Trudeau mówi, że specjalny wysłannik do walki z antysemityzmem zawsze będzie miał swoją rolę

Premier Kanady Justin Trudeau powiedział w środę, że zadanie kanadyjskiego specjalnego wysłannika w zakresie zachowania pamięci o Holokauście i walki z antysemityzmem jest teraz stałą rolą.

Trudeau stwierdził to na międzynarodowym forum poświęconym pamięci o Holokauście i antysemityzmie w Malmö w Szwecji.

w listopadzie 2020 r., Rząd powołany do roli Irwina Kotlera, międzynarodowy prawnik zajmujący się prawami człowieka i były minister sprawiedliwości. Teraz, jak powiedział Trudeau, biuro Kotlera będzie wspierane dedykowanymi zasobami.

„Jest to zgodne z zaangażowaniem Kanady w promowanie i obronę pluralizmu, integracji i praw człowieka” – powiedział Trudeau.

„Edukacja i świadomość zawsze będą kluczem do zwalczania wypaczeń Holokaustu, antysemityzmu i wszelkich innych form rasizmu”.

Zadaniem Specjalnego Wysłannika jest „współpraca z Sekretarzem Stanu, Ministrem ds. Różnorodności, Integracji, Młodzieży i innymi zaangażowanymi ministrami w celu informowania o polityce i programach Rządu Kanady”, Rząd federalny mówi.

Trudeau podkreślił również działania podjęte przez jego rząd w zakresie pamięci o Holokauście i zwalczania antysemityzmu, w tym zorganizowanie Krajowego Szczytu Antysemityzmu w Kanadzie i przyjęcie roboczej definicji antysemityzmu opracowanej przez Międzynarodowy Sojusz na rzecz Pamięci o Holokauście.

„Antysemityzm to specyficzne postrzeganie Żydów, które można wyrazić jako nienawiść do Żydów. Retoryczne i fizyczne przejawy antysemityzmu są skierowane przeciwko Żydom lub nie-Żydom i/lub ich mienia, wobec instytucji społeczności żydowskiej i obiektów religijnych ”, Definicja brzmi.

Trudeau mówił o walce z nienawiścią w Internecie – wysiłku, który Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej, określiła jako priorytet dla Unii Europejskiej.

Trudeau, który nazwał antysemityzm „kanarka w złej kopalni węgla”, powiedział, że jego rząd będzie pracował nad narodowym planem walki z nienawiścią.

READ  Koronawirus: WHO monitoruje teraz zainteresowanie typu „Mu”

„Antysemityzm nie jest problemem, który społeczność żydowska może rozwiązać samodzielnie. Jest to wyzwanie dla wszystkich, a zwłaszcza dla rządów” – powiedział.

„Dlatego opracujemy i wdrożymy krajowy plan działania na rzecz walki z nienawiścią, współpracując ze społecznościami żydowskimi i naszym specjalnym wysłannikiem”.

Żydowskie grupy poparcia chwalą ogłoszenie

Kanadyjskie grupy żydowskie z zadowoleniem przyjęły posunięcie, aby ta pozycja stała się trwała, o co wcześniej prosiły rząd.

Michael Mustaine, dyrektor generalny B’nai Brith Canada, określił przemówienie Trudeau i udział w szczycie jako „ważne”. Powiedział, że organizacja śledziła wzrost antysemickiej nienawiści w trakcie pandemii COVID-19.

„Cieszymy się, że Kanada wykazała się zaangażowaniem w walkę z tą plagą” – powiedział.

Pochwalił zmianę stanowiska specjalnego wysłannika na stałe oraz zapewnienie Biuru budżetu i personelu.

„Jedna osoba może zrobić tylko tyle, a to była sytuacja nie finansowana” – powiedział Mustaine. „Profesor Kotler potrzebuje personelu, aby systematycznie wykonywać pracę w celu zwalczania antysemityzmu”.

Dyrektor generalny B’nai Brith Canada Michael Mustaine z zadowoleniem przyjął zaangażowanie rządu w zwalczanie antysemityzmu i nienawiści oraz pochwalił decyzję rządu o ustanowieniu na stałe Specjalnego Wysłannika ds. Pamięci o Holokauście i Walki z Antysemityzmem. (Adrian Wild/The Canadian Press)

Wezwał rząd do podjęcia działań legislacyjnych przeciwko firmom zajmującym się mediami społecznościowymi, które zezwalają na nienawiść na swoich platformach, oraz do upewnienia się, że promotorzy nienawiści poniosą konsekwencje.

Centrum ds. Izraela i Żydów (CIJA) również wyraziło poparcie dla uczynienia tego stanowiska stałym.

„Dzisiejszy dzień jest kamieniem milowym dla społeczności żydowskiej i federacji żydowskich w całej Kanadzie, które opowiadają się za uczynieniem roli specjalnego wysłannika na stałe, z dedykowanymi zasobami” – powiedział prezes i dyrektor generalny CIJA Shimon Koffler Fogel w komunikacie prasowym.

„Cieszymy się, że rząd posłuchał naszych rad i dziękujemy im za bycie naszymi sojusznikami w walce z plagą antysemityzmu i za ich ciągłe, jednoznaczne poparcie dla definicji antysemityzmu IHRA, ważnego narzędzia zwalczając nienawiść żydowską”.

Centrum Przyjaciół Holokaustu im. Simona Wiesenthala (FSWC) określiło utworzenie stałego stanowiska specjalnego wysłannika jako „kluczowe”.

„Ponieważ widzimy, jak antysemityzm coraz bardziej pojawia się i popularyzuje w Kanadzie i na całym świecie, udział premiera Justina Trudeau w tym celowym międzynarodowym forum walki z antysemityzmem i promowania świadomości Holokaustu jest niezwykle ważny i wysyła silny komunikat, że kraj stoi zjednoczony z Michaelem Levittem, prezesem i dyrektorem generalnym FSWC: „Społeczność żydowska poważnie podejmuje działania”.

„Zobowiązania Kanady do poparcia specjalnego wysłannika Erwina Kotlera i dalszego promowania definicji antysemityzmu IHRA są szczególnie krytyczne i mają duży wpływ na zwalczanie intensywnej nienawiści do Żydów”.

Szereg islamskich grup wsparcia w Kanadzie, w tym Narodowa Rada Muzułmanów Kanadyjskich, Rząd wezwał Stworzyć podobną stałą pozycję rządową do walki z islamofobią.

Rząd nie odpowiedział jeszcze na zapytania CBC dotyczące tego, czy rząd pracuje nad utworzeniem tego urzędu.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top