Thorold Adult Center zapewnia przestrzeń do „ćwiczeń umysłu, ciała i ducha”

Biff Smith tak bardzo kocha Thorold Senior Center, że jest stałym bywalcem od 1995 roku.

Smith jest wolontariuszem w centrum jako nieformalny odbiorca, upewniając się, że nowi członkowie czują się mile widziani, gdy przychodzą i że nikt nie siedzi sam.

„Robię, co chcą, żebym zrobiła” – powiedziała. „Pomagam (centrum) przygotować się do ćwiczeń rano. Kiedy przychodzi nowy członek, pozdrawiam go. Nie chcę, aby ktokolwiek siedział sam i nie chcę, aby ktokolwiek czuł się dziwnie. „

Centrum, zlokalizowane przy 8 Carleton St. Południe, miejsce dla osób po 50. roku życia, które mogą czytać, grać w karty, brać udział w zajęciach fitness, grać w shuffleboard lub po prostu spędzać czas.

Ale skarbnik Eileen D’Amico powiedziała, że ​​pandemia poradziła sobie z nimi surowo.

„Musieliśmy zamknąć na długi czas” – powiedziała. „Ponieważ jesteśmy starzy, jesteśmy najbardziej narażeni… prawdopodobnie byliśmy zamknięci od półtora roku”.

W ciągu ostatnich dwóch lat D’Amico powiedziało, że straciło ponad połowę swoich członków, a liczba członków wzrosła z ponad 300 do 126.

Powiedziała, że ​​stracili wiele osób, ponieważ przeprowadzili się do placówek pomocniczych lub z rodziną. Powiedziała, że ​​niektórzy z nich zginęli.

Składka członkowska, która została podniesiona do 120 USD rocznie, jest przeznaczona na opłacenie trenerów i pokrycie opłat za wynajem obiektów w mieście.

D’Amico upoważniło Radę Miasta Thorold 22 marca do złożenia wniosku o zwolnienie z czynszu, aby obiekt mógł stanąć na nogi.

Zarząd zatwierdził pomoc finansową w wysokości 14 323 USD na przekroczenie wynagrodzeń, która została sfinansowana jako przekroczenie budżetu ogólnego w 2021 r., I zatwierdziła pre-czynsz w wysokości 1500 USD, który został sfinansowany jako wydatki COVID na 2021 r.

Od niedawna do centrum ciągle dodawane są nowe programy.

READ  Naukowcy po raz pierwszy widzą światło z drugiej strony czarnej dziury

„Właśnie wzięliśmy udział w zajęciach zumby i mieliśmy tai chi” – powiedziała, dodając, że niedawno otrzymali dwie maszyny do jazdy na pedały Kobe dzięki dotacji od rządu federalnego.

„Wiele starszych osób ma problemy z poruszaniem się, więc mogą wejść, usiąść i ćwiczyć nogi, rozmawiać z osobą obok nich i ten aspekt społeczny jest obecny” – powiedziała.

D’Amico ma nadzieję, że w przyszłości więcej osób będzie mogło odwiedzić centrum i zobaczyć wspaniałe usługi, które świadczy.

„To świetne miejsce do spotkań towarzyskich, przyjścia i ćwiczenia umysłu, ciała i duszy” – powiedział D’Amico.

Organizują również seminaria na tematy związane z seniorami, takie jak oszustwa i zdrowie, i powrócą do wydarzeń społecznych.

Wiosenny Bazar, który odbędzie się 14 maja w godzinach 9:00-13:00, ma nadzieję pomóc w zebraniu części środków na obiekt.

Na bazarze odbędzie się pchli targ, rękodzieło, wyprzedaż piekarni i prosta wyprzedaż groszowa.

Dla Smith jest najbardziej dumna z reputacji centrum, które cieszy się uznaniem.

„Ona jest bardzo przyjazna” – powiedział Smith. „Wiele organizacji ma dużo plotek i tak dalej, tutaj nie ma nic. Pomagamy wielu ludziom. Jeśli ludzie mają problem, poznajemy ich i im pomagamy. Nic wielkiego, ale pomagamy.”

Centrum Seniora jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30-16:00.

Historia kryjąca się za historią: Po dowiedzeniu się, że Thorold Senior Center cierpi, reporterka Abby Green chciała porozmawiać z centrum, aby dowiedzieć się o wyzwaniach, przed jakimi stoją z powodu pandemii, a także dowiedzieć się o dobrej pracy, którą wykonują.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top