Trump wraca do Waszyngtonu, powtarzając kłamstwa wyborcze

Trump wraca do Waszyngtonu, powtarzając kłamstwa wyborcze

Były prezydent Donald Trump powrócił do Waszyngtonu po raz pierwszy od czasu opuszczenia urzędu we wtorek, stanowczo powtarzając swoje fałszywe twierdzenia wyborcze, które wywołały bunt 6 stycznia na pobliskim Kapitolu.

„Te wybory były katastrofą. Hańbą dla naszego kraju” – powiedział, nalegając pomimo wszystkich dowodów, które wygrał w 2020 roku. Daje wyraźniejsze wskazówki, że będzie startował ponownie w 2024 roku.

Ostatnio wielokrotnie oklaskiwał i wiwatował na widowni, podczas spotkania zorganizowanego przez grupę byłych urzędników Białego Domu i członków gabinetu, którzy opracowywali program na możliwą drugą kadencję Trumpa.

Pojawienie się Trumpa w stolicy kraju – jego pierwsza podróż od 20 stycznia 2021 r., kiedy to prezydent Joe Biden został zaprzysiężony pomimo gorączkowych wysiłków Trumpa, by utrzymać się przy władzy – następuje, gdy sojusznicy namawiają go, by spędzał więcej czasu na rozmowach o swojej wizji na przyszłość, a mniej związany z wyborami w 2020 r. Przygotowuje się do ogłoszenia kampanii w Białym Domu spodziewanej w 2024 r.

Trump przemawiał kilka godzin po tym, jak były wiceprezydent Mike Pence, potencjalny rywal do 2024 roku, mówił w niedawnym przemówieniu o swoim „agendzie wolności”.

Podczas gdy były prezydent wciąż jest pochłonięty wyborami, które fałszywie twierdzi, że zostały mu skradzione półtora roku temu, Pence ponownie błagał gubernatorów, aby przestali patrzeć wstecz i skupiać się na przyszłości, gdy on myśli o własnej.

„Niektórzy mogą skupić się na przeszłości, ale wybory dotyczą przyszłości” – powiedział Pence w liście do konserwatywnej grupy studenckiej Young America’s Foundation. „Myślę, że konserwatyści powinni skupić się na przyszłości, aby odzyskać Amerykę. nie możemy sobie pozwolić na oderwanie oczu od drogi przed nami, ponieważ stawką jest przetrwanie naszego stylu życia”.

READ  SFU zajęło pierwsze miejsce pod względem zrównoważonych miast i społeczności w swoich rankingach wpływu 2023

Byli partnerzy Białego Domu w pojedynku pojawili się ponownie po rozpoczęciu kampanii o rywalizujących kandydatów w Arizonie w piątek. Ich oddzielne listy pochodzą z wiadomości, że były szef sztabu Pence’a, Mark Short, zeznawał przed federalną ławą przysięgłych badającą atak na Kapitol 6 stycznia 2021 r.

Short był tego dnia na Kapitolu, gdy Pence uciekł przed rozwścieczonym tłumem buntowników, którzy zażądali jego powieszenia po tym, jak Trump błędnie upierał się, że Pence ma prawo unieważnić wyniki wyborów.

Pence wielokrotnie bronił swoich działań tego dnia, nawet gdy jego decyzja, by przeciwstawić się swojemu szefowi, zwróciła przeciwko niemu dużą część lojalistów Trumpa. Sondaże pokazują, że Trump pozostaje zdecydowanie numerem jeden wśród głównych wyborców Partii Republikańskiej, a Pence jest daleko w tyle.

Sprzeczność pojawiła się we wtorek, kiedy Trump przemawiał do setek audytorium zebranych na dwudniowym szczycie Agenda America First zorganizowanym przez First American Policy Institute. Grupa, składająca się z byłych urzędników administracji Trumpa i jej sojuszników, jest powszechnie postrzegana jako „czekająca administracja”, która może szybko przenieść się do skrzydła zachodniego, jeśli Trump będzie musiał ponownie biec i wygrać.

Wydarzenie było jak spotkanie z Trumpem w Białym Domu – ale było to ponowne spotkanie Dona Pence’a.

W międzyczasie Pence spotkał się z przyjaznym, ale niezbyt entuzjastycznym przyjęciem przez uczniów, którzy z trudem włamywali się do śpiewu „USA!”.

W swoich uwagach wielokrotnie promował „administrację Trumpa i Pence’a”. Ale pierwsze pytanie, jakie otrzymał podczas krótkiej sesji pytań i odpowiedzi, dotyczyło jego rosnącego zerwania z Trumpem, co jest szczególnie dotkliwe, biorąc pod uwagę jego lata jako byłego prezydenta. Najbardziej lojalny pomocnik prezydenta.

Pence zaprzeczył „różnicy w kwestiach”, ale przyznał, że „możemy się różnić w skupieniu”.

„Naprawdę wierzę, że wybory dotyczą przyszłości i są tak potrzebne, w czasie, gdy tak wielu Amerykanów cierpi i tak wiele rodzin walczy, że nie ulegamy pokusie spojrzenia wstecz” – powiedział. .

READ  Palenie na zewnątrz zakazane w Kolumbii Brytyjskiej przed intensywnymi upałami

Również we wtorek Simon & Schuster ogłosili tytuł nadchodzącej książki Pence’a „God Help Me”, która ukaże się w listopadzie. Wydawca powiedział, że książka będzie częściowo kroniką „Prezydent Trump zerwał ich związek 6 stycznia 2021 r., Kiedy Pence wypełnił swoją konstytucyjną przysięgę”.

Trump spędził większość swojego czasu od opuszczenia urzędu na szerzeniu kłamstw o ​​swojej przegranej, aby zasiać wątpliwości co do zwycięstwa Bidena. W rzeczywistości, nawet gdy komisja Izby Reprezentantów 6 stycznia ujawniła jego próby utrzymania władzy i odmowę odwołania brutalnego wiecu jego zwolenników, gdy próbowali powstrzymać pokojową zmianę władzy, Trump nadal próbował wywierać presję. Urzędnicy mają cofnąć zwycięstwo Bidena, chociaż nie ma prawnych środków, aby je cofnąć.

Republikanin Tommy Tuberville z Alabamy powiedział, że będzie jednym z wielu republikańskich senatorów, którzy będą uczestniczyć w przemówieniu Trumpa.

„Słyszysz to samo, co słyszysz we wszystkich innych przemówieniach” – powiedział Tuberville dziennikarzom na Kapitolu. – Ale wiesz, idź tam i słuchaj, jak wielu z nas.

Oprócz szczytu American Policy Institute najpierw przygotowywał się do innej potencjalnej administracji Trumpa, „aby upewnić się, że mamy zdefiniowane zasady, personel i proces dla każdej dużej agencji, gdy odbijemy Biały Dom” – powiedział jego szef. , Brooke Rollins.

Grupa jest jedną z kilku organizacji związanych z Trumpem, które nadal rozwijały jego politykę podczas jego nieobecności, w tym America First Legal, zajmującej się zwalczaniem agendy Bidena za pośrednictwem systemu sądowego, Center for America Renewal i Institute for Conservative Partnership.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *