Tusk po raz kolejny w polskiej polityce chce pokoju wśród opozycji

WARSZAWA, Polska (AP) – Były przywódca UE, który niedawno stał na czele najsilniejszej polskiej opozycji, we wtorek zaapelował o „pakt o nieagresji” między przeciwnikami prawicowego rządu w tym kraju.

Były premier Polski Donald Tusk, który pełnił funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej, spotkał się ze swoim politycznym sojusznikiem, marszałkiem Senatu Tomazem Krockim, a także rozmawiał z różnymi liderami partii i osobistościami politycznymi na temat wzmocnienia opozycji. Krotsky jest członkiem prounijnej Platformy Obywatelskiej, której Dusk był współzałożycielem w 2001 r., aw sobotę ponownie objął kierownictwo.

Chociaż nie należy oczekiwać jedności we wszystkich dziedzinach, Dusk powiedział, że polska opozycja powinna unikać konfliktu między nimi.

„Nie jest tak łatwo stworzyć jedność na każdym poziomie i w każdej sprawie, więc możemy przynajmniej (zachować) kogoś uczciwego i pełnego szacunku z dzisiejszego paktu o nieagresji, czyli możemy o tym rozmawiać, ale nie atakujemy w obozie opozycyjnym” – powiedział. .

Tusk nie wymienił nikogo, ale Szymon Hłownia, założyciel partii Polska 2050, widzi powrót Tuska do polskiej polityki jako wyzwanie, które pomoże wzmocnić i rozwinąć opozycję.

W czerwcowym sondażu Polska Halloween otrzymała większe poparcie niż impreza Duskin 2050. Wybory prowadzą rządzący prawicowy Sojusz Nacjonalistyczny i dwaj mniejsi partnerzy z PiS.

W sobotę Dusk powiedział, że wraca do polskiej polityki w celu walki ze „złem” powodowanym przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, który rządzi Polską od 2015 roku i wszczął kraj w konflikt. Unia Europejska.

Dusk powiedział, że nie zostanie ponownie wybrany na przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej, która wystawia kandydatów do parlamentu UE ze względu na jego zaangażowanie w polską politykę.

READ  Pięćdziesiąt szefów supersamochodów w całej Polsce, aby zebrać pieniądze dla potrzebujących - First News

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top