Trump tęskni za Leah Thomas, mówi o sportowcach transpłciowych w Wisconsin

Trump tęskni za Leah Thomas, mówi o sportowcach transpłciowych w Wisconsin

Były prezydent Donald Trump obraził transpłciową atletkę Leah Thomas, gdy powiedział, że zabroni transpłciowym kobietom udziału w kobiecych sportach.

Były prezydent zorganizował w piątek wiec w Waukesha w stanie Wisconsin, gdzie natknął się na swoich ulubionych republikańskich kandydatów w prawyborach w tym miesiącu i listopadowych wyborach parlamentarnych.

„Zamierzamy powstrzymać mężczyzn od uprawiania kobiecych sportów” – powiedział. Trump następnie przytoczył przykład pani Thomas, pływaczki z University of Pennsylvania, która przeniosła się i później zdobyła pierwsze miejsce w NCAA National Swimming Championships.

Od tego czasu wielu konserwatystów używało go jako przykładu Mówią, że ma nieuczciwą przewagę. Trump powiedział, że jednemu pływakowi odmówiono wpisu z powodu pani Thomas.

„Właśnie dostał Kobietę Sportowca Roku, wiecie o tym” – powiedział Trump publiczności w Waukesha. „Czy nasz kraj pójdzie do piekła, czy co?”

Pan Trump nadal wprowadzał ją w błąd, mówiąc „miał takie skrzydła”, wyjaśniając, jak wysoka była.

Trump odniósł się również do innego sportowca transpłciowego, tym razem ciężarowca, który powiedział, że ma nieuczciwą przewagę i ponownie go obraził.

Słowa byłego prezydenta pojawiły się, gdy wielu republikańskich konserwatystów podpisało ustawę zakazującą transpłciowym kobietom uprawiania kobiecych sportów. Skrytykował także nauczycieli za rozmawianie z uczniami o płci i seksualności.

„Żaden nauczyciel nie powinien mieć prawa uczyć naszych dzieci transpłciowych dzieci bez zgody rodziców” – dodał. „To, co robią twoim dzieciom za twoimi plecami, jest szalone”.

Trump dodał, że kiedy Republikanie zdobyli większość, musieli rozprawić się z firmami farmaceutycznymi, które dawały im blokery dojrzewania, aby „wypaczać naszą młodość”.

„Uratujemy nasze dzieci” – powiedział – „i każdy federalny biurokrata współwinny tej farsy musi zostać natychmiast zwolniony”.

Trump prowadził również kampanię ze swoim ulubionym kandydatem na gubernatora Toma Michela i mówił o swoim poparciu dla kandydata, by rzucić wyzwanie przewodniczącemu Wisconsin House Robinowi Vossowi, o którym podobno Trump próbował naciskać na niego, aby anulował ogłoszenie wyników wyborów w 2020 roku.

READ  Białoruski biegacz „bezpieczny” w hotelu w Tokio po zwróceniu się o pomoc do MKOl

Zjazd odbywa się tego samego dnia, w którym Republikański Komitet Narodowy ogłosił, że będzie gospodarzem konwencji w 2024 r. w Milwaukee.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *