Tivoli in the Square: wolna przestrzeń twórcza Hamiltona jest otwarta dla społeczności


Ze scenariuszem Anthony’ego Orquili

Opublikowano 16 maja 2022 o 14:29

Tivoli in the Square to bezpłatna, prowadzona przez społeczność przestrzeń zewnętrzna, która stanowi platformę dla lokalnych artystów i przedsiębiorców. Przedstaw swój pomysł i uzyskaj akceptację.

Nieruchomość, w której mieści się legendarny Teatr Tivoli, jest prawie pusta przez prawie 20 lat. Dzięki oddolnej inicjatywie James St. Północ, która znów tętniła życiem w 2022 roku.

Tivoli in the Square to bezpłatna, prowadzona przez społeczność przestrzeń zewnętrzna, która stanowi platformę dla lokalnych artystów i przedsiębiorców. Aby założyć sklep w Square wystarczy przedstawić swój pomysł i uzyskać akceptację organizatorów.

Wnioski o pierwszą rundę harmonogramu należy składać do 26 maja 2022 r.

„Masz pomysł? Czy chcesz zaoferować jogę na świeżym powietrzu? Chcesz namalować mural? Chcesz ustawić stoisko podczas indeksowania sztuki? Skontaktuj się z nami już dziś, aby przedstawić swój pomysł” – czytamy na oficjalnej stronie Tivoli in the Square.

Wciąż otwarte są również zamówienia sprzedawców Food Truck Friday, które rozpoczęły się wiosną tego roku.

Więcej informacji można znaleźć w Internecie pod adresem tivolisquare.pl.

Tivoli in the Square: wolna przestrzeń twórcza Hamiltona jest otwarta dla społeczności

Inicjatywa jest prowadzona przez Alexandrę Graham i Danielę Dolman wraz z partnerami społecznymi i wspierana przez właścicieli nieruchomości Aventus Developments and Society Developments.

Nieruchomość została zakupiona po tym, jak plan zabudowy mieszkaniowej na 2014 rok nigdy nie został zrealizowany. Obecni właściciele mówią, że planują rewitalizację terenu.

Budynek, który stał się teatrem Tivoli, powstał w latach 70. XIX wieku jako fabryka powozów.

Fabryka zaprzestała działalności w 1908 roku, a budynek dobudowano z tyłu w kierunku ulicy Hughson.

W 1924 roku, kiedy stał się znany jako Tivoli, teatr został znacznie rozbudowany, a liczba miejsc wzrosła z 1800 do 2000 widzów. Stał się także miejscem pokazów wodewilowych i pokazów filmowych.

READ  Potężna eksplozja na słońcu wyzwala ogromny rozbłysk słoneczny w Wielkanoc

insauga . standardy i zasady redakcyjne

Reklama

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top