Trump mówi, że komisja 6 stycznia może zaszkodzić prezydentowi w pogoni za jego rekordami

Trump odwołuje się od decyzji sądu niższej instancji, że jego akta powinny zostać przekazane komisji. Administracja Bidena i Izba Stanów Zjednoczonych zjednoczyły się w sprzeciwie wobec wysiłków byłego prezydenta zmierzających do utrzymania w tajemnicy zapisów, argumentując, że ponad 700 stron zawierających zapisy rozmów z Białego Domu i notatki od jego czołowych doradców powinno być dostępnych do zbadania.

Federalny Sąd Apelacyjny wysłucha 30 listopada wystąpień ustnych w przełomowej sprawie.

Adwokaci Trumpa napisali w środę w odpowiedzi do Sądu Apelacyjnego w Waszyngtonie, że wyraźna pogarda wnoszących odwołanie dla prezydenta Trumpa prowadzi ich do działania, które doprowadzi do trwałego uszkodzenia instytucji prezydenta.

Kontynuowali: „Obecny prezydent nie może zniszczyć tajemnicy komunikacji władzy wykonawczej i ważnych interesów akredytacyjnych związanych z tą tajemnicą dla własnych interesów politycznych kosztem swoich poprzedników i następców”.

Administracja Bidena Odmowa przyznania przywilejów wykonawczych W dokumentach Trump twierdzi, że może to oznaczać, że przyszli prezydenci postanowili kpić z tajemnicy Białego Domu, gdyby ich poprzednicy byli z innej partii politycznej.
Administracja Bidena ma Twierdził, że wszystkie dokumenty Próba Trumpa zachowania tajemnicy zostanie ostatecznie upubliczniona, zgodnie z podejściem archiwów narodowych do dokumentacji historycznej, i że nawet jeśli niektóre dokumenty mogą być uprzywilejowane, Biały Dom uważa, że ​​istnieje „nadzwyczajna” potrzeba przejrzystości, jeśli chodzi o 6 stycznia .
Sędzia federalny Tanya Chutkan w sądzie niższej instancji orzekł przeciwko Trumpowi na początku tego miesiąca, mówiąc, że nie ma uprawnień do unieważnienia decyzji obecnej administracji.

Trump, który teraz spiera się w powyższym sądzie apelacyjnym, mówi, że musi wygrać sprawę i zablokować komisję Izby Reprezentantów jako „zabezpieczenie konstytucyjne” i sposób na ochronę przywilejów wykonawczych prezydenta. Poprosił również sąd o przejrzenie dokumentów z jego prezydentury strona po stronie, aby określić, co powinno pozostać chronione – podejście, które prawie na pewno przeciąga produkcję dokumentów przez kilka miesięcy, a nawet lat.

READ  Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej: Wydaje się, że Korea Północna wznowiła działanie reaktora jądrowego

„Szczególna analiza tego, czy każdy zapis może być właściwie sporządzony, musi być przeprowadzana na podstawie każdego dokumentu, a nie poprzez podejście rozproszonej broni zalecane przez Apelację i Sąd Okręgowy” – napisali w środę prawnicy Trumpa.

Zespół apelacyjny złożony z trzech sędziów, który będzie rozpoznawał sprawę, już kwestionuje to podejście. Po otrzymaniu pierwszej rundy pisemnych opinii prawnych w tej sprawie, zapytali we wtorek, czy zaangażowani prawnicy mogą ustosunkować się do kwestii, czy sąd ma prawo interweniować w sporze.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top