Test szybkości pamięci masowej Apple MacBook Air M2: tak, jest wolny

poprzednio, numer Od recenzentów powiadomiony to jabłko Początkujący MacBooka Pro M2Dysk SSD dysku SSD jest znacznie wolniejszy niż dysk MacBooka Pro M1 Ze względu na konfigurację modeli pamięci w komputerze. jabłko podkreślił, że krawędź Że podstawowy MacBook Air M2 ma taką samą konfigurację pamięci masowej jak Pro, więc oczywiście zastanawialiśmy się, czy będzie miał ten sam problem. Cóż, w końcu dotarliśmy do podstawowego modelu (w tym 256 GB pamięci i 8 GB pamięci) i odpowiedź brzmi: Tak, jest.

Biorąc pod uwagę wyniki, które widzimy w teście szybkości dysku firmy Blackmagic, podstawowy model M2 MacBook Air ma prędkości zapisu, które są zwykle o 15 do 30 procent wolniejsze niż w modelu 512 GB, który wysłał Apple. krawędź Przeglądanie i odczytywanie może być od 40 do 50 procent wolniejsze.

Nie jest to nieoczekiwany wynik, ponieważ Air Base ma tylko jeden układ NAND, podczas gdy modele M1 i 512 GB (i wyższe) mają dwa, co może pozwolić na prawie podwójną prędkość.

Przetestowano 512 GB M2 MacBook Air 1 GB.

Zrzut ekranu testu szybkości dysku Blackmagic wskazujący wyniki 2260,5 za pisanie i 1433 za czytanie.

256 GB M2 MacBook Air 1 GB Test.

Zrzut ekranu testu szybkości dysku Blackmagic wskazujący wyniki 2187,7 za pisanie i 2824,4 za czytanie.

Przetestowano 512 GB M2 MacBook Air 5 GB.

Zrzut ekranu testu szybkości dysku Blackmagic wskazujący wyniki 1537,7 za pisanie i 1536,3 za czytanie.

Przetestowano 256 GB M2 MacBook Air 5 GB.

Chociaż nie posunąłbym się tak daleko, aby powiedzieć, że prędkości, które widzimy z tego podstawowego MacBooka Air, są zły, Są to (zwłaszcza jeśli chodzi o odczyt danych) prędkości, które można łatwo uzyskać na laptopach, które są nieco większe, no cóż, meh. Na przykład model podstawowy jest trochę szybszy niż mój 2019 Intel MacBook Pro Jeśli chodzi o prędkości zapisu, ich prędkości odczytu są zauważalnie gorsze. Aby wybrać urządzenie z systemem Windows z kapelusza, Microsoft Surface Laptop Go 2 (Już od 600 $) również przegrywa z bazą lotniczą podczas pisania, ale niszczy ją podczas czytania. (Prędkości odczytu są generalnie ważniejsze w przypadku ogólnego użytku, ponieważ mierzą, jak szybko urządzenie może uzyskać dostęp do plików w swoim systemie).

Nie mieliśmy do przetestowania 256 GB M1 Air, ale nasz model 512 GB jest również szybszy od podstawowego M2 podczas odczytu i zapisu, jak widać w poniższych wynikach.

Zrzut ekranu testu szybkości dysku Blackmagic wskazujący wyniki 2514.7 za pisanie i 3051.2 za czytanie.

Test 512 GB M1 MacBook Air 5 GB.

Zrzut ekranu testu szybkości dysku Blackmagic wskazujący wyniki 1298.8 za pisanie i 2665.6 za czytanie.

256 GB Intel MacBook Pro 5 GB Test.

takie jak Brzeg Redaktor Dan Seifert wyjaśnia w Jego recenzja M2 Air, Niskie prędkości przechowywania mogą mieć wpływ na wiele zadań, w tym na przesyłanie plików, a także mogą spowolnić ogólną wydajność, ponieważ komputery Mac używają miejsca na dysku SSD jako pamięci tymczasowej (pamięć wymiany) podczas korzystania z wbudowanej pamięci RAM.

Powiedziawszy to, czy te konkretne różnice wpłyną na ciebie? Ludzie, dla których Air sprzedaje, prawdopodobnie nie zobaczą zmieniającej życie rozbieżności między modelami 256 GB i 512 GB, jeśli chodzi o codzienną wydajność. Odtworzyłem dwa filmy 4K YouTube na 25 otwartych kartach Chrome przez 30 minut na obu urządzeniach bez konieczności zanurzania się w pamięci przełącznika. Czas rozruchu też był identyczny – kilka razy przerzuciłem oba urządzenia obok siebie. I nie widziałem dużej różnicy, jeśli chodzi o otwieranie którejkolwiek z aplikacji, których zwykle używam, w tym Chrome, Safari, Wiadomości, Zdjęcia, Monitor aktywności, Slack, Muzyka itp.

dla macbooka Profesjonaliści Grupa docelowa, chociaż takie ograniczenie może złamać umowę. Jeśli jesteś osobą bardzo obciążoną pracą (która może zauważyć dużą różnicę), generalnie zalecamy zakup pliku MacBook Pro z chipem M1 Pro lub Max zamiast powietrza.

Zrzut ekranu Monitora aktywności pokazujący, że komputer ma 8 GB pamięci fizycznej, że używane jest 6,39 GB i że używane jest 0 bajtów Swap.

Monitor aktywności w podstawie MacBooka Air po 30 minutach odtwarzania dwóch filmów 4K na 20 innych kartach.

Jednak te wyniki z pewnością będą ważne dla niektórych osób. Jeśli jesteś w tym obozie, zrobisz to trzeba zapłacić 200 dolarów Aby uaktualnić z 256 GB do 512 GB, cena ośmiordzeniowego M2 MacBook Air z 1199 USD do 1399 USD. Jeśli to brzmi dużo, otrzymujesz również 512 GB pamięci i 8 GB pamięci RAM w idealnym stanie. MacBook Air M1 za $1199 (Cena taka sama jak w przypadku bazowego M2 Air). Porównania w świecie rzeczywistym Odkryłem, że sprzęt M2 jest wyraźnie lepszy w przypadku ciężkich zastosowań graficznych (takich jak granie w gry), ale jego różnice w wydajności nie są tak znaczące w przypadku innych zadań (edycja obrazów i dźwięku, praca online itp.), niż średnia użytkownik może wykonać.

Skontaktowaliśmy się z Apple w celu skomentowania tych konkretnych ustaleń i nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi. Kiedy zapytaliśmy firmę o różne konfiguracje pamięci masowej do przeglądu urządzenia, rzeczniczka firmy Michele Del Rio przedstawiła następujące oświadczenie:

Dzięki zwiększonej wydajności M2 nowy MacBook Air i 13-calowy MacBook Pro są niewiarygodnie szybkie, nawet w porównaniu z laptopami Mac wyposażonymi w wydajny układ M1. Te nowe systemy wykorzystują nową pamięć NAND o wysokiej gęstości, która zapewnia 256 GB pamięci przy użyciu jednego układu. Chociaż standardy SSD 256 GB mogą wykazywać różnicę w porównaniu z poprzednią generacją, te systemy oparte na M2 działają szybciej w rzeczywistych działaniach.

READ  Raport mówi, że błąd w Safari może ujawniać aktywność przeglądania i tożsamość użytkownika

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top