Top 5 dodatków optymalizacyjnych dla serwerów Minecraft

Serwery Minecraft Jest stosunkowo łatwy w konfiguracji i może być świetnym sposobem na cieszenie się funkcjami dla wielu graczy z innymi. Najlepsze serwery Codziennie masz tysiące podłączonych graczy, a Minecraft nie byłby taki sam, gdyby serwery nie zostały zaimplementowane w grze.

Jednym z największych zastrzeżeń dotyczących serwerów Minecraft jest to, że waniliowy kod serwera Minecraft jest stosunkowo słabo zoptymalizowany. Jest to problem udokumentowany przez dużą część społeczności i spowodowany głównie niewłaściwym wykorzystaniem wątków procesora, przy czym większość operacji serwera Minecraft odbywa się tylko w jednym wątku.

Dla osób, które są mniej sprawne technicznie, oznacza to, że serwery Minecraft w ich obecnym stanie są wyjątkowo podatne na opóźnienia, szczególnie w przypadku tak wielu graczy na jednym serwerze.

Nie jest to frustrujące, ponieważ istnieje wiele wtyczek, które administratorzy mogą zainstalować, aby usprawnić wiele funkcji serwera, co w niektórych przypadkach znacznie zmniejsza opóźnienie serwera.


To najlepsze wtyczki do zmniejszenia lagów serwera w Minecraft

5) Wyczyść

Clearlag to wypróbowane i przetestowane oldschoolowe rozwiązanie do usuwania jednostek i ograniczania całkowitej liczby jednostek na serwerze Minecraft. Może to być bardzo przydatne, ponieważ posiadanie zbyt wielu jednostek w jednym świecie jest jednym z największych źródeł lagów FPS i TPS (server lag).

Clearlag nie tylko skanuje bezużyteczne elementy, ale ma również ciekawą funkcję identyfikacji wolnych segmentów. Pozwala to graczom teleportować się do tych części i ręcznie usuwać źródło lagów.

Pobierz Clearlagg tutaj


4) LaggRemover

Dzięki wielu wbudowanym narzędziom, które pomagają usprawnić działanie gry, LaggRemover jest świetną wtyczką pomagającą poprawić wydajność serwera. Wydany w 2015 roku okazał się również bardzo popularnym rozwiązaniem, szczycąc się ponad ośmioma milionami unikalnych pobrań.

Gracze, którzy mają stosunkowo niewielką ilość pamięci RAM przydzielonej do swojego serwera, mogą uznać tę wtyczkę za przydatną ze względu na jej funkcję „redukcji pamięci RAM”. Ta funkcja twierdzi, że zmniejsza rozmiar fragmentów ładowanych do pamięci, zmniejszając w ten sposób zużycie pamięci RAM.

READ  Zdjęcia Google na Pixelu: jakie korzyści są nadal dostępne?

Pobierz LaggRemover tutaj


3) iskra

Spark to świetna wtyczka dla tych, którzy są bardziej zaawansowani technicznie w Minecrafcie
Spark to świetna wtyczka dla tych, którzy są bardziej zaawansowani technicznie w Minecrafcie

Optymalizacja serwera bez dokładnej wiedzy o tym, co go spowalnia, może być trudna. Chociaż Spark wymaga niewielkiej wiedzy technicznej, znajomość tej wtyczki może przynieść korzyści na dłuższą metę.

Spark sam nie naprawi żadnych problemów, zamiast tego pozwala graczom tworzyć szczegółowe profile tego, co robi ich serwer, identyfikując w ten sposób, które podprocesy spowalniają go najbardziej.

Pobierz Spark tutaj


2) Stackmob

Jednostki w Minecrafcie, zwłaszcza moby, powodują duże opóźnienia w dużych ilościach. Wynika to przede wszystkim ze złożonej logiki AI, która musi być stale obliczana na procesorze serwera.

Zazwyczaj moby nie stanowią problemu w grze jednoosobowej Minecraft, ponieważ na świecie jest tylko kilka załadowanych mobów (tych blisko gracza). W przypadku gry wieloosobowej oczywiście tak nie jest, a jednocześnie mogą być ładowane setki, jeśli nie tysiące mobów.

StackMob stara się zaoferować rozwiązanie tego problemu, układając razem moby o podobnych cechach. Na przykład wtyczka ułoży wszystkie sąsiednie krowy w jedną jednostkę, co spowoduje duże obciążenie procesora, zmniejszając w ten sposób opóźnienie.


1) LagAssist

Lagassist bierze tort za najlepsze rozwiązanie do lagów typu „wszystko w jednym” dla serwerów Minecraft w oczach wielu. Jako stosunkowo nowa wtyczka stara się połączyć niektóre z najpopularniejszych technik optymalizacji w jedną samodzielną wtyczkę.

Na przykład LagAssist obejmuje większość głównych funkcji zarówno wspomnianych wcześniej wtyczek stackmob, jak i clearlagg. Jednak na tym się nie kończy, a LagAssist opracował nowe sposoby zmniejszenia opóźnień na wielu różnych typach serwerów.

Niektóre z najlepszych z tych metod obejmują optymalizację lejów, niszczenie powolnych maszyn Redstone, organizowanie masowego tarła, a nawet automatyczne czyszczenie wolniejszych bloków na świecie.

Pobierz Lagassist tutaj


Przeczytaj także: 5 najlepszych serwerów do odgrywania ról w grze Minecraft w 2021 r.


spłacać Dedykowany kanał YouTube Sportskeeda Minecraft Dla wszystkich najnowszych aktualizacji!

READ  Apple opisuje, jak działa dźwięk przestrzenny na Apple TV z systemem tvOS 15

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top