Thales potwierdza, że ​​hakerzy rozpowszechniają jego dane w ciemnej sieci

11 listopada (Reuters) – francuska grupa obronna i technologiczna Thales (TCFP.PA) W piątek poinformował, że dane o grupie zostały opublikowane na „platformie wydawniczej” grupy hakerskiej LockBit 3.0, potwierdzając doniesienia mediów.

Według firmy Thales, która dostarcza zaawansowane technologie w obronności, lotnictwie, lotnictwie, transporcie i bezpieczeństwie cyfrowym, dane zostały opublikowane 10 listopada.

„W tym momencie Thales może potwierdzić, że nie doszło do włamania do jej systemów informatycznych” – dodała.

Powiedziała, że ​​obecnie nie ma wpływu na jej działalność.

Powiedziała, że ​​eksperci grupy zidentyfikowali jedno z dwóch możliwych źródeł kradzieży danych i nadal badają drugie. Służy również zmniejszeniu potencjalnego wpływu.

We wtorek firma poinformowała, że ​​wszczęła wewnętrzne dochodzenie i zgłosiła to krajowej agencji ds. cyberbezpieczeństwa ANSSI.

Thales powiedział w tym tygodniu, że rosyjskojęzyczna grupa zajmująca się wyłudzaniem i oprogramowaniem ransomware rzekomo ukradła część jej danych, planując opublikować je 7 listopada.

Jej akcje, które spadły aż o 8,5%, wypadły najsłabiej na dużym i średnim indeksie SPF 120 we Francji. (.SBF120).

(Raportowanie Juliette Portalla i Dagmary Makos), Redakcja Davida Goodmana, Kirsten Donovan

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Para z Kolumbii Brytyjskiej wpłaca kaucję na elektryczną furgonetkę tylko po to, by wiedzieć, że będzie to dodatkowe 10 700 dolarów, gdy przyjedzie.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top