Trzeci dzień mistrzostw świata 2022: Arabia Saudyjska pokonuje Argentynę

Kolejny dzień akcji na Mistrzostwach Świata 2022 powraca, a faza grupowa będzie kontynuowana we wtorek.

poprzednio na PoniedziałekAnglia pokonała Iran 6:2, Holandia pokonała Senegal późno 2:0, a Walia i Stany Zjednoczone zremisowały 1:1.

Więcej niesamowitych wyników trafiło na pierwsze strony gazet trzeciego dnia. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o tym, co wydarzyło się w Katarze.

Francja vs. Australia

Broniąca tytułu Francja rozpoczęła kampanię przeciwko Australii, w której Francja jest bardzo faworyzowana.

Pytania otaczają francuską drużynę z Karimem Benzemą, Paulem Pogbą, N’Golo Kante, Presnelem Kimpembe i Christopherem Nkunku, którzy nie zagrali w turnieju z powodu kontuzji.

Jednak zaraz po gwizdku rozpoczynającym mecz Australia pokazała, że ​​jest gotowa do ataku i strzeliła gola w ciągu pierwszych dziesięciu minut po odbiciu przez Craiga Goodwina. Francuski obrońca Lucas Hernandez został zmuszony do kontuzji.

Następnie gospodarze zwiększyli presję, a Theo Hernandez, który zastąpił kontuzjowanego brata, dośrodkował w pole karne, a Adrien Rabiot podwyższył na 1:1, zanim Olivier Giroud dołożył drugą bramkę tuż przed przerwą.

Rozpoczęła się Francja XIHugo Lloris (w środku), Benjamin Pavard, Dayot Upamecano, Ibrahima Konate, Lucas Hernandez, Adrien Rabiot, Aurelien Chouamini, Ousmane Dembele, Antoine Griezmann, Kylian Mbappe, Olivier Giroud.

Australia rozpoczynające się na literę X1. miejsce: Matthew Ryan (c), Nathaniel Atkinson, Harry Souttar, Ke Rowleys, Aziz Behesh, Aaron Moye, Craig Goodwin, Riley McGarry, Jackson Irvine, Matthew Leckie, Mitchell Duke.

Meksyk vs. Polska

Pełna relacja z meczu

Gwiazda Barcelony Robert Lewandowski trafił z rzutu karnego w 58. minucie, który obronił Guillermo Ochoa, ale Meksyk był najlepszy w bezbramkowym remisie.

Obie drużyny uznają, że była to stracona szansa po szokującej porażce Argentyny z Arabią Saudyjską na początku dnia, a grupa jest teraz szeroko otwarta, a Saudyjczycy prowadzą z dwoma meczami do rozegrania.

READ  Mercedes wycofuje swoją ostatnią apelację w sezonie F1

Dania vs. Tunezja

Dania i Tunezja zremisowały 0:0 na Education City Stadium w Al-Rayyan.

Tunezyjscy kibice stworzyli niesamowitą atmosferę, aby wyglądało to jak mecz u siebie, a zawodnicy dali inspirujący występ. Essam El-Gabaly trafił do siatki w 23. minucie, ale wyglądało to na spalonym. Duński bramkarz Kasper Schmeichel Gabelli znakomicie zaprzeczył temu również w 42. minucie.

Duńczycy mieli szansę, bo rezerwowy Andreas Cornelius trafił głową w słupek, a uderzenie głową Christiana Eriksena w górny róg obronił bramkarz Tunezji Ayman Dahmen.

Argentyna vs. Królestwo Arabii Saudyjskiej

Błyskawiczne uderzenie Salema Al-Dosariego w 53. minucie zwieńczyło 15-minutowy kontratak, który rozpoczął drugą połowę, zanim Arabia Saudyjska imponowała po raz pierwszy w turnieju z Argentyną.

Arabia Saudyjska rozegrała po tym inspirującą drugą połowę Lionel Messi dał Argentynie prowadzenie W dziesiątej minucie. Saleh Al-Shehri strzelił sprytnym kopnięciem lewą nogą w 48. minucie i wyrównał mecz.

Wejście do turnieju z serią 36 meczów bez porażki i jako jeden z faworytów turnieju, jest to wynik, który wywoła wstrząs w całym piłkarskim świecie i pozostawi otwartą grupę C z Polską i Meksykiem.

nie mogę się doczekać

Czwarty dzień jest tym, na co wszyscy czekaliśmy Kanada rozegra swój pierwszy mecz w Pucharze Świata mężczyzn od 36 lat. CTV/TSN będzie miało trzygodzinną zapowiedź specjalną, która rozpocznie się o godzinie 11:00 czasu wschodniego.

• Maroko kontra Chorwacja o 4:45 TSN.
  • Niemcy kontra Japonia o 7:45 w TSN.
  • Hiszpania kontra Kostaryka o 10:45 w TSN 1, 3 i 4.

• Kanada kontra Belgia o 13:45 w CTV/TSN.