Tiger-Cats pokonują Argonautów we wschodnim finale, aby awansować do szarego pucharu

TORONTO – Dane Evans prowadził dwa mecze w czwartym kwartale, aby zebrać Hamilton Tiger Cats, odnosząc ekscytujące zwycięstwo szosowe 27-19 nad Toronto Argonauts w niedzielnym finale Konferencji Wschodniej.

Evans prowadził jeden jard o 12:12, po czym nastąpił zwrot Michaela Domagali, dając Hamiltonowi prowadzenie 27-16. Evans dał Tactics pierwsze prowadzenie tego dnia, 18-13, w biegu na jeden jard w 3:35, zanim Don Jackson wpadł na dwupunktową konwersję.

To był wspaniały powrót dla Hamiltona, który w pierwszej połowie przegrywał 12:0, gdy jego atak słabł w pierwszych dwóch kwartałach.

Poprowadził Toronto do 11-jardowej passy Hamiltona i ustanowił gola na 18 jardów Borisa Bede – jego szóstego w meczu – i przypieczętował Toronto na osiem punktów na 1:10 przed końcem. Ale Jaylon Acklen z Hamiltona cofnął początek.

Evans wszedł do gry na początku drugiej kwarty po tym, jak rozpoczął Jeremiah Masoli, kończąc obiecującą passę Hamiltona. Evans ukończył 16 z 16 podań na 249 jardów i TD, podczas gdy Masoli wykonał cztery z sześciu podań na 22 jardy.

Toronto strzeliło 20-16 po bramce z 47 jardów Borisa Bede’a o 8:45 przed aktywnym w sezonie rajdem BMO Field (21.492).

30-jardowy TD Evansa trafił w remis Acklena 12-12 w 9:18 trzeciej. Ale Evans, który w poprzednim meczu przedłużył swój bieg o cztery jardy po udanym golu z boiska, został zwolniony za próbę dwupunktowej konwersji.

Pape White umieścił Hamiltona na planszy o 5:19 trzeciej kwarty, kiedy wrócił Pedey Punt z 59 jardów na 92 ​​jardy, aby przyziemić. Domagała tęskniła za transformacją.

Toronto prowadziło 13-12 na czwarte miejsce po tym, jak Bede chybił na 41 jardów o 11:54.

Hamilton będzie miał tę przewagę, że zagra u siebie w meczu w przyszłą niedzielę w Gray Cup na Tim Hortons Field. Ticats pojawią się w turnieju po raz drugi z rzędu po odrzuceniu decyzji 33-12 przeciwko Winnipeg Blue Bombers w 2019 roku.

READ  Super 16: Rangers odzyskują pierwsze miejsce; Flyers robią duży skok w światowych rankingach

Hamilton zmierzy się z Winnipegiem lub Saskatchewan Rogriders.

Rozgrywający MacLeod Bethel Thompson, linebacker Dexter McCaul Sr. i linebacker Jeff Richards – wszyscy zaczynali w Toronto po pomyślnym ukończeniu protokołu COVID-19 CFL.

Trio, wraz z finalistą Charlestonem Hughesem i odbiorcą Llevi Noel, wzięło udział w czwartkowym meczu Toronto Raptors, który naruszał protokoły CFL. Klub wysłał całą piątkę do domu w piątek.

Zwykle gracze są zobowiązani do poddania się kwarantannie przez cztery dni i przesłania dwóch negatywnych testów, zanim będą mogli wznowić działania zespołowe. Ale w piątek CFL ogłosiło, że mogą wrócić, jeśli poddadzą się kwarantannie przez 48 godzin i przedstawią trzy negatywne testy, z których ostatni został wykonany w niedzielę.

Bethel-Thompson i McCoil Senior opublikowali. Richards ma trzy negatywne testy, co uprawnia ich do gry w niedzielę. Hughes i Noel byli na liście kontuzjowanych w Toronto i nie byli ubrani na mecz.

Bethel-Thompson miał 24 z 38 podań na 283 jardy w swoim pierwszym meczu CFL. Ustanowił rekord 7-2 jako starter w Toronto w tym sezonie.

Toronto wszedł z wynikiem 6-1 na BMO Field w tym sezonie i wygrał cztery mecze, w sezonie zasadniczym z Hamiltonem 3-1.

Bedi strzelił gola z pola 13:25 drugiego gola, dając Toronto prowadzenie 12-0 w przerwie. Jednak koniec kwarty był niezręczny, gdy Evans podał do Stephena Dunbara Jr., którego hak Henok Mwamba odzyskał flopa.

Do Mwamby dołączył później Chuck Richardson, który oddał piłkę do 25-jardowej passy Hamiltona, zanim Evans wyrwał piłkę z piłki. Uniemożliwiło to Peddy’emu próbę jeszcze co najmniej jednego gola z pola, gdy Hamilton odzyskał posiadanie, pozwalając Evansowi uderzyć kolanem, aby zakończyć grę.

Wynik zrobił wrażenie na Hamiltonie, którego atak osłabł w pierwszej połowie i stracił dwa trafienia.

47-jardowy cel Beedy’ego w 8:44 drugiej kwarty podbił Toronto na przewagę 9-0.

READ  Pole startowe do Grand Prix Japonii F1 2024 z nałożonymi karami

Toronto zdominowało pierwszy kwartał, dwukrotnie przekraczając linię pięciu jardów Hamiltona. Ale w obu przypadkach elegancko wyglądające napędy utkwiły w martwym punkcie, zmuszając Argos do osiedlenia się na celach polowych Bede na 10 i 11 jardach odpowiednio w 6:31 i 12:55.

Hamilton poprowadził do zwycięskiej passy Toronto na 16 jardów, ale Cordaro Lou zmusił Masoliego do zachwiania, a Chris Edwards sprowadził go z powrotem, by zakończyć bieg dziewięciu meczów na 59 jardów przez Tactics.