatnym, oferując 54,20 dolarów za akcję i przysięgając, że złagodzi kontrolę firmy nad treściami i wykorzeni fałszywe konta. Ale Musk powiedział w lipcu, że chce wycofać się z umowy, wywołując obecny dramat prawny.

Zarówno Musk, jak i Twitter mają prawo do opłaty za demontaż w wysokości 1 miliarda dolarów, jeśli okaże się, że druga strona jest odpowiedzialna za niepowodzenie umowy. Jednak Twitter chce więcej i szuka „specyficznego dla wydajności” nakazu sądowego, który nakazuje Muskowi kontynuację umowy.

Reuters przyczynił się do powstania raportu

READ  Sędzia nakazuje zwrot przedmiotów skonfiskowanych podczas aresztowania Meng Wanzhou Nowości

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top