Tesla wysyła szefa Szanghaju i jego pomocników, aby stymulowali amerykańską produkcję

SZANGHAJ/SAN FRANCISCO, 21 grudnia (Reuters) – Tesla Inc (TSLA.O) Szef chińskiej firmy, Tom Chu, i jego zespół reporterski zostali wezwani do rozwiązania problemów produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych, podsycając rozmowy wśród kolegów, że jest przygotowywany do większej roli w czasie, gdy dyrektor generalny Elon Musk był rozproszony przez Twittera.

Zhu, który kieruje operacjami Tesli w Azji, podróżował z zespołem, w tym kierownikiem Gigafactory w Szanghaju, Song Gangiem, do fabryk Tesli w Kalifornii i Teksasie i był tam jeszcze w zeszłym tygodniu, według dwóch osób zaznajomionych z tą sprawą. Obaj poprosili o zachowanie anonimowości, ponieważ nie są upoważnieni do wypowiadania się w mediach.

Tesla nie odpowiedziała na pisemne prośby o komentarz przesłane przez Reuters na jej konta w Szanghaju i Global Media Relations. Musk nie odpowiedział na e-mail od Reutera z prośbą o komentarz w tej sprawie. Zhou i Song nie mogli uzyskać komentarza.

Pod rządami Zhu Tesla w Szanghaju mocno odbiła się od blokad w tym roku, aby zbliżyć Teslę do celu wzrostu na 2022 r., jakim jest wzrost produkcji o 50%. Analitycy spodziewają się spadku produkcji o blisko 45%, na podstawie prognoz dla właśnie zakończonego czwartego kwartału.

Jedna z osób powiedziała, że ​​Zhou i inni odbyli swoją pierwszą podróż do USA dla Tesli w tym roku w sierpniu, w czasie, gdy firma pełniła tam kluczowe funkcje kierownicze.

Wśród projektów, nad którymi pracował zespół z Szanghaju, znajduje się długo oczekiwany Tesla Cybertruck, jego kolejny nowy model, powiedziała trzecia osoba.

Fabryka Tesli w Austin przyspiesza produkcję Modelu Y i konfigurację Cybertrucka. Reuters donosi, że fabryka Fremont przygotowuje się do uruchomienia nowej wersji Modelu 3, którego produkcja rozpocznie się w Szanghaju w przyszłym roku.

Niektórzy inwestorzy i analitycy Tesli wyrazili zaniepokojenie rozproszeniem Muska po przejęciu Twittera w październiku oraz głębokością platformy wykonawczej w firmie zajmującej się samochodami elektrycznymi.

READ  Przewodnik dla początkujących dotyczący korzystania z aplikacji i narzędzi do uprawy zdrowszych roślin

Bloomberg poinformował w tym miesiącu, że Chu pomagał w kierowaniu fabryką w Austin. Jednak koledzy Zhou w Szanghaju uważają, że jest on gotowy na większą i szerszą rolę w Tesli, powiedziały dwie osoby.

Bliski współpracownik Zhou w Szanghaju rozesłał w ostatnich tygodniach w mediach społecznościowych wiersz pożegnalny z prezydentem Chin, przewidując jego nowe zadanie, zgodnie z listem, który widział Reuters.

Zespół z Szanghaju w drodze

W zakładzie w Austin chińscy inżynierowie byli widziani przez osoby pracujące w zakładzie na obszarze przeznaczonym na Cybertruck i rozwój baterii, według osoby trzeciej, która ma wiedzę na temat tamtejszych operacji. Tesla planuje produkcję Cybertrucka w przyszłym roku.

Według innej osoby zaznajomionej z ich pracą w Fremont w Kalifornii chińscy pracownicy pracowali nad zespołami podwozia Modelu Y.

Kiedy Tesla opublikował zdjęcie na Twitterze W piątek, aby świętować osiągnięcie przez Austina nowego kamienia milowego w produkcji 3000 Modeli Y w ciągu tygodnia – wciąż mniej niż jedna trzecia tygodniowej produkcji Szanghaju w ostatnim kwartale – Zhu został pokazany uśmiechnięty wraz z setkami ludzi na hali produkcyjnej.

Zhou, który urodził się w Chinach, ale teraz ma paszport nowozelandzki, jest bezproblemowym menedżerem, który preferuje swetry marki Tesla i mieszka w dotowanym przez rząd mieszkaniu 10 minut jazdy od Szanghaju Gigafactory, według ludzi, którzy pracują z nim i jego komentarze dla chińskich mediów.

Dane opublikowane później pokazały, że kiedy Musk wysłał notatkę na początku czerwca, ostrzegając, że ma „bardzo złe przeczucia” co do gospodarki, Szanghaj był na dobrej drodze do zakończenia kwartału ze spadkiem o 36% w porównaniu z poprzednim kwartałem z powodu blokady COVID.

Z pomocą urzędników w Szanghaju Zhu wznowił działalność, prosząc tysiące pracowników i dostawców o pozostanie w fabryce przez ponad sześć tygodni. Dwie osoby zaznajomione z wydarzeniami powiedziały Reuterowi, że sam Chu zdecydował się zostać dłużej, śpiąc w fabryce, tak jak Musk w 2018 roku, kiedy Fremont walczył o zwiększenie produkcji.

READ  Podróżni powinni przybyć na lotnisko w Vancouver na kilka godzin przed lotem, ponieważ kontrola bezpieczeństwa powoduje opóźnienia

Szanghaj, kompleks zatrudniający około 20 000 pracowników, odbił się w trzecim kwartale, a produkcja Modelu Y i Modelu 3 wzrosła o ponad 70% w stosunku do kwartału.

We wrześniu Szanghaj odpowiadał za ponad połowę produkcji Tesli.

Fabryka celowała we wprowadzaniu oszczędnościowych innowacji w hali produkcyjnej Tesli, w tym w wykorzystaniu masywnych maszyn odlewniczych w celu usprawnienia produkcji.

„Produkci, którzy przewodzili temu impulsowi, są oczywistymi wyborami do rozpowszechniania ewangelii produkcji w innych nowych zakładach” — powiedział Sam Fiorani, który śledzi trendy produkcyjne w zakresie rozwiązań do automatycznego prognozowania.

Członek zarządu Tesli, James Murdoch, powiedział w zeszłym miesiącu, że firma niedawno zidentyfikowała potencjalnego następcę Muska, nie wymieniając nazwiska. Murdoch nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz.

Reuters nie ma dowodów na to, że Zhou jest prawdopodobnym kandydatem.

„Ponieważ uwaga Elona Muska jest obecnie przyciągana w wielu kierunkach, znalezienie kogoś, kto pomoże poprowadzić Teslę, jest ważne, zwłaszcza kogoś z wiedzą produkcyjną, którą ma Tom Zhu” – powiedział Fiorani.

Niektórzy inwestorzy wątpią, że sam Zhu może zmienić sytuację: „W Ameryce prowadzenie biznesu jest zupełnie inne, bardzo różni się od prowadzenia fabryki w Chinach”, powiedział na Twitterze Ross Gerber, inwestor Tesli i dyrektor generalny Gerber Kawasaki Wealth and Investment Management. Wolne miejsca we wtorek. „Więc myślę, że Elon powinien być w Tesli”.

Dodatkowe raporty Zhang Yana w Szanghaju i Hyunju Jina w San Francisco; Montaż przez Kevina Królickiego i Daniela Flynna

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top