Trump ogłasza „wielkie ogłoszenie” w przyszłym tygodniu

Były prezydent USA Donald Trump powiedział w poniedziałek, że w przyszłym tygodniu wyda „wielkie ogłoszenie” na Florydzie, drażniąc się ze swoją trzecią kadencją prezydencką podczas kampanii w Ohio przed ostatnim dniem głosowania w tegorocznych wyborach śródokresowych.

Trump powiedział wiwatującemu tłumowi w Vandalia w stanie Ohio w poniedziałek wieczorem, kiedy organizował swój ostatni wiec w sezonie środkowym na poparcie kandydata do Senatu J.D. Vance’a.

„Nie chcemy niczego, co umniejsza znaczenie jutra”.

Trump coraz wyraźniej mówi o swoich planach rozpoczęcia trzeciej kampanii prezydenckiej, mówiąc w ostatnich dniach, że „bardzo, bardzo prawdopodobne” będzie ponownie startować i „bardzo, bardzo szybko” sformalizuje swoje zamiary.

„Może będę musiał to zrobić jeszcze raz, ale nie panikuj” – powiedział w niedzielę wieczorem w Miami. „Bądź na bieżąco jutro wieczorem w wielkim stanie Ohio”.

Republikańscy urzędnicy i niektórzy ludzie w orbicie Trumpa namawiali go, aby poczekał do połowy kadencji z rozpoczęciem kampanii, po części po to, by uniknąć przekształcenia wyborów w referendum na jego temat i uchronić go przed potencjalną winą, gdyby Republikanie tego nie zrobili. Partyjne nadzieje.

Ale Trump był chętny do zrobienia kroku naprzód i powiedział na prywatnych sesjach w ciągu kilku tygodni, że może ogłosić swoje plany na ogólnokrajowym spotkaniu, nawet gdy jego doradcy omawiają potencjalne miejsca i daty oficjalnego ogłoszenia w nadchodzących dniach.

Na wiecu w Pensylwanii w ten weekend powiedział publiczności: „W następnym, bardzo, bardzo, bardzo krótkim czasie będziesz bardzo, bardzo szczęśliwy, dobrze?”

„Będziesz zaskoczony, kiedy to się stanie” – powiedział. „Ale najpierw musimy odnieść historyczne zwycięstwo republikanów 8 listopada”.

Trump wygrał Ohio, niegdyś uważane za pioniera, ośmioma punktami zarówno w 2016, jak i 2020 roku. Stan ten okazał się również wczesnym testem siły jego poparcia, gdy jego decyzja o wsparciu Vance’a w wysoce konkurencyjnych prawyborach do Senatu spowodowała zwycięstwo nowego przywódca polityczny w wyborach. zatłoczony plac republiki

READ  Rozpoczęły się rozmowy między rządem Wenezueli a opozycją w Meksyku | wiadomości o polityce

Vance, pisarz, inwestor venture capital i były krytyk Trumpa, należy do nowego pokolenia republikańskich przywódców, którzy przyjęli stanowisko Trumpa „America First”, w tym jego izolacjonistyczną politykę zagraniczną i skupienie się na imigracji.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top