Trzeci test NASA Megarocket udaremniony przez wyciek wodoru

Rakieta NASA Space Launch System (SLS) jest widziana ze statkiem kosmicznym Orion na pokładzie mobilnej wyrzutni w Launch Complex 39B, poniedziałek, 4 kwietnia 2022 r.

Trzecia próba NASA w Zmodyfikowana próba Space Launch System (SLS) został wycofany w czwartek Kiedy nastąpił wyciek ciekłego wodoru? Znaleziony podczas operacji zbiornikowych. Agencja kosmiczna planuje przeprowadzić kolejny test rakiety księżycowej nie później niż 21 kwietnia.

Są to ostatnie niepowodzenia w kilku niepowodzeniach testu rakietowego, w tym opóźnienia spowodowane warunkami pogodowymi, wadliwymi wentylatorami wentylacji, i problemy z diodami LED.

Wszystkie problemy, przed którymi stoimy, są proceduralne i wyciągnięte z wniosków” – powiedział podczas konferencji prasowej dyrektor misji Artemis Mike Sarafin. Piątek.

a Próba ma miejsce, gdy rakieta o długości 322 stóp jest pełna paliwa, gdy znajduje się na wyrzutni, a zespół wykonuje symulowane odliczanie, aby przygotować się do dnia startu. Próba jest konieczna, aby wystrzelić Artemis I, bezzałogową misję na Księżyc i z powrotem, a także pierwszy krok do powrotu ludzi na Księżyc do 2026 r..

To jest niesamowite Próba mokrego ubrania została po raz pierwszy zaplanowana na 1 kwietnia, ale początkowo została przełożona z powodu Problemy techniczne, które uniemożliwiały załadunek paliwa przez załogę rakiety. Przed następnym testem Data 11 kwietnia zespół odkrył wadę zaworu, Co skłoniło ich do zmodyfikowania próby i zaplanowania dostarczenia tylko pierwszego etapu dla SLS, Nie górny etap.

Czwartek Trzecia próba Niestety to nie była magia, Zespół odkrył wyciek ciekłego wodoru z ogona masztu serwomechanizmu, który łączy podstawę przenośnego siłownika ze stopniem pierwotnym. Ciekły wodór jest jednym z dwóch materiałów pędnych używanych w rakiecie, a drugim Będąc ciekłym tlenem.

Do czasu przerwania próby około 49% zbiornika było wypełnione ciekłym tlenem, A tylko 5% drugiego zbiornika jest wypełnione ciekłym wodorem. zespół pomyślnie Był w stanie schłodzić przewody używane do ładowania propelentu do górnego stopnia, ale nie był w stanie wpuścić żadnego propelentu do stopnia z powodu problemu z zaworem.

Nadal, Zespół stojący za SLS twierdzi, że tak nie jest dać się. „Nie mam wątpliwości, że zakończymy tę próbną kampanię, „Będziemy przyglądać się sprzętowi, a dane doprowadzą nas do kolejnych kroków” – powiedział podczas telekonferencji dyrektor startowy Artemis Charlie Blackwell-Thompson. Zamierzamy wypuścić ten samochód… Będziemy gotowi do lotu. „

READ  Naukowcy odkryli 15 000-letnie wirusy zamrożone w lodzie lodowcowym

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top