Trans córka Elona Muska stara się zerwać więzi z ojcem

Transpłciowa córka Elona Muska złożyła wniosek o zmianę swojego imienia zgodnie z nową tożsamością płciową i ponieważ „nie mieszkam już z moim biologicznym ojcem ani nie chcę być z nim związany w jakikolwiek sposób, kształt lub formę”.

Wniosek o zmianę nazwiska i nowy akt urodzenia, który odzwierciedla jej nową tożsamość płciową, został złożony w kwietniu w Sądzie Najwyższym hrabstwa Los Angeles w Santa Monica. Ostatnio pojawił się w niektórych doniesieniach mediów internetowych.

Była Xavier Alexander Musk, która niedawno skończyła 18 lat w Kalifornii, zwróciła się do sądu o zmianę rozpoznawania płci z męskiej na żeńską oraz o zarejestrowanie nowego nazwiska, zgodnie z dokumentami sądowymi dostępnymi online za pośrednictwem PlainSite.org.

Jego nowa nazwa została zmieniona w dokumencie online. Jej matką jest Justin Wilson, który rozwiódł się z Muskiem w 2008 roku.

Nie było innego wytłumaczenia dla rozłamu między córką Muska a jej ojcem, szefem Tesli i SpaceX, próbującym przejąć platformę społecznościową Twitter za 44 miliardy dolarów.

Ani prawnicy reprezentujący Muska, ani biuro medialne Tesli od razu nie odpowiedzieli na e-maile Reutera z prośbą o komentarz w poniedziałek.

W maju, około miesiąc po złożeniu dokumentu dotyczącego zmiany nazwiska i płci, Musk ogłosił swoje poparcie dla Partii Republikańskiej, której wybrani przedstawiciele popierają szereg przepisów ograniczających prawa osób transpłciowych w stanach w całym kraju.

Musk badał kwestię osób transpłciowych wybierających preferowane zaimki, tweetując w 2020 roku: „Całkowicie popieram trans, ale wszystkie te zaimki są estetycznym koszmarem”.


Raportowanie Daniela Trotty: Montaż przez Rossa Colvina i Jerry’ego Doyle’a

READ  Wyniki The Bloodline vs. Drew McIntyre i RK-Bro na WWE Wrestlemania Backlash 2022

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top