Trener Habsa, Dominique Ducharme, potwierdza, że ​​uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19, w pojedynkę

Dominique Ducharme, tymczasowy trener Montreal Canadiens, uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa COVID-19 i opuści mecz 3 meczu trzeciej rundy drużyny przeciwko Vegas Golden Knights.

NHL ogłosiło pozytywny wynik testu w piątek po południu, na godziny przed meczem w Bell Center.

NHL powiedział, że dowiedział się w piątek, że Ducharme miał przypuszczalnie pozytywny wynik testu przeprowadzonego w Las Vegas w czwartek, dzień po wygranej Canadiens’ Game 2. Wynik został potwierdzony kolejnymi testami w piątek.

Związek poinformował, że wszystkie testy przeprowadzone dla zawodników, innych trenerów i sztabu hokejowego z czwartku i piątku przyniosły wyniki negatywne.

Kanadyjczycy powiedzieli, że asystent trenera Luke Richardson zasiądzie na ławce w trzecim meczu.

Zastępca komisarza Bill Daly powiedział w e-mailu do kanadyjskiej prasy, że na podstawie informacji otrzymanych przez ligę gra nigdy nie była zagrożona przełożeniem.

Ducharme został odesłany do domu w piątek rano, a dostępność mediów przed meczem została nagle anulowana z powodu nieprawidłowości w testach.

Oglądaj | Kanadyjska seria remisowa 3-2 wygrywa ze Złotymi Rycerzami:

Montreal pokonał Vegas 3-2 i zremisował w półfinale Pucharu Stanleya 1-1. 1:03

Dyrektor generalny Marc Bergievin powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej, że Ducharme jest „w porządku” u siebie. Bergevin powiedział, że zespół jest w kontakcie ze zdrowiem publicznym i NHL.

Zapytany, jak długo Ducharme może być nieczynny, Bergiveen powiedział: „To ciągła sytuacja, więc nie mogę powiedzieć, jak długo”.

Montreal potwierdził, że 48-latek otrzymał swoją drugą dawkę szczepionki COVID-19 9 czerwca.

„Byliśmy jasni i przejrzyści w sytuacji, NHL i [the Quebec government is] – Czujemy się komfortowo z meczem zgodnie z planem. Nie prosiliśmy o nic, byliśmy jasni i przejrzyści co do sytuacji – powiedział Bergevin.

GM dodał, że Ducharme pracował nad zdalnym planem gry na piątek ze swoimi współpracownikami

READ  Mistrz GLORY Rico Verhoeven obroni tytuł wagi ciężkiej przed Alistairem Overeemem 23 października

„Stworzył plan gry” – powiedział Bergevin. „Jest w domu, ale jest teraz zaangażowany we wszystko, co się wydarzy i plan gry”.

Kanadyjczycy i Złoci Rycerze zremisowali 1:1 w półfinałowym starciu National Hockey League po tym, jak Montreal zapewnił sobie rozłam w Vegas, wygrywając w środę 3:2.

Seria jest pierwszą transgraniczną grą w NHL w tym sezonie, co było możliwe dzięki federalnemu zwolnieniu, które pozwala drużynom ominąć 14-dniową kwarantannę w Kanadzie.

Wiadomości Ducharme pojawiły się kilka godzin po tym, jak premier Justin Trudeau ogłosił, że ograniczenia podróży na granicy kanadyjsko-amerykańskiej będą obowiązywać przez co najmniej kolejny miesiąc, aby zapobiec czwartej fali COVID-19.

Całkowicie pewny szczepień

Dr Theresa Tam, szefowa zdrowia publicznego Kanady, została zapytana o umieszczenie Duchaarme w komisji zdrowia Izby Gmin, zanim potwierdzono pozytywny wynik testu.

Powiedziała, że ​​chociaż kraj ma szczęście, że dostępne są szczepionki, żadna z nich nie jest w 100 procentach skuteczna, nawet przy dwóch dawkach.

„Jeśli szczepionka jest skuteczna w 80 procentach, prawdopodobnie jedna piąta populacji, nawet po szczepieniu… jest podatna” – powiedziała. „Ale ogólnie wiemy, że te infekcje będą znacznie łagodniejsze. Dlatego kluczowe jest również zapobieganie poważnym skutkom”.

„Drużyny sportowe powinny mieć protokoły” – dodała. „Więc w tej chwili ten rodzaj gry jest rozgrywany pod auspicjami departamentów zdrowia publicznego, które mają plany bezpieczeństwa, aby w przypadku zarażenia kogoś nie rozprzestrzeniać tego wirusa na wiele innych osób”.

Historia się powtarza?

Ducharme awansował na tymczasowe stanowisko asystenta po zwolnieniu Claude’a Juliena w dniu 24 lutego.

Kanadyjczycy zajęli czwarte miejsce w całej kanadyjskiej dywizji północnej pod Ducharme, zanim pokonali Toronto Maple Leafs i Winnipeg Jets w pierwszych dwóch rundach kwalifikacyjnych.

W marcu cztery mecze Kanadyjczyków zostały przełożone po tym, jak gracze zostali umieszczeni na liście protokołów COVID NHL.

READ  Szwedzki bramkarz Robin Lehner porzuca olimpiadę, powołując się na zdrowie psychiczne

Piątkowy pozytywny test to już drugi raz w wielu występach posezonowych, kiedy Montreal będzie musiał obejść się bez swojego głównego trenera.

Julian został zabrany do szpitala i miał zainstalowany stent wieńcowy podczas przerwy w bańce zeszłego lata w Toronto. Asystent trenera Kirk Muller służył jako Julian przez pozostałą część sezonu, zanim Montreal został wyeliminowany przez Philadelphia Flyers.

Julian wraca do swojej pracy na obozie treningowym przed kampanią skróconą z powodu pandemii w latach 2020-21, ale wraz z Muellerem, jego dokumenty zostały wręczone z Kanadyjczykami walczącymi o nabranie rozpędu.

To już drugi raz w tym sezonie po sezonie przeciwnik Vegas ma treningowy znak zapytania związany z COVID-19.

Jared Bednar z Kolorado opuścił poranną jazdę zespołu przed meczem szóstym w drugiej rundzie z powodu nieprawidłowości w wynikach testów. Został uniewinniony tego samego dnia i poprowadził lawinę w przegranej 6-3, która zakończyła ich nadzieje na playoff.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top