TikTok dodaje przycisk downvote do komentarzy

TikTok wprowadza przycisk downvote, który umożliwia użytkownikom zgłaszanie nieodpowiednich lub nieodpowiednich komentarzy.

Zwalnianie odmiennych komentarzy następuje po teście, który TikTok przeprowadzał przez całe lato.

TikTok ogłosił w kwietniu, że bada sposoby aktywnego usuwania obraźliwych, nienawistnych treści lub zachowań, które naruszają wytyczne dla społeczności.

Jedną z funkcji, która wyłoniła się z tego okresu testowego, jest przycisk głosowania w dół, który daje społeczności TikTok sposób na dostosowanie się.

Po wdrożeniu globalnym przycisk głosowania przeciw jest wyświetlany pod komentarzami obok przycisku polubienia. Wygląda jak ikona kciuka w dół, jak pokazano w poniższym przykładzie.

Zrzut ekranu z Twitter.com/TikTokComms, wrzesień 2022.

Dolny przycisk głosowania wydaje się oczywisty, ale jego implementacja w TikTok nie działa tak, jak można by się spodziewać.

TikTok potwierdza, że ​​całkowita liczba antypatii nie została ogłoszona, dlatego nie widzisz liczby obok ikony.

Na podstawie oddanych głosów tylko zespół moderatorów w TikTok będzie wiedział, ile głosów sprzeciwu otrzymał komentarz.

Co więcej, przycisk downvote nie wpływa na liczbę polubień komentarza. To bardziej sposób na wysyłanie opinii do brokerów TikTok.

W witrynie takiej jak Reddit, gdy głosujesz przeciwko postowi lub komentarzowi, usuwa on głos za. Daje to użytkownikom większą kontrolę nad tym, które komentarze pojawiają się jako pierwsze, ponieważ Reddit klasyfikuje komentarze według największej liczby głosów.

ten Nie Jak działa przycisk głosowania w dół w TikTok.

W ogłoszeniu TikTok wyjaśnia, co zamierza osiągnąć za pomocą przycisku głosowania w dół:

„Stworzyliśmy go jako nowy sposób na słuchanie opinii bezpośrednio od naszej społeczności. Pozwala nam to lepiej identyfikować nieodpowiednie lub nieodpowiednie komentarze, co pomaga nam ulepszyć sekcję komentarzy pod kątem prawdziwych i autentycznych interakcji.

Naszym głównym priorytetem w tej funkcji jest stworzenie lepszego doświadczenia dla naszej społeczności. Mając to na uwadze, całkowita liczba negatywnych opinii w komentarzu nie zostanie pokazana, a ludzie mogą cofnąć swoje komentarze, klikając ponownie, kiedy tylko zechcą”.

W praktyce przycisk downvote może mieć podobny efekt jak przycisk Reddit, w zależności od tego, ile czasu zajmie TikTok podjęcie działań na zgłoszonym komentarzu.

READ  Smartfon Realme GT 5G z Snapdragon 888 SoC wprowadzony na rynek globalny; Ceny, funkcje i specyfikacje

Wdrożenie TikTok ma potencjał, aby podejmować więcej decyzji dyplomatycznych, biorąc pod uwagę, że zespół moderatorów ma ostatnie słowo.

Mam na myśli, że prawdopodobnie nie zostanie usunięty przez głosowanie na komentarz, chyba że jest obraźliwy lub narusza Wytyczne dla społeczności TikTok.

Głosowanie przeciwko komentarzowi, ponieważ nie zgadzasz się z tym, co zostało powiedziane lub nie lubisz osoby, która go opublikowała, nie wpłynie na widoczność w taki sam sposób, jak wpłynie na Reddit.

Czy cokolwiek z tego spowoduje znaczącą zmianę w dyskursie w sekcji komentarzy TikTok? Tylko czas powie.


źródło: TikTokComms na Twitterze

Polecane zdjęcie: zrzut ekranu z Twitter.com/TikTokComms, wrzesień 2022.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top