Trump wzywa swoich zwolenników do ustąpienia z opozycji McCarthy’ego do prezydenturyCNN

Donald Trump zaangażował się w dzielącą bitwę, przed którą stoi przywódca GOP, Kevin McCarthy, starając się zostać kolejnym przewodniczącym Izby, a były prezydent wzywa swoich zwolenników w Kongresie do zaprzestania taktyki opozycji przeciwko McCarthy’emu i zaprzestania „grania bardzo niebezpiecznej gra.”

„Słuchaj, myślę, że to jest to: Kevin ciężko pracował. Myślę, że zasługuje na ten strzał”, powiedział Trump w piątek w wywiadzie dla Breitbart News. „Mam nadzieję, że jest bardzo silny i bardzo dobry i zrobi to, czego wszyscy chcą ”.

Były prezydent przytoczył scenariusz z 2015 roku, kiedy ówczesny marszałek Izby Reprezentantów John Boehner Zrezygnował po starciach Z konserwatywnymi twardogłowymi w Partii Republikańskiej został następnie zastąpiony przez Paula Ryana.

„To bardzo niebezpieczna gra. Niektóre złe rzeczy mogą się zdarzyć. Słuchaj, mieliśmy Boehnera i był dziwakiem, ale skończyło się na Paulu Ryanie, który był 10 razy gorszy” – powiedział Trump Breitbartowi. Paul Ryan był niekompetentnym mówcą. Myślę, że jest uważany za najgorszego mówcę w historii”.

McCarthy jest zaangażowany w walkę o stanowisko mówcy z pięcioma twardogłowymi republikanami, którzy są mu przeciwni. Z Republikanami Izby Reprezentantów zajmującymi 222 miejsca w następnym Kongresie, taka opozycja pozbawiłaby go 218 głosów, których potrzebowałby, aby zostać wybranym na prezydenta.

McCarthy negocjował za zamkniętymi drzwiami zasady izby, której krytycy chcą pozbawić mówców władzy, w tym pozwolić pojedynczemu członkowi na zwołanie głosowania w celu oskarżenia mówcy. To jest coś, czemu republikanin z Kalifornii do tej pory się opierał.

Po powstaniu 6 stycznia 2021 r. Między McCarthy i Trumpem wybuchła krótka rozłam, a McCarthy nawet zasugerował w prywatnie nagranej rozmowie telefonicznej, że Trump powinien zrezygnować. Ale obaj szybko się pogodzili, a McCarthy udał się na spotkanie z Trumpem w jego kurorcie Mar-a-Lago na Florydzie zaledwie kilka tygodni później.

W rozmowie z Breitbartem Trump nie wymienił posłów, którzy sprzeciwiają się prośbie McCarthy’ego o zabranie głosu, ale powiedział, że jest „przyjazny” dla wielu z nich, którzy są jego zwolennikami.

„Przyjaźnię się z wieloma z tych ludzi przeciwko Kevinowi. Myślę, że prawie każdy z nich bardzo mocno skłania się ku Trumpowi, a ja jestem ku nim. Ale muszę im powiedzieć i zrobiłem to, że gracie bardzo niebezpieczna gra” – powiedział Trump. „Możesz skończyć z bardzo złymi sytuacjami. Używam przykładu Boehnera do Paula Ryana. Rozumiesz, co mówię? To może być scenariusz końca świata.”

McCarthy powiedział w piątek Pięć twierdz prowincjonalnych Przedstawiciele Matt Getz z Florydy, Andy Biggs z Arizony, Ralph Norman z Południowej Karoliny, Bob Goode z Wirginii i Matt Rosendale z Montany – nie ustąpili w opozycji do niego i zaoferowali straszne ostrzeżenia, że ​​wąska republikańska większość w Izbie Reprezentantów walczyła tak mocno Może się wykoleić, jeśli się nie pochylisz.

„Nadal rozmawiamy, ale oni się nie ruszyli” – powiedział McCarthy konserwatywnemu prezenterowi radiowemu Hugh Hewittowi, mówiąc na falach radiowych, że krytycy grożą narażeniem na szwank programu House GOP i że kluczowe decyzje dotyczące ustawodawstwa i dochodzenia będą „ wszystko w niebezpieczeństwie”.

Komentarze McCarthy’ego oznaczają ostrą eskalację jego kampanii publicznej presji na krytyków, m.in Biggs, który w zeszłym tygodniu zapowiedział swój własny program do szprych młotkowych.

A Trump nie jest jedyną osobą, która wskazuje na republikanów z Izby Reprezentantów, aby zaprowadzili porządek. Zachowania konserwatywne Redakcja przyłączać dziennik „Wall Street Ci, którzy chcą usunąć McCarthy’ego, „nie wydają się mieć żadnego konstruktywnego powodu, by sprzeciwiać się panu McCarthy’emu, poza chęcią zwrócenia uwagi mediów lub wysadzenia wszystkiego w powietrze” – napisała Saturday.

Zagłębiając się w „dysfunkcję partii republikańskiej od dnia wyborów”, redakcja powiedziała: „Republikanie to tłum, który nie może strzelać czołowo – tylko do siebie nawzajem”.

READ  Biden i Xi odbywają wirtualny szczyt w nadziei na poprawę relacji amerykańsko-chińskich

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top