Trump przekazał pieniądze, które podarował na własny biznes, robiąc pokazy

Według analizy jego depozytów federalnych Donald Trump przekazał ponad 200 000 dolarów, które przekazał na swoje własne konta biznesowe.

Pieniądze zostały przelane w lutym, miesiąc po odejściu Trumpa z urzędu. Fundusze przekazane PACs są przeznaczone wyłącznie na działania związane z kampanią.

Forbes Raporty wskazują, że były prezydent utworzył także „Komitet Przywództwa PAC”, który jest zwykle używany do wspierania innych kandydatów. Pan Trump wziął 30 milionów dolarów z projektu PAC Make America Great Again i przekazał je nowemu PAC o nazwie Save America.

Kwota ta ostatecznie wzrosła do 90 milionów dolarów, a Trump wziął dodatkowe 79 000 dolarów na własny użytek.

Firma Trumpa, Trump Organization, regularnie współpracowała z jego komitetami ds. akcji politycznej. W jednym przypadku Trump Organization naliczyła mu 38 000 dolarów czynszu za kampanię za pośrednictwem Trump Tower Commercial LLC, w której Trump posiada 100% udziałów.

W 2016 roku Trump prowadził swoją kampanię poza wieżowcem, ale jego kampania w 2020 roku była częściowo prowadzona z Waszyngtonu. Mimo to Trump Organization nadal pobierała czynsz za Trump Tower.

W sumie Trump Organization zebrała 188 000 USD w okresie od stycznia do czerwca, z czego wszystkie zostały opłacone z darowizn na kampanię Trumpa.

Trump Restauracje LLC.

Według Białego Domu, Save America, lider PAC, zapłacił 79 000 dolarów grupie hoteli Trumpa po tym, jak Trump opuścił urząd. Wydatki te dotyczyły głównie zakwaterowania i wyżywienia.

Trump Organization nie skomentowała samoobsługowych płatności, ale były prezydent wydał oświadczenie, w którym przechwalał się, że jego komitety mają prawie 100 milionów dolarów w gotówce gotowej do użycia.

„Te liczby zebranych funduszy, wraz z ogromnym poparciem na wiele innych sposobów, pokazują, że zwolennicy prezydenta Trumpa chcą, aby kontynuował walkę” – czytamy w oświadczeniu.

READ  Urzędnicy ds. zdrowia w Kolumbii Brytyjskiej przedstawią aktualne informacje na temat reakcji prowincji na COVID-19

Trump musi jeszcze zobowiązać się do przeprowadzenia kolejnej kampanii prezydenckiej w 2024 r., chociaż wtajemniczeni twierdzą, że powiedział gościom na obiedzie, że ponownie będzie kandydował w Gabinecie Owalnym.

Tymczasem Trump Organization jest przedmiotem śledztwa prowadzonego przez biuro prokuratora okręgowego Manhattanu w sprawie rzekomych przestępstw finansowych.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top