Tsitsipas płacze przed mediami po przegranej

Stefanos Tsitsipas był na skraju łez po przegranej French Open z Holgerem Ronem. Zdjęcia: Eurosport / Getty Images

łzy Stefanos Tsitsipas mówi, że nie ma innego wyjścia, jak tylko poprawić Po szoku na French Open.

To było czwarte ziarno Wyeliminowany przez Rolanda Garrosa w czterech setach przez wschodzącą duńską gwiazdę Holger Ron W czwartej rundzie 5-7 6-3 3-6 4-6, już rok po dotarciu do finału.

Wspaniały: Nagły ruch French Open przeciwko Rafaelowi Nadalowi w związku z meczem Novaka Djokovica

Powinien się wstydzić: Rozzłoszczony zachowaniem Toniego Nadala podczas French Open

Był to gorzki cios dla greckiego nr 4 na świecie, w wyniku czego na horyzoncie pojawił się potencjalny spadek ratingu.

Po meczu 23-latka wyraźnie rosły emocje.

Tsitsipas powiedział, że po prostu nie przystosował się wystarczająco szybko do presji, jaką Ron był w stanie na niego wywrzeć, i nie wywarł żadnej presji na Duńczyku.

Tsitsipas przyznał, że był sfrustrowany na boisku z powodu twardej opozycji Rona i powiedział, że nie jest w stanie pokonać przeszkód mentalnych potrzebnych do osiągnięcia zwycięstwa.

„W ciągu ostatnich dwóch dni bardzo starałem się znaleźć swój rytm” – powiedział.

„Byłem tak zdenerwowany na korcie, byłem tak sfrustrowany, wiedziałem, że taki jestem, ale nie mogłem przestać być taki.

„Oczywiście wiedziałem, że będę musiał grać z trudnymi przeciwnikami, którzy wiedzą, jak grać na tej nawierzchni, ale mentalnie, fizycznie i tenisowo czułem się dobrze.

„Po prostu miałem pewne problemy w praktyce. Ponownie, wracając do frustracji, wracając do niezrozumienia pewnych rzeczy i pewnych wzorców, które próbowałem narzucić”.

„Wiesz, masz to w głowie, po tym, jak trochę zmieniłeś ten sprzęt i zagrałeś coś, co tak bardzo pomogło ci w zeszłym roku, aby uzyskać dobry wynik, finały po raz pierwszy, to tak jakby utkwiło ci w głowie, że prawdopodobnie nie powinienem był tego robić.

READ  Brat Mahmouda został aresztowany pod zarzutem napaści na tle seksualnym

„Ale bez winy, myślę, że to naprawdę mi pomaga i mam nadzieję, że spełni swoje zadanie i tak, jak tego chcę w ciągu najbliższych kilku tygodni, ponieważ chcę zdobyć jak najwięcej punktów”.

Tsitsipas został wyrzucony z French Open w czwartej rundzie

Tsitsipas szybko znalazł się w pełnym rozkwicie, tracąc pierwszego seta, ale dobrze odzyskał równowagę w drugim i wydawało się, że przejął kontrolę nad meczem.

Ale Ron walczył mocnym pokazem w pozostałych dwóch setach, aby pokonać Tsitsipas i awansować do ćwierćfinałowego meczu z Norwegiem Casperem Ruudem.

Światowy numer 40 przerósł jego rangę, a Tsitsipas powiedział, że był sfrustrowany sobą, że nie przystosował się do taktyki Rona wystarczająco wcześnie.

To trochę dziwne, Tsitsipas powiedział: „Nieczęsto spotykam się z kimś”.

Stefanos Tsitsipas był sfrustrowany sobą po przegranej z Duńczykiem Holger Ronem w czwartej rundzie French Open.  Zdjęcie: Frank Moulter/DPA (zdjęcie: Frank Moulter/Image Alliance za pośrednictwem Getty Images)

Stefanos Tsitsipas był sfrustrowany sobą po przegranej z Duńczykiem Holger Ronem w czwartej rundzie French Open. Zdjęcie: Frank Moulter/DPA (zdjęcie: Frank Moulter/Image Alliance za pośrednictwem Getty Images)

„Ale wtedy nagle [he] Wydaje się, że gra niesamowicie, co oczywiście jest dobrą rzeczą.

„Jest bardzo emocjonalnym zawodnikiem, potrafi grać naprawdę dobrze, zdecydowanie zasługuje na to zwycięstwo, grał lepiej, lepiej radził sobie z trudnymi momentami.

„Ale następnym razem zobaczę coś innego z tym przeciwnikiem. Jestem absolutnie przekonany, że mogę zrobić to lepiej”.

„To nie jest miejsce, w którym osiągnąłem maksimum, powiedzmy. Nie dałem sobie możliwości maksymalizacji tego. Nie chodzi o to, że mi to nie dało… Nie dałem sobie możliwości przejścia na całość, co jest wstyd.”

Tsitsipas wciąż karał się nawet na pomeczowej konferencji prasowej, ponieważ nie był najszybszy do przystosowania się.

„Nie byłem pod dużą presją, w pewnym momencie to było głupie i znowu byłem uparty, uparcie to zmieniałem, nie chciałem zmieniać, bo to mi wcześniej pomogło, przyniosło efekty” – powiedział .

READ  Złoty medal na Mistrzostwach Świata IIHF Kobiet Kanada U-18 z Kanady

„Ale z drugiej strony, jakbym musiał zmodyfikować szybszą metodę, było już za późno na te rzeczy”.

Kliknij tutaj Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać najświeższe wiadomości z Australii i całego świata.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top