Toyota Supra 6MT wywodzi się z czterocylindrowego BMW Z4

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy domagają się kija Supra piątej generacji, jesteśmy pewni, że wiesz, że Toyota już pogrążyła świat w tym roku modelowym 2023. Dokładne szczegóły sześciobiegowej manualnej skrzyni biegów – na przykład, gdzie pochodził, kto go opracował i co – nie ujawniono.W reklamie, ale relacja z odtwarzacz CD Rzuca trochę światła na tajemnicę.

W rozmowie z publikacją rzecznik Toyoty potwierdził, że „części używane w skrzyni biegów pochodzą z gamy ręcznych skrzyń biegów produkowanych przez ZF, ale kombinacja części jest przeznaczona wyłącznie dla GR Supra”.

Mówca powiedział również odtwarzacz CD Japoński producent samochodów nawiązał współpracę z ZF i BMW w wielu kwestiach, w tym w „konstrukcji/układzie dźwigni zmiany biegów/pedału, ostatecznej decyzji dotyczącej przełożenia skrzyni biegów, dostrojeniu funkcji inteligentnej ręcznej skrzyni biegów (iMT) i wyczuciu zmiany biegów”.

Warto zauważyć, że BMW Z4 z manualną skrzynią biegów jest 4-cylindrowy silnik 2.0L sDrive20i. Ta skrzynia biegów ma kod części GS6L40LZ, podczas gdy sześciobiegowa Toyota Supra MT 2023 ma kod części BMW GS6L50TZ. „GS6” oznacza sześciobiegową instrukcję obsługi, natomiast litera „Z” wskazuje, który producent to ZF. Różnice między „L40L” i „L50T” polegają na rodzaju skrzyni biegów i zestawu przekładni, zgodnie z odtwarzacz CD.

System Toyoty iMT jest wyposażony w funkcję dopasowywania obrotów, aby zapewnić „stałą wydajność” podczas zmiany biegów. Nowy wariant manualny jest również wyposażony w przełożenie końcowe, które jest o 3,46 krótsze niż wersje AT, aby poprawić start i przyspieszenie na biegach.

W przeciwieństwie do BMW Z4, sześciobiegowy MT jest dostępny wyłącznie w 3,0-litrowej sześciobiegowej Toyocie Supra Supra. Jeśli nie możesz się doczekać 4-betowej Supry, nadal jest to oferta wyłącznie AT.

ten 2023 Toyota Supra A91-MT, wraz z resztą gamy Supra 2023, pojawi się u dealerów w USA jeszcze w tym roku. Ceny zostaną ogłoszone w odpowiednim czasie, choć ważne jest, aby pamiętać, że model z drążkiem zmiany biegów jest ograniczony do 500 sztuk pomalowanych w kolorze CU Later Grey lub Matte White.

READ  Zniżki na letnią wyprzedaż w PS Store Mnóstwo dużych gier na PS5 i PS4

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top