Trener Canucks uratowany przed rakiem dzięki fanowi hokeja w Seattle

Fan o orlim wzroku siedzący za ławką Canucks podczas inauguracyjnego meczu u siebie Krakena 23 października w Climate Pledge Arena zauważył coś niepokojącego w karku menedżera sprzętu Canucks, Briana Hamiltona.

Treść artykułu

Brian Hamilton, zastępca kierownika ds. sprzętu w Vancouver Canucks, nie zdawał sobie sprawy, że ma guza rakowego na szyi, dopóki nie odwiedził Seattle w październiku.

Reklamy

Treść artykułu

Ale fan o orlim wzroku siedzący za ławką Canucks podczas otwarcia Kraken w domu 23 października w Climate Pledge Arena, zauważył coś niepokojącego.

A Hamilton miał szansę podziękować tej fance – Nadii Popovici – i dać światu poznać historię w sobotę.

Gdy historia nabiera rozgłosu, niespodziewanym posunięciem podczas noworocznego meczu w Seattle, Vancouver Canucks i Seattle Kraken ogłosiły utworzenie funduszu powierniczego o wartości 10 000 dolarów na kierowanie szkoleniami medycznymi Popoviciego.

Popovici pójdzie jesienią do szkoły medycznej i został przyjęty na kilka uczelni, ale jeszcze nie wybrał żadnej.

Reklamy

Treść artykułu

Canuckowie udostępnili wiadomość w mediach społecznościowych w sobotę rano, prosząc o pomoc w wyśledzeniu kobiety, która zaalarmowała Hamiltona o naroślach na jego szyi. Nie trzeba było długo czekać, aż wiadomość się rozprzestrzeniła, a zespół i jej rodzina dotarli do siebie.

„Cieszę się, że ta historia istnieje, nie dla mnie, ale dla niej, ponieważ świat musi wiedzieć, że ta kobieta istnieje, że jest bohaterką i musimy ją uczcić i ludzi takich jak ona” – powiedział Hamilton w sobotę. .

Około godziny po tym, jak Canucks opublikował wiadomość na Twitterze, nadeszła odpowiedź wskazująca, że ​​rodzina Popovici chce nawiązać kontakt. Zespół był w stanie z nią porozmawiać, a Popovici mógł spotkać się z Hamiltonem przed sobotnim meczem.

READ  Dziękuję Australii za uczynienie Novaka Djokovica najbogatszym bohaterem klasy robotniczej na świecie
Fanka hokeja Nadia Popovici spotyka się z asystentem kierownika ds. sprzętu w Vancouver, Canucksem Brianem
Fanka hokeja Nadia Popovici spotyka się z asystentem menedżera sprzętu Vancouver Canucks, Brianem „Red” Hamiltonem przed meczem 1 stycznia 2022 roku w Climate Pledge Arena. Zdjęcie: Allen Agko / Vancouver Canucks /jpg

W tym meczu w październiku Popovici siedział za ławką i zwrócił uwagę Hamiltona, gdy przestawiał swoje iPady, rękawiczki i dodatkowe łyżwy między okresami.

Reklamy

Treść artykułu

Popovici napisała notatkę na jej telefonie, że obawia się pieprzyka, który zauważyła na jego szyi. Zrobiłem tekst na ekranie duży i kolorowy, a on najwyraźniej miał nadzieję, że to zauważy. W końcu to zobaczył, ale na początku nie myślał o tym zbyt wiele.

„Miało nieregularne granice, było szpecące i stosunkowo duże” – powiedział 22-letni Popovici w rozmowie z Postmedia w sobotę.

Popovici spędziła trochę czasu pomagając na oddziale onkologicznym, więc wiedziała, jak wyglądają nowotwory, takie jak rak Hamiltona.

Popovici brał udział w październikowym meczu z matką. Ona i jej matka, Yukyung, są przez całe życie fanami Canucks, chociaż od czasu pojawienia się NHL wrzucają hokejowe dolary do biletów Krakena.

„Moja mama jest wielką fanką Canucks i była wielką fanką Canucks przed Krakenem” – powiedział Popovici.

Reklamy

Treść artykułu

To było ekscytujące dla nich być za ławką Canucks w ich pierwszym meczu na boisku Krakena.

„Jeździliśmy w tę i z powrotem na koszulce, którą mieliśmy na sobie” – powiedział Popovici, przyznając, że tej nocy zdecydowali się na kolory gospodarzy.

„Ale jestem fanem Canucków, zawsze ich rozweselałem”.

Popovici i jej rodzina mieszkali w Vancouver, zanim jej rodzice się rozwiedli, a ona i jej matka przeprowadziły się na południe do Waszyngtonu. Posiada podwójne obywatelstwo i ukończyła University of Washington w 2019 roku.

Reklamy

Treść artykułu

W sobotę Hamilton powiedział, że Popovici zmienił swoje życie.

READ  Kanadyjska bramkarz Carrie Price przystępuje do programu pomocy zawodnikom, ponieważ rodzina podkreśla znaczenie zdrowia psychicznego

„Przedłużyłeś moje życie. Mam cudowną rodzinę, cudowną córkę. Uratowała mi życie. Nie wyciągnęła mnie z płonącego samochodu – jak wielka historia – ale wyciągnęła mnie z powolnego ognia ” powiedział.

„Chcę, abyście wszyscy wiedzieli, że to nie dotyczy mnie. Chodzi o niesamowitą osobę, która poświęca czas na zauważenie czegoś niepokojącego, a następnie znalezienie sposobu na wskazanie tego podczas chaosu meczu hokejowego. Zrobię co w mojej mocy, aby uzyskać moje uwagę z trybun, podczas gdy ja pracuję na ławce” – powiedział w swojej oryginalnej wiadomości. Canucks”.

Hamilton powiedział, że wiadomość, którą Popovici przekazał mu przez telefon, pozostanie na zawsze wyryta w jego umyśle, nawet jeśli początkowo nie zareaguje.

„Jej upór uratował mi życie”.

Reklamy

Treść artykułu

47-letni Hamilton powiedział, że ma na myśli przesłanie Popoviciego. Po powrocie do Vancouver poprosił swoją żonę Jess, aby rzuciła okiem na kreta, a ona zgodziła się, że wygląda nietypowo.

Był zdumiony, że fan Seattle widział ją przede wszystkim, ponieważ zawsze nosił kurtkę i słuchawki, które częściowo zatykały pieprzyk.

Trzy dni później rozmawiał z lekarzem zespołu Canucks, dr Jimem Bouvardem, który zgodził się, że kret wydawał się być zaniepokojony i wykonał biopsję. W ciągu kilku dni został całkowicie usunięty przez specjalistę, który stwierdził, że to stan przedrakowy – czerniak złośliwy.

Specjalista powiedział Hamiltonowi, że czerniak nie wniknął głęboko w jego skórę, ale byłby to stan zagrażający życiu, gdyby zaniedbywał go przez kilka lat.

Reklamy

Treść artykułu

„To świetna rozmowa telefoniczna”.

Hamilton był zachwycony pomysłem spotkania z Popovicim. Canucks zaprosił ją na arenę wcześnie w sobotę, aby mogła spotkać się z Hamiltonem i zjeść z nim obiad.

„Tak się cieszę, że jego żona zachęciła go do sprawdzenia kreta” – powiedział Popovici.

Podczas gry Kraken i Canucks ogłosili, że dają Popovici stypendium w wysokości 10 000 $, aby skierować ją na edukację medyczną. Popovici został pokazany na dużym ekranie, gdy kamery Hockey Night w Kanadzie przybliżyły się.

READ  Steven Matz z Blue Jays czyści protokoły COVID-19 i ponownie dołącza do zespołu

Byłam wyraźnie pod wrażeniem reklamy.

„Jestem w takim szoku, że nie mają pojęcia, co te pieniądze dla mnie znaczą. Jestem tak szczęśliwy i wdzięczny wszystkim, którzy to zaplanowali” – powiedziałem Postmedia w SMS-ie niedługo potem.

Reklamy

Treść artykułu

Hamilton powiedział, że ma nadzieję, że jego przesłanie doprowadzi innych do uświadomienia sobie wad lub pieprzyków na ich skórze.

Hamilton, Urodził się i wychował w Richmond, a obecnie mieszka w Langley, Przepracował ponad 1000 gier w ciągu ostatnich dwóch dekad dla Canucks po ponad dziesięciu latach pracy dla BC Lions.

[email protected]

twitter.com/risingaction

    Reklamy

uwagi

Postmedia zobowiązuje się do utrzymywania aktywnego i obywatelskiego forum do dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się opiniami na temat naszych artykułów. Moderowanie komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się w Witrynie. Prosimy, aby Twoje komentarze były trafne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — otrzymasz teraz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja obserwowanego wątku komentarzy lub jeśli jest to użytkownik, którego obserwujesz. odwiedziliśmy Wytyczne dla społeczności Aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat ustawiania pliku E-mail ustawienia.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top