Translink przedstawia nowy prototyp Skytrain

TransLink ujawnił makietę przeprojektowanego wnętrza nowej generacji pojazdów SkyTrain, Bombardier Mark V.

W zeszłym roku Bombardier Transportation podpisał Transakcja o wartości 721 milionów dolarów Dzięki TransLink, który dostarczy 205 nowych wagonów do sieci Vancouver SkyTrain, z opcją włączenia do 400 dodatkowych wagonów.

Model, który obejmuje zakrzywione platformy, narzędzia do przechowywania rowerów i nowe funkcje ułatwień dostępu, pomaga TransLink w podejmowaniu ostatecznych decyzji projektowych.

Mark V będzie wyglądał podobnie do Wagony kolejowe Marka III, z pewnymi zmianami. Według rzecznika TransLink Tiny Lovgreen, dodano wyświetlacze dla pasażerów, które dostarczają informacji, takich jak dane identyfikacyjne trasy i ostrzeżenia o tranzycie w przypadku zmiany tras.

Rzeczniczka Translink Tina Lovgreen prezentuje nowe elementy wnętrza Mark V, w tym wyświetlacze dla pasażerów. (Ben Nelms/CBC)

Nowe kierunkowskazy, umieszczone nad drzwiami, będą wysyłać sygnały do ​​pasażerów niesłyszących lub niedosłyszących, gdy drzwi są otwierane i zamykane.

Nowe samochody będą również wyposażone przede wszystkim w fotele skierowane przodem do kierunku jazdy oraz będą zawierały bardziej elastyczną przestrzeń dla osób korzystających z urządzeń ułatwiających poruszanie się, wózków i rowerów.

Inne badane cechy konstrukcyjne to opcje przechowywania rowerów, w tym wysuwany bagażnik lub paski rowerowe mocowane do ściany.

Nowe wagony będą miały bardziej elastyczną przestrzeń dzięki podkładkom uchylnym i schowkom na rowery. (Ben Nelms/CBC)

Według Lovgreena, pierwszy z tych pociągów przybędzie w 2023 roku, a nowa flota przybędzie do 2027 roku.

Mówi się, że nowe pociągi zastąpią niektóre starsze pociągi Mark I i będą wspierać nowe projekty, w tym Broadway Subway Project.

READ  Lotnisko Calgary planuje tłum mający na celu przeszkadzanie podróżnym

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top