TSB prowadzi dochodzenie po tym, jak problem z węzłem kolejowym zatrzymuje usługę LRT

Kanadyjska Rada Bezpieczeństwa Transportu (TSB) prowadzi dochodzenie po tym, jak węzeł kolejowy na linii Konfederacji w Ottawie został przesunięty z linii kolejowej, co spowodowało zatrzymanie usługi Light Rapid Transit (LRT) w poniedziałek.

Prezes OC Transpo, John Manconi, powiedział w notatce do rady miejskiej, że wycofany z eksploatacji pociąg opuszczał stację Tunney’s Pasture w niedzielę do zakładu konserwacyjnego, kiedy operator napotkał „nienormalną, wyboistą jazdę”.

„Pociąg został natychmiast zatrzymany i przeszukany przed stacją Tony El Marai. Po dochodzeniu okazało się, że samochód miał jeden. [axle] Manconi napisał:

Na pokładzie nie było wtedy pasażerów.

Manconi powiedział, że Rideau Transit Maintenance prowadzi obecnie dochodzenie, a usługa lekkiej kolei została zawieszona z „nadmiernej ostrożności” do czasu ustalenia przyczyny problemu.

Zamiast tego kursują po linii alternatywne autobusy R1.

Znak na stacji uOttawa ostrzega potencjalnych pasażerów LRT, że linia Konfederacji jest nieczynna 9 sierpnia 2021 r. Usługa została zawieszona w poniedziałek z powodu problemu z węzłem kolejowym. (Andrew Foote/CBC)

TSB powiedział, że wysłał zespół śledczych, aby zebrać więcej informacji na temat tego, co określiło jako „jednokołowe” wykolejenie na przełączniku na wschód od łąki Tony’ego.

To już drugi raz, kiedy TSB wysłała śledczych, aby zbadali problemy z siecią LRT. W lipcu 2020 agencja Rozpoczęło się oficjalne dochodzenie W popękanych kołach pociągu.

„Poważny wypadek”, mówi komisarz ds. tranzytu

Linia Konfederatów miała kłopoty od otwarcia około rocznego opóźnienia we wrześniu 2019 r.

Problemy różniły się od zacięte drzwi i pęknięty i płaski Koła Ślady, które odkształcają się w wysokich temperaturach.

Pomimo bieżących problemów, komisarz ds. transportu obywatelskiego Sarah Wright Gilbert powiedziała, że ​​poniedziałkowe centrum przesiedleń to coś więcej niż tylko kolejna usterka.

„To poważny incydent i myślę, że miasto musi potraktować to poważnie” – powiedziała. „Gdyby w tym pociągu byli klienci, byłoby to dla nich bardzo denerwujące”.

Wright Gilbert powiedziała, że ​​jest sfrustrowana ostatnim problemem, ale zgadza się z decyzją Manconiego o odroczeniu usługi do czasu, gdy tor będzie w najlepszym możliwym stanie.

Sarah Wright Gilbert, komisarz ds. transportu obywatelskiego, mówi, że jest rozczarowana słysząc o niedawnej awarii linii związkowej LRT. (Mateusz Kupfer/CBC)

„To ma być światowej klasy usługa bez cen”, powiedziała. „Zapłaciliśmy za nią 3,2 miliarda dolarów”. „To frustrujące, gdy… na każdym posiedzeniu komisji ds. transportu mówi się nam o wszystkich usługach, które są wykonywane w celu ulepszenia usługi… a potem tak się dzieje”.

Miasto Ottawa odmówiło komentarza.

READ  Kanadyjczyk Damien Warner zdobywa złoty medal po pierwszym dniu olimpijskiego dziesięcioboju

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top