Twitter mówi pracownikom, aby spodziewali się zwolnień w piątek rano

Twitter mówi pracownikom, aby spodziewali się zwolnień w piątek rano

Twitter poinformuje pracowników w piątek pocztą elektroniczną, czy zostali zwolnieni, tymczasowo zamykając biura i odmawiając pracownikom dostępu, po tygodniu niepewności co do przyszłości firmy pod rządami nowego właściciela Elona Muska.

Firma zajmująca się mediami społecznościowymi poinformowała w e-mailu do pracowników, że do piątku w południe powiadomi pracowników o cięciach kadrowych.

„Starając się wprowadzić Twittera na zdrowy tor, w piątek przejdziemy przez trudny proces redukcji naszej globalnej siły roboczej” – czytamy w e-mailu Reutersa.

Twitter powiedział, że jego biura zostaną tymczasowo zamknięte, a dostęp do wszystkich odznak zawieszony, aby „pomóc zapewnić bezpieczeństwo każdego pracownika, a także systemów Twittera i danych klientów”.

Platforma mediów społecznościowych poinformowała, że ​​pracownicy Twittera, których nie dotyczą zwolnienia, zostaną powiadomieni za pośrednictwem swoich służbowych adresów e-mail.

W notatce stwierdzono, że zwolnieni pracownicy zostaną powiadomieni o dalszych krokach dotyczących ich osobistych adresów e-mail.

Twitter nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

Zwolnienia ograniczyły tydzień czystki Muska, ponieważ zażądał głębokich cięć kosztów i wymusił agresywną nową etykę pracy w firmie zajmującej się mediami społecznościowymi.

Elon Musk, który w zeszłym tygodniu kupił Twittera za 44 miliardy dolarów, powiedział, że planuje zwolnić do 75 procent obecnych pracowników firmy zajmującej się mediami społecznościowymi. (Joe Skipper/Reuters)

Dreszcze, chaos i korporacyjna niepewność

Zlikwidował już wyższe stopnie w firmie, Odwołanie dyrektora generalnego i wyższych urzędników finansowych i prawnych. Inni, w tym ci na szczycie działów reklamy, marketingu i zasobów ludzkich, odeszli na ostatni tydzień.

Pierwszy tydzień Muska jako właściciela Twittera był naznaczony chaosem i niepewnością. Zaplanowano dwa ogólnofirmowe spotkania, które zostaną odwołane kilka godzin później. Pracownicy Reutera powiedzieli Reuterowi, że zostali zmuszeni do zbierania informacji za pośrednictwem doniesień medialnych, prywatnych grup wiadomości i anonimowych forów.

zwolnienia, które były Długo oczekiwaneochłodził słynną otwartą kulturę korporacyjną Twittera, która jest szanowana przez pracowników.

Krótko po tym, jak e-mail dotarł do skrzynek pocztowych pracowników na Twitterze, setki ludzi zgromadziły się na kanałach komunikatorów internetowych Slacka, aby się pożegnać, dwóch pracowników powiedziało Reuterowi. Źródła podały, że ktoś zaprosił Muska do przyłączenia się do kanału.

READ  Firma BC Restaurants poprosiła lidera branży o ponowne otwarcie 25 maja

„Jeśli jesteś w biurze lub w drodze do biura, idź do domu” – powiedział Twitter w e-mailu w czwartek.

Musk polecił również zespołom Twitter Inc znalezienie do 1 miliarda dolarów rocznych oszczędności na kosztach infrastruktury, zgodnie z dwoma źródłami zaznajomionymi z tą sprawą i wewnętrzną wiadomością na temat Slacka, przejrzaną przez Reuters.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *