Trener Iranu: Klinsmann powinien zrezygnować z „obscenicznych” komentarzy BBC | Nowości z Mistrzostw Świata w Katarze 2022

Teheran, Iran – Carlos Queiroz, trener reprezentacji Iranu w piłce nożnej, odpowiedział byłemu niemieckiemu piłkarzowi Jürgenowi Klinsmannowi za jego „obsceniczne” uwagi podczas transmisji na żywo z BBC.

Klinsmann, urzędnik FIFA, był pod ręką dla BBC po dramatycznym zwycięstwie Iranu 2: 0 nad Walią w piątek, gdy prezenterka Gabi Logan rozpoczęła dyskusję na temat „ducha gier” Iranu podczas meczu.

Klinsmann wielokrotnie powtarzał, że „w kulturze” Irańczyków jest angażowanie się w niesportowe zachowanie polegające na nękaniu sędziów.

To nie jest przypadkowe, to wszystko [done] powiedział śmiejąc się. „To po prostu część ich kultury, tak grają. Pracują z sędzią, widziałem, jak ławka zawsze podskakuje, sędzia liniowy zawsze pracuje, ciągle siedzi im w uszach i zawsze są przed tobą.

„To jest ich kultura. To sprawia, że ​​tracisz koncentrację, tracisz koncentrację i to, co jest dla ciebie naprawdę ważne”, Kayrouz dobrze pasuje do tego stylu.

W poście na swoich kontach w mediach społecznościowych irański trener odpowiedział: „Bez względu na to, jak bardzo szanuję to, co zrobiłeś na boisku, te wypowiedzi na temat kultury Iranu, reprezentacji Iranu i zawodników są hańbą dla piłki nożnej”.

Zaprosił Klinsmanna do odwiedzenia obozu Team Melle, aby porozmawiać z zawodnikami i dowiedzieć się więcej o drużynie i kulturze kraju.

Jednocześnie chcemy tylko z pełnym zainteresowaniem śledzić decyzję FIFA dotyczącą twojej pozycji jako członka Grupy Studiów Technicznych Katar 2022. Ponieważ jest jasne, że oczekujemy, że zrezygnujesz, zanim odwiedzisz nasz obóz”.

W oświadczeniu opublikowanym w niedzielę na stronie internetowej Irańskiej Federacji Piłki Nożnej stwierdzono, że federacja wezwała FIFA do wyjaśnienia komentarzy i poprosiła Klinsmanna o rezygnację.

READ  Blue Jays musi uzbroić się w cierpliwość wobec decyzji agencji Semien, Ray

Federacja wygłosiła również sarkastyczne uwagi na temat kontrowersyjnego rozdziału w obecności Niemiec na mistrzostwach świata w 1982 roku, kiedy to oskarżono ich o ustawienie meczu z Austrią w taki sposób, aby spowodować awans obu drużyn.

„Ponieważ Klinsmann jest Niemcem, obiecano mu, że nie będzie go sądził za najbardziej haniebny rozdział w historii mistrzostw świata, hańbę Gijon w 1982 roku, kiedy RFN i Austria ustawiły mecz, a także obiecano, że nie będzie sędziował go za jego notoryczny dramatyczny skok jako były zawodnik”.

W niedzielę Klinsmann powiedział, że chce „uspokoić sytuację” z Queirozem, po czym dodał, że „są rzeczy już wyrwane z kontekstu. Spróbuję się z nim skontaktować i załagodzić sytuację”.

Nigdy nie krytykowałem Carlosa ani irańskiej ławki. Niektórzy nawet myśleli, że krytykuję sędziego za to, że nie zrobił nic z tym, jak zachowują się na ławce – powiedział BBC Breakfast.

„Wszystko, co opisałem, to ich emocjonalny sposób robienia rzeczy, co jest naprawdę imponujące w pewien sposób. Cała ławka żyje grą. Skaczą w górę iw dół, a Carlos jest bardzo emocjonalnym trenerem, który zawsze stoi na uboczu, próbując dać swoim graczom całą swoją energię i kierunek.”

Wcześniej w mediach społecznościowych krążył także klip Klinsmanna, który komentował, a użytkownicy krytykowali byłego piłkarza, a także gospodarze BBC za to, że nie tylko przeciwstawili się mu, ale także zbyt mocno się z nim zgadzali.

Niektórzy użytkownicy online zwrócili uwagę, że sam Klinsmann był tak dobrze znany ze swojego błysku w dramach podczas gry, że świętowanie gola było fałszywym wsadem.

READ  10 najlepszych kursów na każdym treningu

Opublikowali klip przedstawiający Klinsmanna grającego na Mistrzostwach Świata w 1990 roku, gdzie został powalony i rzucony przez obrońcę, co skłoniło sędziego do pokazania obrońcy czerwonej kartki.

Gdy Klinsmann dramatycznie toczy się po ziemi, a zespół medyczny zostaje wezwany na boisko, powtórki pokazują, że nie było kontaktu między Klinsmannem a obrońcą.

„A co, jeśli sędzia jest Europejczykiem?”

BBC było również krytykowane za relacje z mistrzostw świata, a niektórzy użytkownicy nazywali je „rasistowskimi”.

Po wypowiedziach Klinsmanna inny analityk zapytał go na żywo, czy wynik meczu Iran-Walia potoczyłby się inaczej, gdyby sędziował go europejski sędzia.

Klinsmann zgadza się i zwraca uwagę, że sędzia pochodzi z Gwatemali. W tym momencie gospodarz Logan podskoczył i podekscytowany zauważył, że asystent sędziego również pochodzi z Trynidadu i Tobago.

Stało się to kilka dni po tym, jak British Broadcasting Corporation (BBC) potwierdziło, że otrzymało prawie 1500 skarg dotyczących relacji z meczu otwarcia mistrzostw świata między gospodarzami Katarem i Ekwadorem. BBC było również krytykowane za to, że nie transmitowało ceremonii otwarcia.

Zwycięstwo nad Walią dało Iranowi trzy kluczowe punkty po miażdżącej porażce 2:6 z Anglią w pierwszym meczu.

Wszystko zależy teraz od piątkowego meczu ze Stanami Zjednoczonymi, w którym zwycięstwo oznacza, że ​​Iran po raz pierwszy w historii mundialu wyjdzie poza fazę grupową.

Na początku tego tygodnia irański trener wyraził złość z powodu presji politycznej na niego i jego zawodników, ponieważ Iran jest nadal świadkiem protestów, które rozpoczęły się ponad 70 dni temu po śmierci Mohsy Amini w policyjnym areszcie.

READ  Przybycie Kanadyjczyków do Finału Pucharu może być inspiracją dla senatorów

Niektórzy kibice byli również widziani podczas protestów na mundialu.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top