Tim van Reethoven oszałamia Felixa Augera Ayasima, aby dotrzeć do finału Lipima Open | ATP .okrągły

Tim van Reethoven oszałamia Felixa Augera Ayasima, aby dotrzeć do finału Lipima Open |  ATP .okrągły

Sen trwa dalej Tim van Reethoven W 's-Hertogenbosch.

Holenderska dzika karta zwyciężyła w ekscytującym meczu półfinałowym z Felix Auger-Aliassime w Libema otwarta W sobotę zachował nerwy, aby wygrać 6-3, 1-6, 7-6 (5) i osiągnąć mistrzostwo w swoim drugim wydarzeniu w ATP Tour.

– powiedział Van Reethoven po tym, jak został pierwszym Holendrem, który od tego czasu dotarł do finału w 's-Hertogenbosch. Rzeź Raymonda W 2009 r. „Nie wiem od czego zacząć. Dostałem tu dziką kartę, co było dla mnie naprawdę niespodzianką. Po prostu byłem szczęśliwy, że mogłem zagrać przynajmniej w grę lub dwie. Bycie w finale jest niewiarygodne, nie mam słowa.”

Van Reethoven zmierzy się teraz z numerem dwa na świecie Daniel Miedwiediew Albo bronić bohatera Adrian Mannarino W niedzielnym meczu o mistrzostwo na imprezie ATP 250. Światowy numer 205 nie wygrał meczu na poziomie turnieju aż do zwycięstwa w rundzie otwarcia Mateusz Ebden. Opublikował też więcej teaserów Taylor Fritz A Hugo Gaston W tym tygodniu w Holandii.

Postępuj zgodnie z procedurą z tego tygodnia

harmonogram TV
Oglądaj na żywo w Tennis TV
Śledź wyniki na żywo na WTA Live
Zapisz się do newslettera

Po tym, jak pierwszy set miał przerwę jeden na jednego w szóstym meczu, Van Riethoven został zmuszony do wznowienia gry po tym, jak Auger-Aliassime zremisował w meczu po drugim secie. Van Reethoven zdobył sześć punktów przełamania w decydującym secie, nie zdołał złamać podania Auger-Aliassime, ale utrzymał opanowanie, prowadząc w dogrywce 6:3, zanim wykorzystał swój trzeci punkt meczowy, gdy Kanadyjczyk strzelił gola. Bekhend pod presją.

„Służyło to nam obojgu bardzo dobrze” – powiedział Van Reethoven. „Pierwszy set, kiedy go złamałem, sprawiłem, że dużo grał i popełniał błędy.

„[In the] W drugim secie myślałem trochę oczywiście: „Jeśli wygram tego seta, będę w finale turnieju ATP, w którym nigdy wcześniej nie grałem”. To było bardzo intensywne, a potem w trzecim secie wszystko wróciło do zera i zniknęli. ”

READ  Mets dostają OF Naquina i LHP Diehla od the Reds na 2 mniejsze ligi

Sobotnie zwycięstwo podniosło Van Riethoven o 65 miejsc na 140 miejsce w rankingu Pepperstone ATP Live. Zwycięstwo w niedzielnym meczu o mistrzostwo może podnieść 25-latka na 106. miejsce.